Zobacz temat - [R620]Nie odpala na mrozie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620]Nie odpala na mrozie

lucrah - Pon Sty 07, 2013 15:23
Temat postu: [R620]Nie odpala na mrozie
Mam pytanie. Mój rover w zime przestał odpalać. Wymienione zostały 3 świece (czwarta jest urwana). Jednak nadal jest to samo. Na kable odpala bez problemu.
Czy akumulator do wymiany? Jaki polecacie, aby dobrze palił w mrozy?

karol6376 - Pon Sty 07, 2013 17:21

A nie pobiera Ci coś prądu na postoju? Nie odpala to co nie ma mocy kręcić rozrusznik? ja u siebie mam nowy aku Yausa 70Ah 650, mi też coś licho mi odpala na mrozie, słabo kręci a aku mam nowy. Wszystko sprawdzone, czekam na drugi rozrusznik i bedę robił testy :D
kadzaf - Pon Sty 07, 2013 17:45

posprawdzaj styki na klemach oraz mase, wypadałoby jeszcze sprawdzic testerem stan akumulatora wtedy miałbys pewnosc ,przez zakupem nowego . :)
bastek - Pon Sty 07, 2013 18:43

kadzaf napisał/a:
posprawdzaj styki na klemach oraz mase

sprawdź też tą masą co idzie od aku skrzyni biegów, aku też do sprawdzenia.

karolkos - Pon Sty 07, 2013 19:34

Jeżeli mogę coś doradzić to sprawdźcie przekaźnik świec żarowych , bo to , że "pstyka " nie oznacza że działa . No i druga sprawa to rozrusznik . U mnie kręcił , ale słabo i przez to masakrycznie odpalał .Wymiana załatwiła temat .
lucrah - Wto Sty 08, 2013 11:00

No i zakupiony został nowy akumulator. Dziś rano odpalił, ale trochę trzeba było pokrecić.. Na większym mrozie zobaczymy jak będzie się sprawował.
szoso - Wto Sty 08, 2013 15:33

lucrah napisał/a:
Dziś rano odpalił, ale trochę trzeba było pokrecić..

to szukaj przyczyny bo nowy aku tu nie rozwiąże problemu
lucrah napisał/a:
Na większym mrozie zobaczymy jak będzie się sprawował.

myślę, że będzie gorzej

zobacz jak mój odpala po nocy przy obecnych temperaturach na minusie do -5, świece raz podgrzewane
http://www.youtube.com/watch?v=Uat_i4iv7ts