Zobacz temat - [MG ZR] Akumulator padł a nie mam zamka- JAK otworzyć?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [MG ZR] Akumulator padł a nie mam zamka- JAK otworzyć?

Sajgon - Pią Sty 04, 2013 12:31
Temat postu: [MG ZR] Akumulator padł a nie mam zamka- JAK otworzyć?
Witam,
problem mam "prosty":
akumulator padł, nie mam zamka w drzwiach=> nie mogę otworzyć samochodu.
Jaki macie sposób(oprócz wybicia szyby) na otwarcie samochodu.. może/albo też dostanie się do akumulatora//podłączenie kabelków od innego auta i otworzenie samochodu..

Jakieś pomysły?

Harry - Pią Sty 04, 2013 12:35

http://www.youtube.com/watch?v=1N7fIvTOXQM moze to Ci jakos pomożę
ADI-mistrzu - Pią Sty 04, 2013 12:45

Chyba nie wypali, zamki są ryglowane.

Nie mam pomysłu jak się dostać do jakiegoś przewodu plusowego aby zasiać auto...

Pewnie zamek Ci się z wiekiem zawiesił, można napsikać do niego WD40 i ruszać kluczykiem, być może zapadki się odblokują.

Sajgon - Pią Sty 04, 2013 12:47

Pomysł niezły:)
ale nypelek od drzwi nie ma żadnych porowatości- ale oczywiście spróbuję ;)

ps: zamek chodzi luźno- podejrzewam że nie jest w ogóle podłączony;/

azer - Pią Sty 04, 2013 12:55

w bagażniku też nie masz zamka?
Sajgon - Pią Sty 04, 2013 13:01

no właśnie nie- wszystko na elektrykę.... a brak/uszkodzenie jedynego zamka w drzwiach nie pomaga...

[ Dodano: Pią Sty 04, 2013 13:01 ]
wpadłem na (prawdopodobnie idiotyczny) pomysł aby odkręcić maskę z mocowań pod szybą- w sumie po 2 śruby z każdej strony. nie wiem czy pod spodem nie ma jakiś nakrętek czy czego ś tam... podam info czy się to udało...
ale dalej bede czekał na pomysły

ADI-mistrzu - Pią Sty 04, 2013 13:13

Maski nie zdejmiesz, zamek Ci nie pozwoli.
Ja bym kombinował raczej w stronę odkręcenia przedniego koła od kierowcy i zdjęcia nadkola.
Następnie odłączyć klakson i tam podłączyć zasilanie. Zaraz sprawdzę czy w ten sposób zasilisz akumulator.

[ Dodano: Pią Sty 04, 2013 13:13 ]
Klapa, klakson sterowany jest plusem, światła przeciwmgłowe także.

sTERYD - Pią Sty 04, 2013 13:40

a jak się schylisz to nie sięgniesz do grubego kabla przy rozruszniku, żeby podać prąd?
rudealis - Pią Sty 04, 2013 14:33

Podepnij plus do rozrusznika,(do tego grubszego)a minus gdzieś do masy i podładuj.
W razie problemow z dojsciem do tego kabla odkrec rozrusznik.

Sajgon - Pią Sty 04, 2013 14:49

z pytań osoby bojącej się o komputer pokładowy: czy jak podepnę do rozrusznika akumulator z innego samochodu, dam po garach - to nie spali się komp??
prawdopodobnie powiedziałem herezje- ale tak mnie naszło ;)

[ Dodano: Pią Sty 04, 2013 14:49 ]
a dokładniej- jak podepnę + pod rozrusznik, a minus do masy..bo dziwnie zabrzmiała poprzednia wypowiedz..

Harry - Pią Sty 04, 2013 14:51

nie spali się
bo + idzie z altka na rozrusznik na + aku
- gdzies zlapiesz i juz

[ Dodano: Pią Sty 04, 2013 14:51 ]
jak sie odpala auto z kabli to prawidlowo - powinno dac sie na karoserie,a nie na kleme

Sajgon - Pią Sty 04, 2013 21:51

a jednak zaczeło się palić..........awruk...dym poszedł spod maski że j...pp...
gdzie w wawie moge od reki kupis szybe do mg zr od 2005 r??

redcloud - Pią Sty 04, 2013 22:16

a nie mozesz wybic jakiejs najmiejszej? albo chocby bocznej? I wtedy na Allegro używkę :)
Adrian - Pią Sty 04, 2013 22:22

Mi w R400 jak niedobry człowiek chciał go buchnąć pewnej niedzieli, to wyrwał klamkę od strony pasażera. Dostał się do rygla i sobie paluszkiem otworzył samochód...
Julek - Sob Sty 05, 2013 01:27

chyba najlatwiej ci bedzie wybic szybke uchylna jesli to 3d i na allegro za 30zl kupisz;p mysle ze bezpieczniejsze niz kombinowanie z aku;p
Cezary_Czapski - Sob Sty 05, 2013 12:45

A nie wystarczy uzbroić się w klin, drut i latarkę...
Klin pomiędzy szybą kierowcy/pasażera, a listwą drzwi i drucikiem za cięgiełko w zamku od blokady drzwi lub od wkładki lub od siłownika centralnego - wystarczy pchnąć lub pociągnąć...

