Zobacz temat - [ROVER 416] brak ciepłego powietrza!
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [ROVER 416] brak ciepłego powietrza!

grzybers1991 - Pon Gru 03, 2012 18:07
Temat postu: [ROVER 416] brak ciepłego powietrza!
Witam! Jestem tu nowy i mam problem ponieważ kupiłem ROVERKA 416 i okazało się że w ogóle nie leci ciepłe powietrze. Wiem że był poruszany ten temat nie raz ale zauważyłem że przy kręceniu pokrętełkiem zimne-ciepłe powietrze linka nie jest do niczego przypięta i rusza się luźno. nie ma nic gdzie powinna być zamocowana. Proszę o pomoc gdzie ona ma być przypięta i do czego?
Ps. Mam go dopiero kilka dni i nie mam pojęcia gdzie ma być ta linka więc proszę o wyrozumiałość. Pozdrawiam!

magneto - Pon Gru 03, 2012 19:00

do takich pytań jest specjalne miejsce : http://forum.roverki.eu/viewforum.php?f=42
grzybers1991 - Pon Gru 03, 2012 19:19

Chcę się tylko dowiedzieć co tam ma być na końcu tej linki - do czego ona ma być przymocowana. Czy to takie trudne?
kezmanq - Pon Gru 03, 2012 19:30

do zaworka doprowadzającego płyn chłodniczy do nagrzewnicy, znajdziesz go między silnikiem a ścianą grodziową. Najłatwiej dostać się do niego wchodząc pod samochód.
grzybers1991 - Pon Gru 03, 2012 21:44

Ok dzięki za odpowiedź. Jednak są tu ludzie którzy rozumieją. Zastanawia mnie jednak to dlaczego jakieś kretyn usunął ten zaworek?:/
kezmanq - Pon Gru 03, 2012 22:21

zapewne nikt go nie usunął tylko po prostu linka spadła/pękła czy coś takiego
grzybers1991 - Pon Gru 03, 2012 23:41

musiał go ktoś usunąć bo na wężu nie ma kompletnie nic, jest tylko kawałek rurki w tym wężu i zaciśnięte zaciskami. Tam pewnie powinien być ten zawór a nie jakaś rurka. a linka jest cała, w ogóle nie uszkodzona. I właśnie dlatego tu piszę o tym dziwnym zjawisku bo to nie jest normalne żeby ot tak ktoś to usunął bo komuś przeszkadzał ten zaworek:/

[ Dodano: Pon Gru 03, 2012 23:41 ]
pokazałbym zdjęcie jak to wygląda ale niestety auto stoi u mechanika, który też głowił się dlaczego tam nie ma nic do czego ma być ta linka przymocowana tylko lata ona luźno.

kezmanq - Pon Gru 03, 2012 23:47

pewnie komuś się uszkodził a szkoda mu było kasy na nowy i wstawił rurkę a skoro nie grzeje to albo nagrzewinca do wymiany/czyszczenia albo przez tą rurkę nie płynie płyn. Kup zaworek i zaczep linkę.
sTERYD - Wto Gru 04, 2012 00:50

grzybers1991, poszukaj na forum i stronie klubowej schematów układu chłodzenia w silnikach serii K. Zobacz, czy wszystko oprócz tego zaworka wygląda u Ciebie tak jak powinno, być moze ktoś przerobił obejście nagrzewnicy tak, że za szybko puszcza płyn niie przez nią.. Zanurkuj jeszcze w okolice pedałów i pod konsolą środkową zobaczysz koniec tej linki, która jest przyczepiona do pokrętła ciepło-zimno. jest tam zaczepiona do dźwigienki pośredniej, a dopiero stamtąd idzie druga linka do zaworka pod maską. Jest tak dlatego, że dźwigienka pośrednia steruje jednocześnie przepływem powietrza przez nagrzewnicę, i przy zamykaniu ciepłego a otwieraniu zimnego puszcza powietrze nie przez nagrzewnicę tylko na około. To po to, zeby od razu był chłodny nawiew, a nie cały czas przez gorącą jeszcze nagrzewnicę. Jeśli tam Ci linka spadła, bądź coś się stało przy pokrętle i dźwigienka pośrednia się nie porusza wraz z pokrętłem, to nawet jeśli cały czas gorący płyn jest w nagrzewnicy, w aucie będziesz miał zimno.
kasjopea - Wto Gru 04, 2012 08:58

