Zobacz temat - [R820] Coupe Turbo z T25 na T28
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning mechaniczny - [R820] Coupe Turbo z T25 na T28

Matexx - Sro Gru 19, 2012 23:24
Temat postu: [R820] Coupe Turbo z T25 na T28
Witam ostatnio niestety miałem niespodziewany wydatek, moje turbo sobie puściło olej przed świętami, i musiałem coś z tym zrobić a wiec roverek na t25 puszczał jakiś 1 litr oleju na 200km, wiec nie mogłem jeździć tak, myślałem o regeneracji ale jednak odpuścilem i od razu kupiłem większe.;) T28 z s14.;) Sam zająłem sie tą wyminą, jest troszkę kombinacji ale wszystko pasuje, jedynie to trzeba dorobić wąż od zasilania oleju, ja zrobiłem go na oczko, druga sprawa trzeba sie pobawić z wastgage żeby sie zmieścił i otwierał, oraz niestety musiałem ja lekko łape przednią od silnika zeszlifować ponieważ u mnie sie nie mieściła muszla, w 220 Coupe słyszałem ze akurat na niej sie kładzie i jest ok.:)

-Dodatkowo kupiłem zawór mbc Turbosmart
-zegar doładowania bost Defi style
-flansze dolotu na 60mm - a dostałem przy turbo na 3 cale (76mm)

Ogólnie auto odpaliłem wczoraj i jest wszystko ok , przy mbc skreconym na maxa pokazuje 0.4 bara, na razie wiecej nie puszczam nie mam bova, kupie w ciągu nabliższych dni. Kilka fotek.;)

Vito_ - Czw Gru 20, 2012 10:00

Z ciekawości, fajnie jakbyś zmierzył AFR po tej operacji, czy seryjna mapa radzi sobie z nowym ślimakiem, bo jeśli będzie za ubogo możesz łatwo ubić silnik...
davidlive - Czw Gru 20, 2012 18:06

Siema

zamontuj sobie to mbc bliżej turbinki , wiem z doświadczenia że jest różnica.

Markzo - Czw Gru 20, 2012 20:21

no no :D ładny ślimak ;) czekam na jakis filmik i wykresik ;)
Matexx - Pią Gru 21, 2012 18:47

mhm mam nadzieje że oryginalna mapa jak na razie podoła,
co do mbc zamontuje bliżej, posłucham Ciebie też tak gdzieś coś słyszałem o tym.:)
jak na razie czekam na bova, śmigam na teraz 0.4 bara gdy założę bova do konca roku rozkręce gdzieś na 0,6 ,0,7 bara i zobaczymy co będzie,
a w styczniu zrobie dolot na 3 cale, miejsce mam aku juz dawno w bagażniku:) a na hamownie skocze po zmianie dolotu.;)

greg-si - Pią Gru 21, 2012 19:08

jak już robisz dolot na 3' to może warto jakiś IC bardziej wydajny zastosować z lepszym dostępem do świeżego powietrza?
Matexx - Pią Gru 21, 2012 19:23

na pewno taK.;) nie wszystko na raz.;).. myślałem już o tym, chciałem wejście z jednej a wyście z drugiej ale niestety mało miejsca było by na rurkę bo klima jest, najlepiej by pasował tam wejście i wyście z tej samej strony , co do IC jak sie Cieplej zrobi.;)
greg-si - Pią Gru 21, 2012 19:35

Matexx, moim zdaniem jak już robić dolot to na nowym IC. Jedna robota, koszt mniejszy bo nie układasz dwa razy dolotu a materiał, bardziej złącza kosztują.
Matexx - Pią Gru 21, 2012 19:51

mhm, gdy wsadze 3 cale i stożek to i tak nie bede musiał później tego przerabiać aby IC robić i rury, :wink: zobacze jak ogarne z kasą moze wszystko od razu zrobie :grin:
greg-si - Pią Gru 21, 2012 19:57

Matexx, myślałem że robisz wszystko od filtra-turbo-IC-przepusnica ;)
Matexx - Pią Gru 21, 2012 20:30

zobacze jak i na co mi starczy.;)$$$:) :>
Vito_ - Czw Mar 14, 2013 15:54

Jak tam auto ciągle lata? Powiedz mi gdzie dorabiałeś przewód oleju do turbo?
Matexx - Pią Mar 15, 2013 19:23

Auto dalej śmiga, na doładowaniu 0,7 bara. Czekam na Ciepło i dalej modze. Przewód oleju zakułem w sklepie z wężami. 34zł zapłaciłem. Pozdrawiam.