Zobacz temat - [R75] Kąt pochylenia kół tylnich - po uderzeniu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Kąt pochylenia kół tylnich - po uderzeniu

lukasz5992 - Sro Gru 12, 2012 10:41
Temat postu: [R75] Kąt pochylenia kół tylnich - po uderzeniu
Witam. Wczoraj przy małej prędkości około 15km/h zaliczyłem rów. R uderzył najpierw bokiem dokładnie tylnym prawym kołem, a potem przodem prawym w betonowe płyty. Szkody :
-Pęknięty zbiornik płynu do spryskiwaczy
-Pęknięty zderzak obok zbiorniczka
-Wgniecenie na tylnym prawym nadkolu od strony drzwi.
-Porysowana alufelga tylna prawa
W/W usterki naprawione :grin:
Gwoźdź programu, czyli przestawione koło tylne strona pasażera. Patrząc z tyłu góra koła idzie jakby do środka samochodu, poza tym owe koło nieznacznie, ale podniosło się do góry. Prześwit nadkola obu kół z tyłu jest różny choć nieznacznie. Byłem u mechanika i nic nie stwierdził sam patrzyłem i żadnego śladu uderzenia w zawieszenie nie widze, a R ewidentnie dostał w alusa z boku 0≡0←. Jest możliwość ustawienia kąta pochylenia tylnych kół bo może przy uderzeniu się coś przestawiło? Jeśli będzie trzeba zrobię zdjęcia i dodam.

sknerko - Sro Gru 12, 2012 10:58

na moje skrzywiona piasta, miałem kiedyś podobny przypadek polonezem i objawy identyczne jak twoje ale z przodu i piasta była do wymiany
lukasz5992 - Sro Gru 12, 2012 12:13

sknerko napisał/a:
na moje skrzywiona piasta, miałem kiedyś podobny przypadek polonezem i objawy identyczne jak twoje ale z przodu i piasta była do wymiany

Dzięki kolego zawsze to jakis punkt zaczepienia jest.Dodam jeszcze ze kierownica skreciła sie delikatnie w prawo a R idzie prosto

Brt - Sro Gru 12, 2012 12:32

o ile kojarzę, to MaReK po podobnym zdarzeniu miał wahacz do wymiany .... ale musiałby sie sam wypowiedzieć w szczegółach ...
kmisiowy - Czw Gru 13, 2012 21:17

ja bym na Twoim miejscu zaczął od zrobienia geometrii komputerowej jeśli "na oko" nic nie widać. Powinno wyjść co się przestawiło i w którą stronę, a wtedy łatwiej będzie zlokalizować uszkodzenie. Może np.wystarczy tylko regulacja albo do wymiany będzie tylko któraś z tulei? U mnie sprawdzenie geometrii z pełnym wydrukiem kosztuje 60 zł.
pozdr.

haszczyc - Czw Gru 13, 2012 23:04

w Norauto sprawdzenie geometri masz za 19zł bynajmniej było
kmisiowy - Pią Gru 14, 2012 07:41

haszczyc, mi się wydaje że to zbieżność była za 19pln ale mogę się mylić... :roll:
haszczyc - Pią Gru 14, 2012 09:03

na pewno geometria gdyż sam ją tam robiłem :P
kmisiowy - Pią Gru 14, 2012 09:54

no to taniocha w takim razie :)
gustav.pl - Pią Gru 14, 2012 10:10

No to macie ceny :shock: . W Wawie, w tym warsztacie geometrię cenią sobie na 150, a zbieżność na 90 złociszy :/
haszczyc - Pią Gru 14, 2012 10:19

ale w norauto tyle kosztowało sprawdzenie geometrii :)