grzybers1991 napisał/a:
Chcę się tylko dowiedzieć co tam ma być na końcu tej linki - do czego ona ma być przymocowana. Czy to takie trudne?
A czy takie trudne jest zapoznanie się z zasadami miejsca, w które przychodzisz i od którego użytkowników oczekujesz pomocy?
grzybers1991 - Wto Gru 04, 2012 11:27
Temat postu: [ROVER 416] brak ciepłego powietrza!
kezmanq napisał/a:
pewnie komuś się uszkodził a szkoda mu było kasy na nowy i wstawił rurkę a skoro nie grzeje to albo nagrzewinca do wymiany/czyszczenia albo przez tą rurkę nie płynie płyn. Kup zaworek i zaczep linkę.


właśnie że raczej płynie przez nią płyn bo nagrzewa się. Nagrzewają się oba węże. Czyli jeżeli ktoś usunął ten zaworek i dolot w wężu jest cały czas otwarty to tym bardziej powinno lecieć ciepłe powietrze prawda? jeśli tak to została mi nagrzewnica albo jak napisał sTERYD zobaczyć pod konsolę czy nie spadła linka z dźwigienki pośredniej.
Dzięki panowie, bardzo mi pomogliście! Pozdrawiam!

bizon - Wto Gru 04, 2012 14:14

grzybers1991 napisał/a:
jeśli tak to została mi nagrzewnica albo jak napisał sTERYD zobaczyć pod konsolę czy nie spadła linka z dźwigienki pośredniej

a moze nagrzewnice tez ktos wymontowal razem z zaworkiem :P

grzybers1991 - Sro Gru 12, 2012 10:41

No i po problemie, ale tylko po części. A wiec: nagrzewnicę wyjąłem, okazało się że "pióro" (czy jak się tam to nazywa) któro zasłaniało i odsłaniało nagrzewnicę jest urwane. Naprawiłem, zamontowałem nagrzewnicę i okazało się, że na postoju silnik nagrzewa się, wszystko pięknie, ale w czasie jazdy po przejechaniu ok 10km dopiero wskazówka temp się podnosi, ale ledwo co, a w aucie leci chłodne powietrze. Czy wie ktoś co to za wada? czy to wina termostatu? dodam, że go nie posiadam, ponieważ tamten był popsuty, a w moich okolicach cieżko taki dostać więc zasłoniłem chłodnicę kartonem, ale to też prawie wógóle nic nie daje. Proszę o pomoc co może być, że ciecz jest gorąca, a wskazówka się nie podnosi? Pozdrawiam!
leszczu - Sro Gru 12, 2012 13:49

grzybers1991 napisał/a:
czy to wina termostatu?

Tak.

grzybers1991 - Sro Gru 12, 2012 20:53

rozumiem. Dzięki

[ Dodano: Sro Gru 12, 2012 20:53 ]
Mam jeszcze jedno małe pytanie. Dziś jakieś 2 godziny temu zauważyłem, że spod pokrywy zaworów wydziela się płyn chłodniczy. Wiem że to płym dlatego jestem zdziwiony że nie olej. Więc mam pytanie - co może być przyczyną że płyn chłodniczy leci akurat stamtąd? czy to uszczelka pokrywy zaworów czy głowicy?

sTERYD - Sro Gru 12, 2012 21:32

wygląda jakby pryskało w tamto miejsce z dziurki w chłodnicy, albo w wężu, który jest na wprost tego miejsca. :hm:
grzybers1991 - Sro Gru 12, 2012 21:56

to znaczy że nie będzie to raczej silnik? Wiec jutro uruchomię silnik i wtedy powinno pryskać prawda?
sTERYD - Sro Gru 12, 2012 22:23

dopiero jak się trochę nagrzeje
grzybers1991 - Pią Gru 14, 2012 15:02

nie no niby z węży nie leje. jak narazie niby wszystko w porzadku.