Zobacz temat - [R75] Nieszczelność- płyn chłodniczy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Nieszczelność- płyn chłodniczy

rafalmis1 - Sro Sty 09, 2013 23:29
Temat postu: [R75] Nieszczelność- płyn chłodniczy
dzisiaj robiąc coś przy samochodzie, zauważyłem mokrą miskę olejowa i nie był to olej tylko woda. Zacząłem iść w górę i ujrzałem krople płynu chłodniczego
Dlatego proszę o podpowiedz co znajduje się za tym kołem na którym porusza się chyba pasek wielorowkowy (zdjęcie nr. 1) czy za tym kołem jest osłona rozrządu i w tym miejscu znajduje się pompa wody i z niej może cieknąc czy nieszczelność w tych rejonach może mieć ujście z innego powodu, a może tam tędy dziurawy termostat znalazł ujście. Chociaż raczej termostat mam zdrowy i płynu nie ma między głowicami.
Płynu mi ubywa, ale bardzo bardzo mało, lecz myślałem ze to w powodu innego korka (który nie trzyma idealnie)na rurce do odpowietrzania układu chłodzenia. Oleju nie przybywa

Na drugim zdjęciu zauważyłem, ze węże się pocą. Dlatego też mam pytanie czy to normalne, tak w ogóle to od czego to węże ?? Chłodniczy skrzyni??

zedziczek - Czw Sty 10, 2013 00:43

Najczęściej termostat cieknie lub jedna z plastikowych rurek odchodzących z termostatu, możesz wziąć latarke i sprawdzić od góry czy masz mokro na środku bloku silnika pomiędzy rzędami cylindrów.
rafalmis1 - Czw Sty 10, 2013 18:01

Pomiędzy rzekami jest suchutko.
SeniorA - Czw Sty 10, 2013 18:20

rafalmis1 napisał/a:
Pomiędzy rzekami jest suchutko.
ściągałeś osłonę silnika u góry i latarką sprawdzałeś ?, w kabinie niema dziwnego zapachu (słodkiego )? .Jeśli jest niewielki wyciek przy termostacie to może być sucho , bo na ciepłym silniku płyn szybko odparowuje.
rafalmis1 - Czw Sty 10, 2013 18:46

Tak SeniorA, sprawdzałem latarka bez osłony silnika. W aucie nie ma żadnego słodkiego zapachu
zaku4 - Czw Sty 10, 2013 20:15

witam, mam problem w r75 cdti ucieka płyn i to zawsze w ilości 1,5l -2l płynu ubywa jak silnik jest rozgrzany, gdy stoi zimny i doleje płynu nie ubędzie. Płyn ucieka dość szybko bo po przejechaniu paru km już brakuje ok 2l. Gdzie mam szukać usterki bo nie moge zdiagnozować.
rafalmis1 - Sob Sty 12, 2013 09:32

w takim razie, zapytam tak, czy ktoś się spotkał w naszych v6 z cieknącą pompą wody ??
Jeżeli pompa cieknie, to czy jest duże zagrożenie, ze w czasie jazdy wywal mi cały płyn chłodniczy ??

SeniorA - Sob Sty 12, 2013 10:48

rafalmis1 napisał/a:
czy ktoś się spotkał w naszych v6 z cieknącą pompą wody
prawdopodobnie tu http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=77338 ale w dieslu też http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=20265, nie ma w tym nic dziwnego.
kazmierczak11 - Pon Mar 04, 2013 12:08

Witaj i jak sobie poradziles z tym wyciekiem co to bylo jezeli mozesz to prosze o odpowiedz...Pozdrawiam
rafalmis1 - Pon Mar 04, 2013 12:34

kazmierczak11, tak jak pisałem wyżej pompa wody była nieszczelna, wymieniałem rozrząd i po wymianie jest ok
kazmierczak11 - Pon Mar 04, 2013 13:23

Hej dzieki bardzo tak podejrzewalem,bo rozrzad mam do wymiany..Dzieki