Zobacz temat - [rover 220 sdi ] PROBLEm Z wspomaganiem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [rover 220 sdi ] PROBLEm Z wspomaganiem

KWT - Wto Gru 25, 2012 22:20
Temat postu: [rover 220 sdi ] PROBLEm Z wspomaganiem
witam
mam problem podczas wjechania w większą kałuze zacina sie wspomaganie i przez około 3sec nie idzie wogóle skręcić. wykonałem test polałem pasek wodą i ewidentnie się sliska po kole wspomagania. moje pytanie czy pasek do wymiany czy pompa wspomagania poszła??

tronsek - Wto Gru 25, 2012 22:45

KWT napisał/a:
moje pytanie czy pasek do wymiany czy pompa wspomagania poszła??
Zacznij od wymiany paska, bo to najtańsze. jakby pompa poszła, to bez wjeżdżania w kałużę były by problemy ze wspomaganiem.
KWT - Sro Gru 26, 2012 11:08

napinacz paska klinowego wraz z rolką nowy! a czy jest możliwosc ze pasek klinowy jest tłusty od smaru czy czegoś podobnego? .pozdro
Adrian - Sro Gru 26, 2012 12:39

Nas się pytasz? My go nie zakładaliśmy. :razz: Pasek wymieniałeś czy jedynie napinacz z rolką?
KWT - Sro Gru 26, 2012 20:42

JA go zakładałem :) był nowy ale przy wymianie napinacza sie uszkodził teraz jest stary . tak myśle ze własnie mogłem go ubrudzic od jakiegos dziadostwa... tam jest naprawde mało miejsca na cokolwiek .
Brt - Sro Gru 26, 2012 21:27

wymeinić pasek na nowy oraz przed założeniem oczyścić i odtłuścić koła pasowe oraz wyczyścić wszelkie okolice paska klinowego (obudowy podłużnica) żeby właśnie podczas zakąłdania paska go nie uwalić. I jeszcze jedno ... warto dołożyć chociaż kawałek osłony na pasek właśnie od strony prawego koła, żeby woda spod kołą nie mogła bezpośrednio na pasek lecieć.