Zobacz temat - [R25] Nie dodaje gazu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] Nie dodaje gazu

mmzz23 - Pią Sty 25, 2013 16:15
Temat postu: [R25] Nie dodaje gazu
Odpalając dziś swojego roverka dodałem gazu i zatrzymał się on na lekkich obrotach.
Nie zamarzła linka bo pod maską widać jak ciągnie. Kiedy spróbuję pod maską ręką dodać gazu też nie reaguje. Linka jest odbita do końca, ale silnik został na lekkich obrotach. Co może być tego przyczyną...?

bociannielot - Pią Sty 25, 2013 16:23

czujnik położenia pedału gazu chociażby
mmzz23 - Sob Sty 26, 2013 15:54

Być może, ale chciałbym tutaj podkreślić, że w ogóle samochód nie reaguje. Nie chce w ogóle teraz dodać gazu.





[ Dodano: Pią Sty 25, 2013 20:46 ]
Problem rozwiązany, zniknął po 1,5 godziny uruchomionego silnika. Coś musiało przymarznąć, ale nie linka bo ona się ruszała.

[ Dodano: Sob Sty 26, 2013 15:54 ]
Wznawiam temat po wczorajszej przygodzie przypuszczając, że coś zamarzło na noc wstawiłem roverka do ogrzewanego garażu. Dziś kiedy wyprowadzałem samochód było wszystko ok, wyjechałem na zewnątrz i wysiadłem aby zamknąć drzwi od garażu, kiedy ponownie wsiadłem do samochodu znów nie chciał dodać gazu. Teraz wiem, że na pewno nic nie zamarzło bo stał w ocieplanym garażu. Zostawiłem go uruchomionego, znów zatrzymany był na obrotach ok 1500. Po kilkunastu minutach wszystko wróciło do normy i znów można było dodać gazu. Nie mam pojęcia co może być tego przyczyną...

wacek - Sob Sty 26, 2013 18:29

ale jak podniesiesz maskę samochodu to doskonale widać linkę i dojście tej linki do takiego dużego potencjometra - wiem, że to nie potencjometr, ale coś takiego. I doskonale można ręcznie sprawdzić czy to działa - wtedy wyeliminujesz przynajmniej jedną rzecz i to niby zamarznięcie
mmzz23 - Sob Sty 26, 2013 20:54

Oczywiście w pierwszej kolejności sprawdziłem linkę pod maską. Linka się rusza, gdy próbowałem ręcznie dodać gazu też nie działało.... dopiero odczekałem kilkanaście minut na włączonym silniku i zaczęło działać. Przejechałem ok. 20 km i było ok, ale wczoraj była taka sama sytuacja. Ciekawe czy jutro również gaz nie zadziała.. :shock:
Może to jednak ten potencjometr jest niesprawny?

[ Dodano: Sob Sty 26, 2013 19:47 ]
Przeglądałem tematy innych osób i niektórzy mieli problem z kostką przy potencjometrze, gdy zebrała się w niej wilgoć to również mieli problemy z gazem. W pierwszej kolejności wysuszę kostkę.

[ Dodano: Sob Sty 26, 2013 20:54 ]
Kiedy odłączyłem wtyczkę od potencjometru samochód zachowywał się tak samo gdy nie mogłem dodać gazu. Wysuszyłem wtyczkę i popsikałem sprayem zwiększającym przewodność. Mam nadzieję, że to była przyczyna usterki.