Zobacz temat - [R75] Jak zamknąć samochód bez akumulatora?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Jak zamknąć samochód bez akumulatora?

Alex_Tom - Nie Sty 06, 2013 15:14
Temat postu: [R75] Jak zamknąć samochód bez akumulatora?
Czy jest możliwość zamknięcia samochodu bez akumulatora? Np. jak chce się naładować w nocy i trzeba zostawić autko pod blokiem.
Myślę, że jest możliwość tylko jak to zrobić?
Otworzyć maskę, zamknąć z kluczyka, wyjąć akumulator, zamknąć maskę a potem da radę otworzyć przekręcając kluczykiem zamek?
Chyba, że po wyjęciu akumulatora normalnie da się przekręcić zamek kluczykiem do zamknięcia.

kruszan - Nie Sty 06, 2013 15:20

Drzwi spokojnie potem otworzysz kluczykiem, także albo przy otwartej masce zamknij auto i wyjmij akumulator, albo normalnie wyjmij a potem ręcznie zamkniesz/otworzysz autko.
tetigon - Nie Sty 06, 2013 15:20

ja teraz tak właśnie mam- wypiąłem aku wymontowałem rozrusznik i po prostu zamknąłem drzwi kluczykiem ale chyba tak da się tylko zamknąć drzwi od strony kierowcy choć głowy za to nie dam.
Alex_Tom - Nie Sty 06, 2013 15:26

tetigon, no tak jasne, pozostałe drzwi oprócz kierowcy trzeba zapewne pipkami pozamykać bo przecież centralny nie zadziała bez akumulatora.
Dzięki Wam.

tetigon - Nie Sty 06, 2013 15:29

Alex_Tom napisał/a:
tetigon, no tak jasne, pozostałe drzwi oprócz kierowcy trzeba zapewne pipkami pozamykać bo przecież centralny nie zadziała bez akumulatora.
Dzięki Wam.


Pipkami hehe ;) no tak nie pomyślałem chciałem na szybko napisać odp....

wschodni - Pon Sty 07, 2013 21:00

Ja dzisiaj musialem rozlaczyc aku. Udalo mi sie zamknac auto kluczykiem niestety przy otwieraniu zaczela obracac sid wkladka i mam problem bo zamek jest tylko w drzwiach kierowcy
SeniorA - Pon Sty 07, 2013 22:28

wschodni, to otwórz przez bagażnik

http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=84272

wschodni - Pon Sty 07, 2013 23:05

Dzieki Senior :)
Tak sie zastanawiam czy bedzie duzo zabawy z wymiana/naprawa zamka?
Ew. Czy zamek bedzie pasowal od anglika? Bo po przelozeniu raczej wszystkie pozostale rygla racsej beda sie otwierac bez problemu i centralka nie powinna fisiowac?

SeniorA - Wto Sty 08, 2013 09:37

wschodni napisał/a:
Czy zamek bedzie pasowal od anglika?
do Twoich drzwi nie będzie pasował jak chcesz mieć otwieranie na kluczyk, bo anglik w tych drzwiach nie ma mechanizmu współpracującego z kluczykiem.Moim zdaniem ta usterka jest do naprawy bez wymiany zamka.
wschodni - Wto Sty 08, 2013 10:46

Na zamkach sie niestety nie znam. A wole zeby sie z klucza tez otwieraly na wypadek awarii centralnego itd.

Czy mozna jakos wymontowac wkladke zamka bez rozbierania calych drzwi?

SeniorA - Wto Sty 08, 2013 14:15

wschodni napisał/a:
Czy mozna jakos wymontowac wkladke zamka bez rozbierania calych drzwi?
nie trzeba rozbierać całych drzwi , wystarczy zdemontować boczek/tapicerkę a następnie wymontować kasetę klamki .Może to nie wkładka a łącznik zamka wypadł.
wschodni - Wto Sty 08, 2013 18:16

Mozliwe. Ale to pewnie bedzie widoczne dopiero po wyciagnieciu calosci z drzwi.
Raz jeszcze wilkie dzieki.