Zobacz temat - [R200] Twardy hamulec
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] Twardy hamulec

zuziaczek86 - Wto Gru 18, 2012 12:52
Temat postu: [R200] Twardy hamulec
Witam,
jestem od kilku dni szczęśliwą posiadaczką Rovera. Póki co znajduję różne jego mankamenty. Jednym z nich i najbardziej uprzykrzającym mi życie jest dziwnie twardy pedał hamulca. Auto hamuje, ale droga hamowania jest naprawdę długa. To jest dokładnie tak jak po wciśnięciu kilkukrotnie hamulca na wyłączonym zapłonie. Płyn jest, nigdzie nic nie cieknie. Nie wiem od czego zacząć sprawdzanie. W magicznej instrukcji Roverka jest napisane tak:
"Hydrauliczny układ hamulcowy jest podzielony na dwa obwody. W przypadku uszkodzenia jednego z obwodów drugi pozostaje sprawny u można dojechać do najbliższej ASO Rover w celu dokonania naprawy. Trzeba wtedy zachować szczególną ostrożność, gdyż hamowania będzie wymagać większego nacisku na pedał. "
Jak to się ma do rzeczywistości i co oznacza?? Będę wdzięczna za tłumaczenie jak dla blondynki- Panowie macie przed sobą kobietę;/
Z góry dziękuję za pomoc:)

piotrekcrash - Wto Gru 18, 2012 14:23

O ile dobrze się orientuję, hamulec zachowuje się jak na zgaszonym silniku kiedy odłączony jest wąż podciśnienia łączący kolektor ssący z obudową serwo.

Taki sztywny czarny wąż o średnicy zewnętrznej około 10mm i nie tyle wąż co plastikowa rurka, wchodzi w kolektor ssący od strony grodzi blisko przepustnicy i wchodzi do serwa (okrągła, czarna, metalowa puszka do której przytwierdzony jest zbiorniczek płynu hamulcowego)

Felipe987 - Wto Gru 18, 2012 17:38

Po kupnie R też miałem problem z twardym hamulcem, może nie był tak twardy jak przy braku wspomagania, ale jednak uciążliwe to było. Pomogła wymiana klocków z tyłu, które były już na wykończeniu :wink:
zuziaczek86 - Wto Gru 18, 2012 19:09

Wężyk sprawdzę rano, a klocki w weekend:) Ale jestem wdzięczna za sugestię, wiem w którą stronę iść:)
Harry - Sro Gru 19, 2012 10:01

spr. klocki sobie, wężyki,ale bardziej może to być samo serwo
chudson - Sro Gru 19, 2012 16:00

Naciskasz na hamulec i z wciśniętym lekko pedałem odpalasz auto. jeśli po odpaleniu pedał jeszcze troche wpadnie w podłogę to znaczy ,że wspomaganie i serwo działają dobrze.