Zobacz temat - [R214] Dziwna maź pod korkiem.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214] Dziwna maź pod korkiem.

Wierzba - Sro Lis 21, 2012 16:14
Temat postu: [R214] Dziwna maź pod korkiem.
Dziwna maź pod korkiem Oleju czy ktoś może udzielić informacji co to jest ??

[img]src=http://www.sends...97f5ac1/3[/img]

ADI-mistrzu - Sro Lis 21, 2012 16:17

Przykro mi bardzo, będziesz miał wydatki:
http://www.roverki.pl/por...o-jest-hgf.html

[ Dodano: Sro Lis 21, 2012 16:17 ]
A i nie lekceważymy tego, bo silnik zdechnie, zatrze się, przegrzeje itp.

Wierzba - Sro Lis 21, 2012 16:21

Dzięki za odpowiedź poczytam forum zobaczę jakie ceny naprawy itp. Pozdrawiam.
AndrewS - Sro Lis 21, 2012 20:16

Gdyby tego było niewiele, to bym jeszcze pocieszal Cie, ze moze jeżdzisz na bardzo krótkich trasach i silnik jest niedogrzany.
jak wyglada olej na bagnecie ?? rozumiem ze ubywa Ci plynu z ukladu chlodzenia

Drwal85 - Sro Lis 21, 2012 21:27

Płyn dostał się do oleju :) troszeczkę Cie to wykosztuje heh, a co do ile kilometrów robi to wątpię, że taka ilość takiego masła ma coś wspólnego niedogrzaniem.
Uszczeleczka pod głowicą kolego. :/

gregoriuss - Czw Lis 22, 2012 17:11

dokładnie to samo miałem miesiąc temu, tyle że obstawiałem na nagrzewnice z której mi uciekał płyn chłodniczy podczas grzania w kabinie, ale jak zobaczyłem jak wyglada olej to masakra...identyczne caffe latte...:( ja dałem 1000zł, bo nie chciałem tego robić po kosztach, wymieniłem wszystkie inne uszczelki które są po drodze podczas wyjmowania głowicy+planowanie+płyny+oleje+filtry+robota, jedyny fakt który mnie bardzo ucieszył to informacja od mechanika że moja głowica nigdy jeszcze nie była ściągana, ona tam wie dlaczego, podobno można to poznać po uszczelce bez wzmocnień i emblematach na niej, już sie takich nie robi, co za tym idzie mam oryginalny przebieg 110tys czyli norma w naszych K4F z uszczeleczką....:) ale po wymianie aż miło, autko "fruwa"...:)
Robertus74 - Pią Lis 23, 2012 12:30

gregoriuss napisał/a:
mam oryginalny przebieg 110tys czyli norma w naszych K4F z uszczeleczką....:)
No popatrz! Mnie HGF dopadł właśnie dokładnie po 110 tys. przebiegu.
Drwal85 - Pią Lis 23, 2012 13:12

a mnie przy 98 tys. :mrgreen:
Wierzba - Pią Lis 23, 2012 19:11

Tak ubywa płynu autko kupiłem parę dni temu więc nie mam pojęcia jakie strasy pokonywał.
szoso - Pią Lis 23, 2012 19:14

standardowo, kupiłeś Rovera z HGF-em w prezencie, dość częsta opcja podczas zakupu, trzeba sprawdzać takie rzeczy przed kupnem
BananQQQ - Pią Lis 23, 2012 21:30

Witam. Byłem poprzednim właścicielem tego samochodu i jak już mówiłem kupującemu uszczelka w 100% :) Ale rozumiem, że kolega chciał zaczerpnąć opinii forumowiczów ;) Pozdrawiam Mateusz

[ Dodano: Pią Lis 23, 2012 21:30 ]
A co do oleju na bagnecie to był czysty ;)

Gucjan - Pią Lis 23, 2012 22:02

tak czytam i czytam wasze odpowiedzi do tematu i sie zastanawiam czy hgf predzej czy pozniej dopadnie kazdego roverka ?. Bo tak mysle o swoim ktory ma 170 tys, 1.5 roku na lpg i odpukac na razie nic sie nie dzieje.
BananQQQ - Pią Lis 23, 2012 22:15

Ten Roverek ma 211tyś. km a uszczelka zaczęła się objawiać przy 208 z hakiem jak wyczyściłem układ chłodzący z uszczelniacza(próba ratowania silnika prze poprzedniego właściciela)
leszczu - Sob Lis 24, 2012 12:01

Gucjan napisał/a:
tak czytam i czytam wasze odpowiedzi do tematu i sie zastanawiam czy hgf predzej czy pozniej dopadnie kazdego roverka ?. Bo tak mysle o swoim ktory ma 170 tys, 1.5 roku na lpg i odpukac na razie nic sie nie dzieje.

