Zobacz temat - [R414i] Wymiana lewego lusterka i jednej lewej bocznej szyby
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R414i] Wymiana lewego lusterka i jednej lewej bocznej szyby

Ari - Nie Gru 02, 2012 23:59
Temat postu: [R414i] Wymiana lewego lusterka i jednej lewej bocznej szyby
Dzisiaj zobaczyłem swój Rover z dosłownie wyrwanym lewym lusterkiem i wytłuczoną ostatnią (najmniejszą) boczną szybą.

Mój pierwszy samochód, więc nawet nie bardzo wiem, co dokładnie robić.
Rozumiem, że muszę kupić pasujące lusterko, wymienić, pojechać gdzieś, gdzie mi szybę zrobią.

Teraz pytanie: jak najszybciej w Warszawie dostać pasujące do Rovera 414i '98 lewe lusterko?
Ew. z jakich modeli lusterka pasują, gdzie szukać itp.
Dosyć pilne - nie mogę jeździć, a potrzebuję :(

bizon - Pon Gru 03, 2012 15:08

najpredzej to pewnie allegro, albo szrot jak masz jakis pod reka
Ari - Wto Gru 04, 2012 21:54

Lusterko już mam, teraz problem z wymianą.

Z tego, co czytam na Internecie, muszę zdjąć osłonę drzwi (przynajmniej górną połowę). Znalazłem jedną śrubę, ale dalej nie mam pomysłów.

Jeśli ktoś ma namiary na jakąkolwiek instrukcje, gdzie to jest opisane - będę wdzięczny.

michu027 - Wto Gru 04, 2012 22:04

Skoro lusterko jest wyrwane to ja wyrwałbym je do końca i zobaczył gdzie jest przymocowane :mrgreen: oczywiście delikatnie ;p lub ewentualnie zobaczył na nowym gdzie są owe miejsca do przymocowania :)
bizon - Sro Gru 05, 2012 08:39

Ari napisał/a:

Jeśli ktoś ma namiary na jakąkolwiek instrukcje, gdzie to jest opisane - będę wdzięczny.

Nie wiesz jak zdjac oslone drzwi?? 2 sruby w uchwycie, jedna w klamce, jedna pod lusterkiem, na dole zatrzaski i potem boczek w gore

Ari - Sro Gru 05, 2012 11:18

Nie udało mi się odczepić zatrzasków.
Na razie lusterko jest, nie dokładnie jedna śruba przykręcona, więc pewnie będę musiał wrócić do tego za jakiś czas.

Mój pierwszy samochód, do tego nawet nie mam go miesiąc, więc w ogóle nie mam doświadczenia w takich sprawach.

bizon - Sro Gru 05, 2012 11:58

Zatrzaski po prostu na chama odrywasz, boczek od karoserii. w taka pogode moga sie polamac niektore, ale nie sa wszystkie niezbedne