Zobacz temat - [R45] woda na dywaniku pasazera
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] woda na dywaniku pasazera

lukasz17 - Pią Sty 11, 2013 21:11
Temat postu: [R45] woda na dywaniku pasazera
Witam po dosyc dlugiej trasie zostawilem auto na dworze na jakies 3 dni i po tym czasie zauwazylem szklanke wody w dywaniku gumowym pasazera z przodu i widac bylo jakby splywalo to z okolic odplywu klimy a jechalem bez... ktoredy mogla sie dostac woda? i co moge spradwzic jestem poza granicami polski wiec nie mam duzych mozliwosci
Squid - Pią Sty 11, 2013 21:25

U mnie lało się do środka jak zasyfiony był odpływ pod podszybiem - podczas deszczu woda ściekała z przedniej szyby i nie spływała odpływem tylko przelewała się tak, że zalewało wiatrak dmuchawy i tamtędy wlewało się na dywanik pasażera. Podszybie rozebrałem wyczyściłem szlam i od tamtej pory mam spokój. Podejrzewam że w 45 może być podobnie.
lukasz17 - Pią Sty 11, 2013 23:56

sprawdze to w niedziele... przez pol roku nie zauwazylem tej wady...
Jugol - Pią Sty 18, 2013 02:13

U mnie natomiast sparciał wężyk odprowadzający skropliny z klimy i kapało małżonce szanownej na kończyny dolne. Gumowca wywaliłem, a u Brt'a na garage znaleźliśmy igielitowy o tej samej średnicy i sucho już dwa lata :cool:
lukasz17 - Pią Sty 18, 2013 20:27

tez go wymianialem ale jechalem bez klimy to nawet nie miala by sie skad skraplac woda to chyba z podszybia prosto w dmuchawe woda kapala ale dlaczego??
Squid - Pią Sty 18, 2013 20:42

Zobacz czy pod wiatrakiem dmuchawy (pod schowkiem) masz mokro i czy filtr pyłkowy jest mokry?. Jeśli tak to na 99 % dostaje się tędy co napisałem wcześniej. Jeśli jest woda na szybie (czy to mróz rozmarza czy deszcz pada czy też psikasz ze spryskiwaczy) a odpływ jest niedrożny to będziesz miał wodę na dywaniku zamiast na zewnątrz ;)
Jugol - Pią Sty 18, 2013 22:52

A to ten przypadek nasza kasjo przerabiała i dokładnie gdzieś to opisała. Za jej radą temat przerobiłem, a woda dalej kapu kap na nóżki małżonki. Aż w końcu zlokalizowałem ten sparciały wężyk.

Także czeka Cie demontaż wycieraczek, podszybia, czyszczenie z syfu kanałów, daj nowe uszczelki i poskładaj do kupy, i będzie jak na Saharze :ok:

lukasz17 - Sob Sty 19, 2013 21:21

jutro zdemontuje i zloze je na silikon ale tylko je odchylilem to wyglada na czysto pod spodem