To jest loteria. Nikt ci nie poda dokładnego przebiegu kiedy padnie uszczelka.

Gucjan - Sob Lis 24, 2012 12:34

nie no ja rozumiem ze nikt tego nie wie i kazdy rover jest inny, nie wiadomo jak byl eksploatowany przez innych przed nami, jednemu wytrzyma wiecej drugiemu mniej, ale predzej czy pozniej kazdego to czeka.
Wierzba - Pon Gru 17, 2012 16:55

Silnik nadaje się na złom odebrałem auto od mechanika głowica już była planowana tyle razy ze nie ma co planować między tłokami a głowicą są takie przerwy że widać z góry pierścienie + pęknięty blok silnika od strony rozrządu drogi użytkowniku banan poinformowałeś mnie o pękniętej uszczelce i o tym iż jest do wymiany otóż mechanik pokazał mi starą uszczelkę i była prawie nowa " stwierdził iż ktoś wiedział co sprzedaje" uszczelkę założyłem nową ale nic to nie dało dalej zbiera wodę ba ! nawet gorzej bo kopci jak elektrownia Jaworzno.

Ponadto drogi kolego BananQQQ : napisałeś następujący post w sekcji "Sprzedam"

Treść postu.

Witam. Mam dziś do zaoferowania:
-wąż klimatyzacji(chłodnica-sprężarka) 1.4 8v -40zł - Pewnie nie działa w moim aucie bo wyjąłeś !.
-zaślepki przednich lamp -10zł szt - Brak bo też zdemontowałeś.
-wkłady tylnich lamp- 5zł szt. Brak !
-obudowa lusterka, adapter, lustro 5-10zł
-tylnia prawa lampa(do rozklejenia) 5zł
-Mechanizm tylnej wycieraczki wraz z mocowaniem i osłonka 40zł
-tylnią szybę 30zł
-blende(ładna)30zł
-listwę na klapę w kolorze ze znaczkiem 20zł. Nie dodałeś
-zamek klapy oraz tylnich prawych drzwi 10zł szt
-wentylator 30zł
-napisy Rover oraz 214i(stan bdb) 15zł
Jesteś zainteresowany zadzwoń, napisz na pewno się dogadamy . Możliwa wysyłka. Sprzedałem Roverka i mi to juz niepotrzebne. Tel:666111764; GG:38646479

To co było do auta powinieneś dodać takie jest moje zdanie. A Ty piszesz że Ci nie potrzebne ogólnie nie polecam tego sprzedającego. :evil:

brkzzz - Pon Gru 17, 2012 20:54

Wierzba, jeśli zdjęcie z pierwszego posta jest twojego autorstwa, to masz Rovera 214i, nie "Si" (różnią się głowicą i mocą).

Wierzba napisał/a:
Silnik nadaje się na złom odebrałem auto od mechanika głowica już była planowana tyle razy ze nie ma co planować między tłokami a głowicą są takie przerwy że widać z góry pierścienie + pęknięty blok silnika od strony rozrządu

Może blok pękł od zbyt długiego użytkowania auto na HGF-ie?

Jeśli jednak sprzedający zrobił to z premedytacją, to faktycznie jest to chamstwo - za cenę niepotrzebnego zrobienia uszczelki mógłbyś dorwać używany silnik.

Wierzba napisał/a:
-zaślepki przednich lamp -10zł szt - Brak bo też zdemontowałeś.

Przecież na zdjęciu z avatara masz je zamontowane.

Wierzba napisał/a:
-wkłady tylnich lamp- 5zł szt. Brak !

To jak światła działają?

Wierzba - Pią Paź 04, 2013 23:42

Zaslepki przednich lamp od strpny silnika tj pokrywki. a wklady swieca na bialo tylnych lamp . szyba mnie akurat nie interesuje niektore elementy nie byly potrzebne.

[ Dodano: Pon Gru 17, 2012 21:07 ]
Ps. auto oddalem do mechanika zaraz po zakupie , i fakt gdybym wiedzial ze tak bedzie to bym kupil od razu nowy silnik.

[ Dodano: Pią Paź 04, 2013 23:42 ]
Roverek przechodzi kapitalny remont silnika zobaczymy co z tego będzie, później blacharz ciekawe czy dobierze odpowiedni lakier hmmmm... :mrgreen: