Zobacz temat - Wideo rejestrator do samochodu - Mio MiVue 358 EEU
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - Wideo rejestrator do samochodu - Mio MiVue 358 EEU

haszczyc - Pon Gru 24, 2012 18:22
Temat postu: Wideo rejestrator do samochodu - Mio MiVue 358 EEU
Witam ostatnio zakupiłem wideo rejestrator Mio MiVue 358 EEU, wybór nie był łatwy szukałem takiej kamerki od pół roku nie chciałem kupić taniej niszowej kamerki typu OMEGA gdyż wygląd jak i jakość wykonania jak i sam obraz by mnie nie zadowolił, przeglądając ostatnio allegro znalazłem kamerkę PRESTIGIO RoadRu 500 w fajnej cenie w euro rtv agd bo za 399zł, tyle że sam wygląd jakoś mi się nie spodobał bo jakość obrazu jak dla mnie bardzo dobra, ale zauważyłem nowy produkt Mio Mivue 358 od razu mi się spodobał wygląd wsparcie programu MiVue Manager, przeglądając nagrania w internecie trafiłem na to nagranie http://www.youtube.com/watch?v=HweIVbB9AOc i od razu zdecydowałem się na zakup w x-komie za 449zł, odbierając osobiście stojąc 40min w piątkowej kolejce w Katowicach, pierwsze wrażenie kamerka bardzo malutka dobrze wykonana tak samo jak uchwyt mocowania kamerki do szyby, od razu dokupiłem kartę 32GB SanDisk ULTRA MICRO SDHC CLASS10, jestem już po pierwszych testach jak dla mnie i moje wymagania jest to wystarczająca kamerka którą będę używać na co dzień w samochodzie, soczewka szklana, kiedy załączę samochód kamera automatycznie nagrywa, kiedy go wyłączę przechodzi w stan czujnika ruchu i nagrywa też głos i wszystko w otoczeniu jeśli wykryje ruch, kabel z zasilania jest bardzo długi pozwala go ukryć pod tapicerką, piszę ten temat gdyż wiadomo że dużo użytkowników jest zainteresowanym takim oto urządzeniem.

dylemat miałem gdzie zamontować tą kamerkę ale zdecydowałem się obok lusterka:









poniżej przedstawiam próbne nagrania wykonane kamerką, nie nagrywam jakością 1080p gdyż i tak nikt nie zobaczy różnicy, nagrywam 720p

w dzień:
http://www.youtube.com/watch?v=pgi3nhHTNTk

w nocy:
http://www.youtube.com/watch?v=caNwyUpS2kU
http://www.youtube.com/watch?v=wiXAZEyPgTs

Remigiusz - Pon Gru 24, 2012 21:10

haszczyc, Ja myślałem nad Goclever jakiś DVR HD ale do max 300zl ale widzę ze w tym Mio jakość nawet w nocy jest zarąbista i dźwięk mikrofonu jest super w porównaniu do golcevera :wink:

Zrobiłeś smaka na kupnego tego cacka :) Mam pytanie ile godzin jesteś w stanie nagrać na taje kartcie 32gb w 720p bo nie widzę sensu w 1080p nagrywać :wink:

Mógł byś jeszcze nagrać gdzieś w nocy poza miastem na trasie jak to wygląda w nocy tego bym był najbardziej ciekaw.

pelson91 - Pon Gru 24, 2012 21:12

ej, niezła jakość :) sporo widać szczegółów
haszczyc - Pon Gru 24, 2012 21:45

Remigiusz, ja nad różnymi myślałem ale po długich poszukiwaniach i opiniach zdecydowałem się na MIO i nie żałuje jakość obrazu dla mnie jest bardzo dobra co najważniejsze jakość wykonania też bardzo dobra + 2 letnia gwarancja, do tego bateria wbudowana, aparat foto, czujnik ruchu, czujnik wstrząsów info z neta:

Jutro nagram coś nocą i zobaczymy jak to wyjdzie
Cytat:
Czujnik wstrząsów

Wideorejestratory MiVue są wyposażone w trzyosiowy czujnik wstrząsów, który na diagramie falowym rejestruje kierunek jazdy samochodu i wszystkie nadchodzące wstrząsy. Kiedy dochodzi do kolizji, za pomocą tych danych można odczytać kierunek nadejścia uderzenia i jego siłę.
W przypadkach nagłych zmian kierunku ruchu lub gdy czujnik wykryje silny wstrząs, MiVue natychmiast zapisze nagranie ze zdarzenia. Gdy czujnik wstrząsów jest ustawionym na najwyższy poziom czułości, rejestrator wykona tego typu nagranie również kiedy trafimy na dziurę w jezdni. Taki materiał może stanowić ważny dowód w dyskusjach z lokalnymi zarządami dróg.

Remigiusz - Pon Gru 24, 2012 22:13

Przeglądając teraz allegro widzę ze dużo nowych modeli tych DVR powychodziło są nawet GPS'y z kamera :mrgreen:
kruszan - Pon Gru 24, 2012 23:40

Urządzonko niczego sobie, jakość bardziej niż zadowalająca. Tylko strach zostawiać na noc w aucie, zależy gdzie się mieszka...
rafalmis1 - Wto Gru 25, 2012 01:29

Ja swego czasu używałem aplikacji na androidzie o nazwie Auto Guard Pro, tylko wszystko zależy od aparatu w telefonie, jeśli chodzi o jakość, a tak to niczym nie odbiega od specjalnie przygotowanych do tego urządzeń. Nagrywa dźwięk, auto włączanie, działanie w tle.
Tylko, telefon robił się ciepły, bateria dochodzila mi do 54 stopni, nie wiem czy to dla niej zdrowe. W prawdzie ostatnio długo nie używałem, a wyszło kilka poprawek wiec nie wiem jak teraz ze stanem nagrzewania telefonu

Pawkaz - Wto Gru 25, 2012 10:39

rafalmis1 napisał/a:
Ja swego czasu używałem aplikacji na androidzie o nazwie Auto Guard Pro

Wlasnie pobralem sobie ta aplikacje tylko zwykla-bez Pro.
Moj telefon w miare dobrze nagrywa.
Program ma zaskakujaco duzo funkcji i ustawien.Bede musial kupic tylko uchwyt do telefonu.

rafalmis1 - Wto Gru 25, 2012 12:14

Pro daje jedynie funkcje nagrywania w tle. Dzięki czemu możemy wygasić ekran a kamera nadal działa lub możemy z powodzeniem używać telefonu, a aplikacja ciągle robi swoje :wink:
kedar02 - Sro Sty 09, 2013 18:25

haszczyc, podaj ile czasu mozna nagrac na karcie 32 g bo nigdzie tego nie moge znalez :twisted:
haszczyc - Sro Sty 09, 2013 18:36

kedar02, 8h ciągłego nagrywania w pętli ;) obecnie na karcie 32gb jest wolne 331mb i łączna suma nagranego materiału to 8:04h
Remigiusz - Sro Sty 09, 2013 18:41

haszczyc, Gdzie mój film poza miastem nocą :mrgreen: Czekam niecierpliwie na to :mrgreen: Nakręć proszę :razz:
haszczyc - Sro Sty 09, 2013 19:09

mam mam wrzucę dzisiaj ;)
kedar02 - Sro Sty 09, 2013 19:09

Jak można to jeszcze jedno pytanie a jak braknie miejsca nagrywa od nowa czy nie
haszczyc - Sro Sty 09, 2013 19:32

kedar02, widzisz co napisałem wyżej?
haszczyc napisał/a:
nagrywania w pętli
Nagrywanie w pętli (po zapełnieniu karty pamięci micro SD, następuje nadpisanie starych nagrań)
kedar02 - Sro Sty 09, 2013 21:01

dzieki nie kumam tych nowinek troche wiec pytam

[ Dodano: Sro Sty 09, 2013 21:01 ]
a masz jakies minusy tej zabawki

haszczyc - Sro Sty 09, 2013 21:04

Remigiusz, proszę pierwszy filmik: http://www.youtube.com/watch?v=EKpklIogHRg jakość 720p

[ Dodano: Sro Sty 09, 2013 21:04 ]
kedar02, na razie nie zauważyłem szukałem kamerki przez ponad rok i dopiero ten model w pełni mnie zadowolił

Remigiusz - Sro Sty 09, 2013 21:18

haszczyc, Dziękuje :wink: Moze nawet być ta jakość nocą nie jest źle ;)
haszczyc - Sro Sty 09, 2013 21:23

Remigiusz, na youtube jakość jest gorsza niż oglądając go na kompie :)
Remigiusz - Sro Sty 09, 2013 21:27

haszczyc, Jakość jest dobra jak się ustawi na 720p :razz: Myślałem ze lepiej widać te znaki miejscowości w nocy. Ale w porównaniu z innym DVR to jest i tak rewelacja nocą nagrywane bo wygląda to normalnie, a nie jak niektóre maja ze wygląda jak by się w mgle jechało :mrgreen:

Kandydat jest naprawdę godny uwagi na kupno :wink:

kruszan - Sro Sty 09, 2013 22:50

jakość super!
haszczyc - Sro Sty 09, 2013 23:20

jutro wrzucę filmik z czujnikiem ruchu, jak jest aktywny w aucie zaparkowanym pod blokiem
greg-si - Czw Sty 10, 2013 19:57

ja bym wolał nie zostawiać tego tak na widoku,
10s, nie masz szyby, nie masz rejestratora

haszczyc - Pią Sty 11, 2013 22:40

Czujnik ruchu w jakości 720p -> http://youtu.be/hM6-FfobqOg
Czujnik ruchu w jakości 1080p -> http://youtu.be/lyGCQJp_QmY

greg-si napisał/a:
ja bym wolał nie zostawiać tego tak na widoku,
10s, nie masz szyby, nie masz rejestratora


powiem ci że trzeba dobrze się przypatrzyć żeby zobaczyć że jest tam kamerka zamontowana

greg-si - Pią Sty 11, 2013 22:56

haszczyc napisał/a:
powiem ci że trzeba dobrze się przypatrzyć żeby zobaczyć że jest tam kamerka zamontowana

Ok, tylko gdy ktoś czegoś szuka to raczej zobaczy skoro kradną, plecaki, torby, itp to muszą je jednak raczej widzieć.
Zarzucę może za jakiś czas co mój rejestrator wypluwa ;)

rafalmis1 - Nie Sty 13, 2013 11:14

moje nagranie z Samsunga Galaxy S2 nocą, niestety nie miałem wolnej pamięci i musiałem ustawić rozdzielczość 640x480
http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be

haszczyc - Nie Sty 13, 2013 11:19

rafalmis1, też zastanawiałem się nagrywać Galaxy trasy ale że dużo gadam przez telefon do tego nawigacja i inne pierdoły w tel zdecydowałem zakupić rejestrator :D
rafalmis1 - Nie Sty 13, 2013 11:45

ostatnio na parkingu ktoś bardzo chamsko potraktował mój samochód i mam ochotę kupić jakieś tańsze urządzenie, a najlepiej takie żeby po włączeniu nagrywało obraz z kamery cofania, a drugie takie aby na przednią szybę założyć i rejestrowało co się dziele jak mnie nie ma
garret - Nie Sty 13, 2013 17:49

(mój pierwszy post, Witam wszystkich!)

To jak uważacie lepiej kupić Presitgio RoadRunner 500 czy to Mio 358? A może najtańsza MEDIA-TECH U-Drive Lite MT-4037 będzie sprawowac się tak samo. Potrzebuję takiego rejestratora, ale mam problem z podjęciem decyzji (stosunkowo mało testów tego typu sprzętu na sieci)

haszczyc - Nie Sty 13, 2013 18:01

garret, zależy co oczekujesz od takiego rejestratora ja też zastanawiałem się nad RoadRunner 500 :) ale oglądając na żywo zdecydowałem że zakupie Mio gdyż bardziej mi się podobał z wyglądu i jednak jakoś bardziej mam zaufanie do MIO, w RoadRunner 500 bateria jest wyciągana a dla mnie to akurat był minus, i Roadrunner jest większy od MIO :)

[ Dodano: Nie Sty 13, 2013 18:01 ]
RoadRunner 500 zakupisz bez problemów w euro rtv agd cena to 399zł

garret - Pon Sty 14, 2013 09:09

haszczyc napisał/a:
garret, zależy co oczekujesz od takiego rejestratora ja też zastanawiałem się nad RoadRunner 500 :)


Przede wszystkim oczekuję jakości nagrań - oglądając z jednego i z drugiego wyglądają podobnie. Ważne to który "mniej trzęsie" - gdzie jest lepszy uchwyt i redukcja wstrząsów. Co do wielkości to oba są za duże :) Pewnie wezmę Mio choćby dlatego, że ta firma bardziej mi się obiła o uszy (marny argument).

Jeszcze pytanie do posiadaczy. Znalazłem opinię (na ceneo), że nie nadpisuje automatycznie plików - to prawda? Bo jeśli tak to odpada - to chyba powinna być główna cecha rejestratorów do auta.

haszczyc - Pon Sty 14, 2013 10:21

garret, mniej trzęsie? jeśli twoja buda w aucie się trzęsie to nic nie poradzisz, redukcja wstrząsów chyba za dużo oczekujesz, co do ostatniego twojego pytania że znalazłeś opinie na ceneo to proponuje ci przeczytać cały ten wątek mój to zobaczysz czy nadpisuje czy nie bo już nie chcę mi się powtarzać w kółko
MotoManiak - Czw Sty 17, 2013 13:33

zainteresowanych zapraszam do przeczytania troszkę o modelu Mio MiVue 338.
rafalmis1 - Sob Sty 19, 2013 13:18

oto filmik w rozdzielczości Full HD z programu AutoGuard
https://www.youtube.com/watch?v=mYoBy7yKATk

Pawkaz - Sob Sty 19, 2013 13:22

Trzeba sie zalogowac, aby obejrzec film.
rafalmis1 - Sob Sty 19, 2013 13:44

Pawkaz napisał/a:
Trzeba sie zalogowac, aby obejrzec film.

teraz powinno być OK

Pawkaz - Sob Sty 19, 2013 13:47

Teraz jest ok.Jaką masz komorke ? Ja zakupiłem uchwyt i tez bede uzywał Auto GuardA
rafalmis1 - Sob Sty 19, 2013 14:36

Pawkaz napisał/a:
Jaką masz komorke

Samsung Galaxy S2

hjumen - Sro Lut 27, 2013 20:30

Ile czasu nagra kamerka na wbudowanym akumulatorze w 720p ?? ?1080p ??
czy jak włączysz nagrywanie i jedziesz 2 godziny to nagrywa 1 film non-stop, czy jest możliwość ustawienia,a by nagrywał filmik5, lub 10 minutowe ?? ?? czy coś w tym rodzaju.

na stronie producenta brak instrukcji ?
A ta przy urządzeniu do do czegoś się nadaje?( wersja papierowa, czy na płytce w pliku pdf.? Jest po polsku ?? ?

za każde info wielkie dzięki

pozdrawiam
Grzesiek z Gdańska

haszczyc - Sro Lut 27, 2013 20:50

hjumen, około 2h na wbudowanym aku,
hjumen napisał/a:
zy jak włączysz nagrywanie i jedziesz 2 godziny to nagrywa 1 film non-stop, czy jest możliwość ustawienia,a by nagrywał filmik5, lub 10 minutowe ?? ?? czy coś w tym rodzaju.
czytaj w temacie opisałem to

instrukcja jest po polsku, wszystko jest czytelne w instrukcji

hjumen - Sro Lut 27, 2013 21:46

"Nagrywanie w pętli (po zapełnieniu karty pamięci micro SD, następuje nadpisanie starych nagrań)"

(http://www.mio.pl)... Nagrywanie zdarzeń
Gdy Czujnik wstrząsów wykryje nagłą zmianę ruchu, MiVue zapisze nagranie ze zdarzenia i zabezpieczy je przed skasowaniem / nadpisaniem.....



dlatego pytam czy jeżeli wyruszyłem o godzinie 8:00, a o 12:20 dojdzie do kolizji lub wpadnę w duża dziurę i skrzywię felgę itp. to urządzenie zapamięta cały film(4godz 20 minut"duży plik") czy podczas rejestracji dzieli na filmy 10 minutowe lub po 100Mb, 1 godzinne. ?? ? tej informacji powyżej nie ma.wcześniej przeczytałem cały post.

Za każda konstruktywna odpowiedź będę wdzięczny.

haszczyc - Czw Lut 28, 2013 07:39

urządzenie zapamięta moment poprzedzający zdarzenie a nie cały film ;) ja mam 3 minutowe filmy ustawione
hjumen - Czw Lut 28, 2013 17:23

haszczyc napisał/a:
urządzenie zapamięta moment poprzedzający zdarzenie a nie cały film ;) ja mam 3 minutowe filmy ustawione


i o to mi chodziło, jakie długości filmów można ustawić.

ile taki 3 min.film w rozdzielczości 720 p waży ( ile MB)
ile waży(MB) 1 minutowy plik 1080p.( bez kompresji na You tuba) , taki zgrany prosto z kamerki .


do usłyszenia

MiReK - Nie Lis 17, 2013 20:31

Odświeżę trochę temat.
haszczyc, jakpodłączyłeś zasilanie rejestratora? Bo chyba nie pod zapalniczkę?

haszczyc - Nie Lis 17, 2013 21:42

Mirek pod zapalniczkę tylko mam przedłużkę zasilania zapalniczki zrobioną do schowka i tam mam całe zasilanie do wideorejestratora, nawigacji, telefonu itp rover 75 po lifice ma zasilanie w zapalniczce cały czas nawet jak kluczyków w stacyjce nie ma, wiem że przed liftem zasilanie jest tylko po przekręceniu kluczyka
MiReK - Pon Lis 18, 2013 20:09

Aha,rozumiem.Ja zastanawiam się skąd wziąć 12V do swojego rejestratora,tak żeby załączał się po przekręceniu stacyjki (nie z zapalniczki)
MatiNitro - Pon Lis 18, 2013 20:18

To ja mam przedlifta a zapalniczka ma stałe zasilanie :P bez kluczyka w stacyjce :P