Zobacz temat - [R 75] zamilkł silnik - szybka pomoc potrzebna :)
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R 75] zamilkł silnik - szybka pomoc potrzebna :)

scalator - Sob Lut 02, 2013 14:08
Temat postu: [R 75] zamilkł silnik - szybka pomoc potrzebna :)
Hej
Opiszę po kolei

Jechałem i zauważyłem brak kierunków oraz świateł awaryjnych to na czerwonym świetle zagasiłem motor i ...
... już nie odpaliłem :neutral:
Przekręcam stacyjkę wszystko ok ale do zapłonu nie dochodzi silnik nawet nie próbuje kręcić.

Odpinałem akumulator i zawsze to samo.
Jakie objawy zauważyłem jeszcze.
- awaryjne są ale na kokpicie nic nie widać by się świeciły
- centralny nie zamyka drzwi ale je otwiera bez migania światłami

Potrzebuje w miarę szybkiej pomocy bo muszę zadecydować czy sam dam sobie radę czy laweta bo to automat 2,7 L a auto stoi w centrum miasta na poboczu :)

Adsik - Sob Lut 02, 2013 15:21

Podmień akumulator. Może alternator padł
rafalmis1 - Sob Lut 02, 2013 15:44

automat 2.7 ??
mg1989sos - Sob Lut 02, 2013 16:00

ewentualnie może kable z alternatora do akumulatora się poluzowały ... ja tak miałem w octavce... już chciałem lawete wzywać a tu wystarczyło dokręcić i odpalić na kable :)
automechanik - Sob Lut 02, 2013 16:16

akumulator rozładowany
scalator - Sob Lut 02, 2013 16:28

Podjechałem podłączyłem aku i zagadał. Pochodził 10 min wyłączyłem i wyświetlił się błąd engine bloker.
szpynior - Sob Lut 02, 2013 18:01

scalator napisał/a:
Podjechałem podłączyłem aku i zagadał. Pochodził 10 min wyłączyłem i wyświetlił się błąd engine bloker.


Taki pokazał Ci błąd, czy Check Engine ?

scalator - Sob Lut 02, 2013 18:04

Udało mi się go odpalić - na godzinę odlaczylem go od aku.
Po skończonej trasie oczywiście nie odpalił wyświetlając komunikat engine blocked.
Podczas jazdy dwa razy zginęły mi kierunkowskazy, zauważyłem również, że podczas uzbrajania alarmu nie migają kierunkowskazy.
Na te chwilę nie stawiam na żadną usterkę mechaniczna tylko zamoknięty komputer.

[ Dodano: Sob Lut 02, 2013 18:04 ]
szpynior napisał/a:
scalator napisał/a:
Podjechałem podłączyłem aku i zagadał. Pochodził 10 min wyłączyłem i wyświetlił się błąd engine bloker.


Taki pokazał Ci błąd, czy Check Engine ?

Nie
Powiedział (napisał) mi po niemiecku silnik zablokowany i na wyświetlaczu pokazał przekreślony symbol silnika.

szpynior - Sob Lut 02, 2013 19:26

No i to może być dobra droga, mi przy wilgotnym kompie podczas jazdy pokazywał się na chwile Check Engine i znikał . Sprawdź od razu odpływy, często się zapychają i właśnie dochodzi do takich przypadków.
scalator - Pon Lut 04, 2013 21:50

Hej

Dziś po odłączonym komputerze przez 24h objawy ustąpiły.
Pali jak głupi nie mam błędów silnika ale ...
.. zaczęła mi się świecić kontrolka od poduszek.

Albo komp zamoknięty albo to ma coś wspólnego z tym
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=84770

Zauważyłem jeszcze jedną anomalię.
Samoczynnie otwiera mi się szyba w tylnej klapie a przycisk jaj otwierania nie działa.

Macie może jakieś sugestie?


PS
Dziękuję wszystkim bardzo za pomoc na shoutbox`ie :)

sash997 - Pon Lut 04, 2013 22:26

scalator napisał/a:
Samoczynnie otwiera mi się szyba w tylnej klapie a przycisk jaj otwierania nie działa.

rozcięty przewód robi zwarcie może?? może mysz Ci narobiła sieczki w instalacji??radze przelecieć instalacje tą co do tylnej szyby i w progach

rafalmis1 - Wto Lut 05, 2013 00:28

Ja obstawiam nieszczelnosc klapy i dlatego tak Ci się dzieje
scalator - Wto Lut 05, 2013 08:15

rafalmis1 napisał/a:
Ja obstawiam nieszczelnosc klapy i dlatego tak Ci się dzieje

Możesz sprecyzować?

Pieta - Wto Lut 05, 2013 08:32

scalator napisał/a:
Zauważyłem jeszcze jedną anomalię.
Samoczynnie otwiera mi się szyba w tylnej klapie a przycisk jaj otwierania nie działa.


Miałem to samo bezpośrednio po wyjechaniu z myjni.
Przez jakiś czas często mi się otwierała ta szyba, czasami w czasie jazdy czasami po wyłaczeniu zapłonu. Od trzech tygodni problem zniknął
Obstawiam dostanie się wody do pikrowłącznika otwierania tej szyby.Na angileskich formach czytałem o przypadkach uszkodzenia tego mikrostyku (może przez wodę), objawy opisywali takie same.

Zalanego komputera nigdy nie maiałem

rafalmis1 - Wto Lut 05, 2013 12:06

scalator napisał/a:

Możesz sprecyzować?


musi gdzieś się dostawać woda za tapicerkę klapy, trzeba pozbyć się tapicerki i poszukać wilgoci