Zobacz temat - [rover 75] urwany przewód w prawym nadkolu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [rover 75] urwany przewód w prawym nadkolu

falko29 - Nie Sty 13, 2013 12:26
Temat postu: [rover 75] urwany przewód w prawym nadkolu
Witam
Świeci mi Kontrola trakcji i ABS, Zrzuciłem prawe koło i oglądając przwód czujnika ABS, zobacyzłem takie coś :
chodzi o ten urwany kawałek przewodu obok przewodu ABS.
Ktoś wie co to ?

SeniorA - Nie Sty 13, 2013 12:46

to moze być przewód od czujnika zużycia klocków hamulcowych
falko29 - Nie Sty 13, 2013 12:50

Może tak być, bo nie widziałem, by do piasty , czy samych klocków dochodził jakiś inny przewód niż ten od ABS. , a klocki raczej mam bez czujników zużycia.
SeniorA - Nie Sty 13, 2013 13:11

falko29 napisał/a:
klocki raczej mam bez czujników zużycia.
czujniki są tylko w klockach z prawej strony auta.
falko29 - Nie Sty 13, 2013 13:57

Opisywałem wyżej, że zrzuciłem prawe koło, więc skoro nie widzę żadnych kabli idących do klocków, to nie mam klocków z czujnikiem.:)
tomkos - Nie Sty 13, 2013 15:06

Zależy który przewód w którym otworze akurat jest u ciebie włożony u mnie w tym ktróry masz pusty jest przewód abs który ostatnio urwałem razem z nadkolem efekt był taki że nie działała mi kontrola trakcji, abs i predkościomierz. Poskładałem przewód do kupy i wszystko działa wiec jeśli np prędkościomierz też ci nie działa to by pasowało
falko29 - Nie Sty 13, 2013 15:30

Działa mi prędkościomierz. Lewym przewodem to jest ten od ABS i wchodzi on do piasty. i to jest jedyny przewód idący do tego koła. Wygląda na to, że ten prawy,czyli urwany może być tym od kontroli zużycia klocków hamulcowych. Czy TC ma osobne czujniki ? Nie jest sterowane czujnikiem ABS ? Tylko proszę mnie nie odsyłać do innych tematów, ani workshopów, czy manuali....
SeniorA - Nie Sty 13, 2013 15:46

TC działa w oparciu o te same czujniki co system ABS, a sterownikiem jest modulator/pompa ABS

[ Dodano: Nie Sty 13, 2013 15:46 ]
Jak działa prędkościomierz to zostaw prawe koło w spokoju

falko29 - Nie Sty 13, 2013 15:47

Dzięki za pomoc ;)
Czujnik w aucie mam uszkodzony, bo wiazka była urwana i ktoś zamocował czujnik na jakimś kleju i połatał kable taśmą :P
Nowy czujnik ABS mam już zamówiony, mam nadzieję, że on rozwiąże problemy :)
to może to czujnik lewego koła , sprawdzę :) , ale prawy serio nie wygląda najlepiej , ale prędkościomierz działa.

rafalmis1 - Nie Sty 13, 2013 19:50

czujnik zużycia klocków możesz sobie dołożyć,ponieważ klocek, ma specjalne wyżłobienie na czujnik, zobacz tylko czy masz wtyczkę wolną koło wtyczki od ABS
SeniorA - Nie Sty 13, 2013 20:04

falko29 napisał/a:
to może to czujnik lewego koła , sprawdzę
każdy czujnik ABS odpowiada za działanie odpowiednich układów w aucie.Prawy za predkościomierz,blokadę drzwi przy 7 km/h , zwalnianie wycieraczek na postoju i inne. Lewy przód za działanie tempomatu ,lewy tył za działanie nawigacji , a wszystkie za ABS, TC i EBD.
rafalmis1 - Nie Sty 13, 2013 20:07

SeniorA napisał/a:
EBD.

każdy roverek, to ma ??

SeniorA - Nie Sty 13, 2013 20:09

rafalmis1 napisał/a:
każdy roverek, to ma
tak , jest to elektroniczny rozdział siły hamowania
falko29 - Nie Sty 13, 2013 20:13

Więc jak działa mi prędkościomierz, to prawy czujnik może być okej, sprawdzę lewy, bo świeci mi kontrola trakcji i nie działa tempomat (poprawiłem czujnik przy sprzęgle :P )
SeniorA - Nie Sty 13, 2013 20:27

falko29 napisał/a:
nie działa tempomat
to sprawdzaj lewy przód. Po to są rozdzielone zadania czujników ABS ,żeby bez testbooka znaleźć z którego nie ma sygnału.Nie musi to być czujnik , może być przerwa w przewodzie.
apples - Nie Sty 13, 2013 21:50

falko29! Temat zamykam.

Odpowiedzi na Twoje pytanie szukaj w następujących tematach: #1.

Następnym razem zanim założysz nowy temat użyj funkcji Szukaj
lub przejrzyj Workshop Manual ROVERki.pl. :wink:

Pozdrawiam,
apples