Kiedyś miałem autko z alarmem, który po minucie od otwarcia i nie przekręceniu stacyjki sam się ponownie uzbrajał i blokował drzwi - woziłem pod zderzakiem drut z rączki od wiaderka po farbie...
Jak ktoś zdejmował kiedyś boczek i widział ułożenie cięgiełek przy zamku poradzi sobie bez problemu - jedyny mankament to wąska szczelina pomiędzy szybą, a drzwiami.

przykładowa fota, a z prawej Rover


i fota z tego forum - wystarczy zachaczyć i pociągnąć cięgło od blokady drzwi...

ADI-mistrzu - Sob Sty 05, 2013 13:21

Ja mam R45 które samo się zamyka, ale tylko jeśli po otwarciu zamka nie zostaną drzwi otwarte, na szczęście.

Trafienie za cięgno nie widząc to makabra, ja je widziałem ale i tak bym tego nie zrobił :|

Ja bym szukał miejsca aby się wpiąć w plus samochodu, wtedy niewiele mocy pozwoli na otwarcie drzwi.

Sajgon - Sob Sty 05, 2013 20:38

Panowie, przyjechał człowieczek i mnie rozjechał rozwiązaniem:

nagiął lekko drzwi , wprowadził drut przez szczelinę i......:

odkręcał szybę korbką!!!!


PS: wyciągnięcie "cycka" w drzwiach nic nie dało- zrobił to wędką z pętelką na końcu.

jak płaciłem 150 - to byłem szczęśliwy...min dlatego ze nie nazwał mmnie idiotą(sam na to nie wpadłem)

[ Dodano: Sob Sty 05, 2013 20:38 ]
ps: mogłem nie płacić 150 za usługę- wywalić szybę (dać 30+20 za transport)i czekać 3-5 dni na zamiennik.. ale muszę jeździć wózkiem.. bez szyby- trocheje wieje// folia... ?? lipa.. teraz ide po akumulator nowy;) ..a pózniej zobaczyć co spaliłem pod maską(ale to prawdopodobnie elektryk..zobaczymy jutro;))

lucas202 - Nie Sty 06, 2013 10:10

no to niezły że tak powiem "sajgon" hehe

myślałem że masz szyby w elektryce ;-)

Sajgon - Pon Sty 07, 2013 22:50

;) pytanie: jakaś propozycje elektryka/mechanika około białołeki? najlepiej z lawetą?
Remigiusz - Pon Sty 07, 2013 23:50

Mozę spróbuj wejść tylna klapa tam tez jest zamek :P

Chyba ze masz polfita :mrgreen:

MaReK - Pon Sty 07, 2013 23:57

Poliftowy ZR na białołęce i numerach WA ? ;) Tego jeszcze nie widziałem . Czemu jeszcze na spota nie przyjechałeś ?

ZR/ZS łatwiej otworzyć niż takiego ZT/75 :) Czyli pomogło pogotowie zamkowe?
Jestem ciekaw co tam takiego spłonęło pod maską... oraz co i jak podłączyłeś, że taki efekt wywołałeś.

seboo - Wto Sty 08, 2013 09:53

Ja swojego r 25 w identycznej sytuacji otwieralem. Padl aku stacyjaka w drzwiach zablokoana, alarm calkowicie wyladowal aku wiec wyjscia nie bylo ale w r25 mozna banalnie haczac linke od klapy maski dostac sie pod maske przez przedni grill wystarczy troche cierpliwosci. Tylna klapa odpada bo u mnie nie ma zamka na kluczyk w tylnej klapie no ale dostanie sie pod maske jest banalne. warto to sobie przetrenowac jak sie ma padniety zamek. Jesli ktos jeszcze bedzie mial podobny problem to wtawie filmik jak to zrobic.

http://forum.roverki.eu/v...ghlight=#759843

tuners - Wto Sty 08, 2013 15:11

Zdecydowanie najlatwiej maske otworzyc ja zmienialem ustawienie ciegna w masce jak to zobaczylem bo byle drutem otworzy

Co do ciegna w drzwiach u mnie przy zamknietych z pilota nie da sie otworzyc drzwi ze srodka podnoszenie ciegien i klamka tez nic nie daje wiec jak wam otworzyl ciegnem?

Sajgon - Sro Sty 09, 2013 08:50

witam: odpowiadając:
- otwarcie "nypla" w drzwiach nic nie dało- dalej nie dało się otworzyć drzwi
- co sie spaliło- no właśnie nic nie widać aby coś spłonęło- ale autko nie odpala- znaczy prawie-prawie..ale nie..
mechanik mi powie..

[ Dodano: Sro Sty 09, 2013 08:50 ]
cięgno w drzwiach- próbowałem, "magik" który się włamał- także- nic (dobrze jednak zabezpieczyli;))

mam po lifcie z końca 2005 r
i nie miałem podpiętego zamka w drzwiach do mechanizmu- teraz to już go nareperuję zapewne;)

ADI-mistrzu - Sro Sty 09, 2013 09:10

Jak rozbierałem zamek w streetwise po 2004r. to zamki miały ryglowanie. To znaczy przy zamknięciu drzwi z kluczyka lub pilota zamek posiadał dodatkowy silniczek który poruszał zatrzaskiem. Wtedy dzyndzel w drzwiach nie działał i nie dało się w ten sposób otworzyć drzwi.