Zobacz temat - [r25] Problem przy zapalaniu.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r25] Problem przy zapalaniu.

Julek - Nie Sty 06, 2013 15:02
Temat postu: [r25] Problem przy zapalaniu.
Witajcie, mam taki mały problem roverek sie sprawowal okej do czasu gdy wyjechalem na swieta na tydzien po powrocie temperatur +5 chce odpalic 3 razy krece stacyjka tylko odglos klik klik i za 4 razem normalnie kreci i odpala? pojezdzilem troche i dzis np zacza krecic klik i znow zakrecilem i odpalil normalnie ;] i tu pytanie czy rozrusznik sie sypie? bo aku raczej nie bo kreci dobrze.
szoso - Nie Sty 06, 2013 16:28

http://forum.roverki.eu/v...810b9c99#760181
u mnie było to samo, założyłem drugi rozrusznik i spokój

Julek - Nie Sty 06, 2013 16:41

no to pora szukac nowego rozrusznika ;p dzieki
szoso - Nie Sty 06, 2013 16:59

spróbuj naprawić swój
ja miałem pewniaka to założyłem drugi

Julek - Nie Sty 06, 2013 17:36

wiesz co juz mam adres od kolegi obok mnie :) wyjme rozrusznik i do nich zawioze to bedzie i tak taniutko a sam nie mam czasu sie teraz z tym bawic :neutral: napisze jbc co bylo winowajca problemu :)
torek86 - Sro Sty 09, 2013 16:16

co by nie zakładać nowego tematu podepnę się pod ten.
po ostatniej przygodzie z wlaniem pb do diesla, czyszczeniem wymianą filtra paliwa myślałem że wszystko jest ok.. ale nie jest :neutral:

co jakiś czas pojawia się problem z odpaleniem... mogę kręcić i kręcić.. 5, 6 10 razy i nic. dopiero jak użyję pompki i napompuje filtr paliwa to jest ok, po chwili kręcenia odpala. co to może być?
Czytałem o zapowietrzonych układach, ale u mnie auto jeździ normalnie, nic nie szarpie, nie przerywa, moc jest ok.. tylko to odpalanie.. :sad:
Żeby to jeszcze było za każdym razem.. a tu nie ma żadnych powtarzających się zdarzeń. Raz odpali po nocy stania, a raz nie. Raz po 10 min postoju odpali, a raz nie.. nie mam pomysłu co jest grane..
Czyżby pompa się uszkodziła?? bo wtrysków raczej nie podejrzewam..

Raptile - Sro Sty 09, 2013 16:30

zaworek zwrotny w gruszce moze padl
torek86 - Sro Sty 09, 2013 16:38

czyli rozumiem że całą gruszkę muszę wymienić? w sumie było by to i logiczne, w końcu cały bak ręcznie przez tą gruszeczkę przepompowałem :wink:
Raptile - Sro Sty 09, 2013 17:17

torek86, daj kawalek przezroczystej rurki czy cos i sprawdz bo wymiana w ciemno to bez sensu.
torek86 - Czw Sty 10, 2013 14:46

rozumiem że mogę dać ten kawałek rurki już za filtrem paliwa?
po zgaszeniu i przed odpaleniem, paliwo powinno być w przewodach cały czas?

szoso - Pią Sty 11, 2013 12:39

za filtrem w stronę pompy
paliwo powinno cały czas być w przewodzie

torek86 - Czw Sty 17, 2013 20:32

co prawda jeszcze nie wstawiłem tej rurki, ale generalnie problem ustąpił.. autko odpala, tak jak odpalało wcześniej.. czyli za drugim razem, pozostawiając chmurkę dymu. Czyli wszystko wróciło do normy. :wink: