Zobacz temat - [R25|Streetwise] co byście powiedzieli
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Chcę kupić ROVERka - [R25|Streetwise] co byście powiedzieli

Juzef - Nie Lut 03, 2013 22:49
Temat postu: [R25|Streetwise] co byście powiedzieli
Siema

Przymierzam się niespiesznie do zakupu R25 lub Streetwise'a w benzynie (podkreślam: benzyna). Patrzę w rejonie do 12k.
I np. dziś trafia się oferta tego typu:
http://allegro.pl/show_item.php?item=3002705632

Dla mnie to wygląda zbyt dobrze. Zwykle sztuki z 2004 świeżo z lawety się cenią bardziej. Oczywiście nie wierzę w takie spalanie, gdyby ktoś miał wątpliwości.
Czy widać tu jakiś oczywisty haczyk?
Pewnie powiecie, że lepiej brać wersję sprzed liftingu. I generalnie takich szukam, ale jeśli trafia się lift w dobrej cenie, to też nie pogardzę. Chyba, że są poważne przeciwwskazania prócz tego, że części blacharskie rzadsze i droższe?
Ile mogą wynieść opłaty wszelakie za takiego importa?

Wspominałem w temacie, że Streetwise'a też biorę pod uwagę. W zasadzie to bardziej mi się podoba, ale rzadko się coś sensownego trafia, więc bym się nie upierał. Teraz zimą nawet te ostatnie sztuki się pochowały.

Miałem na oku parę okazów w odl. 50km, co wisiały ze 4 miesiące i tylko cena lekko spadała, aż od stycznia ogłoszenia poznikały. Kwestia sezonu chyba.
Czy teraz w lutym opłaca się jeździć za autem nawet w takie bliskie rejony, w sytuacji gdy oferty na necie nie ma (choć gość ich cudem nagle nie sprzedał pewnie), czy lepiej czekać do wiosny z jakiegoś powodu?

Jeśli możecie coś doradzić w w/w kwestiach, to dzięki ;)

Julek - Nie Lut 03, 2013 23:24

hmmm 2006 rok za 10k to troszke malo ale zeby zarejestrowac auto musisz pewnie oplacic wszystkie podatki a tego sie pewnie uzbiera na 2k ja na twoim miejscu jak masz kolo 12k kupil mg zr 2.0 idt napewno za tyle znajdziesz ladnie utrzymane i jezdzace w polsce.

[ Dodano: Nie Lut 03, 2013 23:24 ]
nawet cos w takim stylu http://otomoto.pl/rover-25-mg-zr-C27733162.html nie mowie ze konkretnie ten bo slabe zdj.

Juzef - Nie Lut 03, 2013 23:47

MG ZR jak patrzyłem swego czasu, to tylko w neonowych kolorkach były sztuki i odniosłem wrażenie, że to dla osiedlowego dresa ulicznego agresora taka stylówa. Ten już nieco lepiej wygląda.
Ale najważniejsze: zapomniałem zaznaczyć wyrażnie, że z racji moich planowanych przebiegów i charakterystyki terenu gdzie owe przebiegi niskie zamierzam wykonywać, tylko benzynę biorę pod uwagę i proszę wątku diesla nie drążyć :)

Julek - Pon Lut 04, 2013 14:25

http://otomoto.pl/mg-zr-C27769558.html ten wyglada w miare gdyby tylko nie te wstawki niebieskie;p ja na temat benzyny zbytnio sie nie wypowiem bo nie posiadalem nigdy rovera w benzynie poniewaz ponoc sa awaryjne ale to juz takie moje zdanie moze wypowie sie jakis posiadacz danego silnika i doradzi:)
bociannielot - Pon Lut 04, 2013 14:32

Juzef napisał/a:
Przymierzam się niespiesznie do zakupu R25 lub Streetwise'a w benzynie (podkreślam: benzyna).
HGF, podkreślam HGF :D
Julek - Pon Lut 04, 2013 15:55

nom dokladnie czy ja wiem czy nie lepiej eko diesla ktory ma fajnego kopa:)
Adrian - Pon Lut 04, 2013 16:23

Jeśli ktoś jeździ po 10 km za jednym kursem, to diesel nie będzie eko... Jeśli ktoś wyrósł z jeżdżenia z pedałem wciśniętym do końca i na dystansie tych 10 km nie wyprzedza 35 samochodów, to nie będzie potrzebował diesla. :wink:
Julek - Pon Lut 04, 2013 16:32

ja glownie jezdze dystanse 10-15km i jak cieplo bylo spalal 5.5-6l w zime czasami przy wcisnieciu 7.5 mowie oczywiscie o miescie.
bociannielot - Pon Lut 04, 2013 16:40

Adrian napisał/a:
Jeśli ktoś jeździ po 10 km za jednym kursem, to diesel nie będzie eko...
do pracy mam 7,3 km - nie narzekam na ekonomię ;-)
Juzef - Wto Lut 05, 2013 00:13

W R25 na pewno nie było, ale czy Streetwise miał takie rzeczy jak ASR i ESP? Rozmaici fantaści ogłoszeniowi czasem lubią to wypisywać.
bociannielot - Wto Lut 05, 2013 10:56

Juzef napisał/a:
W R25 na pewno nie było, ale czy Streetwise miał takie rzeczy jak ASR i ESP?
a czemu miało by być skoro w r25 nie było :) dobrze mówisz fantaści :)
Julek - Wto Lut 05, 2013 12:29

streetwise to to samo co r25 praktycznie.
Juzef - Sob Mar 02, 2013 17:52

5-drzwiowy za tę cenę chyba dobry?
http://otomoto.pl/rover-s...-C28169447.html

brkzzz - Sob Mar 02, 2013 22:28

Juzef napisał/a:
5-drzwiowy za tę cenę chyba dobry?
http://otomoto.pl/rover-s...-C28169447.html


Ciężko się czegoś doczepić, na zdjęciach wygląda dobrze. Na siłę: brak wygłuszenia maski, brak dywanika pasażera, wgniotki na tapicerce (osłonach kielichów) w bagażniku, za wysoki poziom płynu chłodniczego - ale zdjęcie było robione na wpół-rozgrzanym silniku.

bociannielot - Sob Mar 02, 2013 22:40

ja sie doczepie przebiegu ;-) , 10 tys rocznie?, żadnym autem tak mało nie jezdzilem
Juzef - Nie Mar 03, 2013 14:18

Wiadomo, że w przebieg nie wierzę. Szkoda tylko, że to dobre 400km drogi, więc raczej odpada.
Tymczasem powróciła oferta tuż zza mojej miedzy: http://otomoto.pl/rover-streetwise-C27552597.html
W wolnej chwili wybiorę się obejrzeć. Wolałbym co prawda 5-drzwiowy, ale kluczowy wymóg to nie jest. Gdyby za tę cenę był w porządku, to by styknęło.

leszczu - Nie Mar 03, 2013 14:33

Poduszka kierowcy z innego modelu. Pasażera też wydaje się być z innego.
Juzef - Pią Mar 22, 2013 22:12

http://otomoto.pl/rover-s...-C28448822.html

Nareszcie. Jednocześnie wszystko mi pasuje oraz oferta jest w osiągalnym miejscu. Chyba że ktoś coś widzi nie tak?

Forumowa sprawdzajka VIN żyje? Bo wypluwa, że VIN nieprawidłowy.

brkzzz - Pią Mar 22, 2013 23:52

Juzef napisał/a:
Forumowa sprawdzajka VIN żyje? Bo wypluwa, że VIN nieprawidłowy.

Zdecydowanie nie żyje.

Juzef napisał/a:
Chyba że ktoś coś widzi nie tak?

Jeśli u handlarza to auto ma tak upieprzony środek, to chyba nie chcę wiedzieć, jak wyglądał wcześniej. Pordzewiałe prowadnice foteli mogą świadczyć o tym, że wcześniej stały sobie na szrocie = były zmieniane. Za to pod maską tyle korozji, że chyba cały samochód stał sobie na wspomnianym szrocie dłuższy czas - i to jedyna szansa, aby 97kkm na liczniku było oryginalne.

Cytat:
"(...) możliwe uzyskanie CERTYFIKATU PRZEBIEGU"

Ahaha, dobry bajer :D

Nie chcę zapeszać, ale mam złe przeczucie na temat tego egzemplarza.

leszczu - Sob Mar 23, 2013 10:31

Ciężko coś tak naprawdę powiedzieć po tych fotach. Na pewno trzeba być czujnym przy oglądaniu tego egzemplarza.
Juzef - Czw Mar 28, 2013 14:17

Dzięki. Faktycznie syf tam trochę. Nie zwróciłem uwagi tak od razu ;)

A tymczasem nowa sztuka wylądowała: http://otomoto.pl/rover-s...-C28521589.html. Pytanie czy prawie 13 tys. zł. to nie przesada za takie auto, zakładając że stan by był przyzwoity? Choć w sumie to rocznik 2005 z nowym wnętrzem, ale w innych ogłoszeniach nawet sztuki z 2003 stoją po 12k.

Julek - Czw Mar 28, 2013 22:20

nie wiem czy sie zbyt nie czepiam ale jakby prawa lampa przod nie jest idealnie spasowana;p ogolnie wyglada super wiadomo auto wyszykowane do sprzedazy:) ja osobiscie nie przepadam za samochodami z komisow;p podam ci przyklad wczoraj mylem sobie auto na myjce cisnieniowej widze obok dwoch karkow jakiegos saaba myja bez oporowa otiweraja drzwi i do srodka nawalaja zeby pieknie i swiezo jutro wygladal haha :D to podchodze i sie z ciekawosci pytam czy auto na sprzedaz co sie okazuje ze zarezerwowane i jutro ma byc sprzedane hehe:)
leszczu - Pią Mar 29, 2013 10:50

Na fotach wygląda ładnie, ale lewa lampę ma z modelu "25" (jasny środek), pewnie tez i angielską. I teraz trzeba zastanowić się po co ktoś ta lampę wymieniał. :wink:
Juzef - Czw Kwi 11, 2013 11:00

@Julek
Komis nie komis, gdyby było w czym wybierać, to też bym wolał od prywatnego. Ale zbytnio nie ma w czym wybierać, a i ceny na 12 tys. utknęły i ani drgną.

Jedyne tańsze co widzę: http://tablica.pl/oferta/...D5-ID1XUvB.html. Pełna elektryka, nawet szyberdach, od prywatnej osoby, generalnie dopsz. Tylko ta "wymieniona pompa wody i rozrząd" oraz fakt że wisi już dłuższy czas. I oczywiście niska cena...
Co powiecie fachowszym okiem?

leszczu - Czw Kwi 11, 2013 17:41

Juzef napisał/a:
Co powiecie fachowszym okiem?

Powiemy, że właściciel nie umie robić fot do sprzedaży. :wink:
Z tych fot nic się nie dopatrzysz, trzeba obejrzeć na żywo. :wink:

Sabz - Czw Kwi 11, 2013 17:50

Z reguły nie patrzę na ogłoszenia, gdzie zdjęcia są kiepskiej jakości. Od razu mam wrażenie, że w ten sposób właściciel chce coś ukryć. Jedynie co zauważyłem do głośnik od strony pasażera ;)
Julek - Czw Kwi 11, 2013 20:46

moze poprstu mu nie zalezy na sprzedazy dlatego wystawia uwalone auto i robi slabe foto telefonem;p trzeba obejrzec ale nieraz takie auto bedzie trafniejszym wyborem niz jakis wypicowany szrot...
Juzef - Pią Kwi 26, 2013 22:12

Powróciło ogłoszenie z interesującą mnie sztuką z pobliska. Jeszcze tylko pytanie: czy jest klima w tym egzemplarzu? Bo mam sprzeczne interpretacje. Wprawdzie kwestia z "przyciskiem po lewej" tu opisana niby się zgadza, ale wolę się upewnić.
bociannielot - Pią Kwi 26, 2013 23:11

Juzef, poduszka powietrzna od MG sugeruje jej wcześniejszą wymianę ;-)
brkzzz - Sob Kwi 27, 2013 10:28

Poduszka pasażera również.

Juzef napisał/a:
Jeszcze tylko pytanie: czy jest klima w tym egzemplarzu? Bo mam sprzeczne interpretacje. Wprawdzie kwestia z "przyciskiem po lewej" tu opisana niby się zgadza, ale wolę się upewnić.

Jest 5 przycisków, licząć od lewej:
1) ogrzewanie tylnej szyby
2) klima (opcja)
3) światła awaryjne
4) światła przeciwmgłowe przednie (opcja)
5) światło przeciwmgłowe tylne

Jeśli nie ma 2 lub 4, jest w tym miejscu zaślepka.

Adrian - Sob Kwi 27, 2013 10:54

Juzef napisał/a:
Jeszcze tylko pytanie: czy jest klima w tym egzemplarzu?
Na desce jest przycisk, a pod maską są rurki. Wniosek? Klimatyzacja zamontowana. ;)
Juzef - Pon Kwi 29, 2013 14:40

bociannielot napisał/a:
Juzef, poduszka powietrzna od MG sugeruje jej wcześniejszą wymianę ;-)


Właściciel twierdzi, że poduchy są oryginalne, a logo MG jest też na karoserii(?), czyli że to egzemplarz wyklepany pod marką MG.

bociannielot - Pon Kwi 29, 2013 15:00

Powiedz mu że jest oszust i kłamca :ok: .
ADI-mistrzu - Pon Kwi 29, 2013 16:46

Możliwe że streetwise ma znaczki MG, były później po upadku Rover'a takie wersje:


[ Dodano: Pon Kwi 29, 2013 16:46 ]
Ale wnętrze miały poliftowe, więc tutaj miał przygodę czołową.

brkzzz - Pon Kwi 29, 2013 17:20

MG 3 SW były produkowane tylko w Chinach od 2008 roku jako "piąta woda po kisielu marki" Rover. Jeśli już jakimś cudem pojawiły się w Polsce, to przecież w dowodzie rej. byłby MG z rocznikiem powyżej 2008, a nie Rover z 2004. Nieudolnie naprawiony egzemplarz i tyle. Jeśli ktoś zrobił takie faux pas przy poduszkach powietrznych, to naprawdę nie chcę wiedzieć jak naprawiona była mechanika... :-|
Juzef - Wto Kwi 30, 2013 20:10

Napisałem mu, że odróżniam logo Rovera od MG i że oryginalna ta poducha z logo MG na pewno nie jest. I odpowiedzi nie doczekałem się. Może kotleś doszedł do wniosku, że ze mną się nie uda...

Cóż, na ten moment wszystkie oferty z fest daleka, ale tu mam znowuż ciekawy chyba egzemplarz. Nie za dobrze to wygląda? Wymyty pod maską, nawet rdzy tam zbytnio nie widać. 12tys. to akurat psychologiczna granica jak dla mnie, choć teraz po prawdzie nic tańszego zbytnio nie ma.

P_S - Sro Maj 01, 2013 12:11

Juzef napisał/a:
Napisałem mu, że odróżniam logo Rovera od MG i że oryginalna ta poducha z logo MG na pewno nie jest. I odpowiedzi nie doczekałem się. Może kotleś doszedł do wniosku, że ze mną się nie uda...

Cóż, na ten moment wszystkie oferty z fest daleka, ale tu mam znowuż ciekawy chyba egzemplarz. Nie za dobrze to wygląda? Wymyty pod maską, nawet rdzy tam zbytnio nie widać. 12tys. to akurat psychologiczna granica jak dla mnie, choć teraz po prawdzie nic tańszego zbytnio nie ma.


Też mam na oku ten egzemplarz ;) nawet już miałem okazję go oglądać.
Sugerując się samym wyglądem jest na prawdę bardzo dobrze. Widać, że ktoś musiał o to choć trochę dbać.
Ale też zastanawia mnie silnik. Z tego co się dowiedziałem, po sprowadzeniu była wymieniona uszczelka oraz olej. Klima też jest nabita.
Nie wiadomo jak z rozrządem. A jak nie wiadomo to trzeba z miejsca wymieniać na wszelkie wypadek.
Sam decyzji nie podejmę, potrzebuje jakiegoś mechaniora sprawnego.
Wizualnie nie ma się do czego przyczepić.

Juzef - Nie Maj 05, 2013 14:58

Nie wiem co tak wszystkie Streetwise'y za linię Wisły albo i Sanu wywożą, a bliżej mnie nie ma nic (ciekawego) ...
Jednak oto kolejna sztuka w Radomiu się pojawiła.
Opłacony, 5-drzwiowy z 2005 za 14k? Jeśli stan mechaniki współgrałby z tym, co widać na zdjęciach - to nie wahałbym się tyle dać, bo na ten moment za 12k jest cokolwiek.
Dużo zdjęć, i to pr0 zdjęć, a czy wprawniejsi obserwatorzy widzą jakieś uchybienia?

brkzzz - Nie Maj 05, 2013 15:22

- drogi
- nie ma el. szyb z tyłu
- wszystko w środku tak tłuste od plaka, że można wypadek spowodować :D
- gdzie u licha jest zamek tylnej klapy?
- "klimatyzowany schowek"?
- "regulacja wysokości foteli" - 1 fotela kierowcy
- "4x AIRBAG" - 2x airbag

Juzef - Nie Maj 05, 2013 16:23

brkzzz napisał/a:

- drogi

Skubane nie chcą być tańsze...

brkzzz napisał/a:

- nie ma el. szyb z tyłu

Ale nie widzę też korbek na tylnych drzwiach...

brkzzz napisał/a:

- gdzie u licha jest zamek tylnej klapy?

Nie jest przypadkiem schowany pod tym plastikiem z napisem Streetwise?

brkzzz - Nie Maj 05, 2013 19:41

Juzef napisał/a:

- nie ma el. szyb z tyłu

Ale nie widzę też korbek na tylnych drzwiach...

O, mój błąd, jest elektryka z tyłu :oops:

Tomek001 - Pon Maj 06, 2013 03:53

Fotki z Radomia zawsze są dobre ;) Trzeba jechać i obejrzeć na żywo. Ostatnio jeździłem po okolicach aż do Jarocina (spore zagłębie komisów) i ani jednego Streeta nie było.
Juzef - Pon Maj 06, 2013 13:14

To znowuż sztuka z Krakowa...
Tańszy niż ten z Radomia i od osoby prywatnej. Felgi stalowe zimowe jak ze szrotu, ale alu niby w zestawie.

ADI-mistrzu - Pon Maj 06, 2013 13:30

- brak znaczków na tylnych słupkach

Więcej ciężko powiedzieć, zdjęcia tak zrobione.

bociannielot - Pon Maj 06, 2013 17:10

Brak wygłuszenia maski jest cokolwiek zastanawiający...
Juzef - Pon Maj 06, 2013 19:45

Nie zwracałem na to dotąd szczególnej uwagi, ale widzę po innych ogłoszeniach, że dość często wygłuszenia nie ma. Ot choćby w poprzednim ogłoszeniu z Zamościa.
leszczu - Pon Maj 06, 2013 19:50

brkzzz napisał/a:
- gdzie u licha jest zamek tylnej klapy?

Ten egzemplarz ma już otwieranie klapy z pilota. :wink:

ADI-mistrzu - Pon Maj 06, 2013 20:21

leszczu napisał/a:
brkzzz napisał/a:
- gdzie u licha jest zamek tylnej klapy?

Ten egzemplarz ma już otwieranie klapy z pilota. :wink:


Skąd wiesz? Mi się wydaje że nie, może mieć pilot jajko ale bez przycisku otwierania klapy.

leszczu - Pon Maj 06, 2013 20:42

ADI-mistrzu napisał/a:

Skąd wiesz? Mi się wydaje że nie, może mieć pilot jajko ale bez przycisku otwierania klapy.

Bo ma przycisk na pilocie i jest z 2005 roku. :wink:

ADI-mistrzu - Pon Maj 06, 2013 20:48

Aaa ty piszesz jeszcze na temat wcześniejszego auta, ja myślałem że tego streetwise :razz:
leszczu - Pon Maj 06, 2013 20:51

No to teraz wszystko jasne. :)
brkzzz - Pon Maj 06, 2013 21:31

No to zaszaleli chłopaki z tym zamkiem na ostatni rok produkcji :smile:

Egzemplarz z Krakowa miał chyba jakieś przejścia z tyłem. Palcem nie wskażę dowodu, ale mam takie wrażenie po obejrzeniu zdjęć.

ADI-mistrzu - Pon Maj 06, 2013 22:11

Z tym zamkiem z kluczyka to fajna sprawa, lepsza niż ten czort na kluczyk.
Mogli tylko pociągnąć dodatkową linkę do zamka tak jak jest to w R45.

Ja mam otwarcie z pilota i awaryjnie z rączki wewnątrz auta.
Zamek nie zepsuje się a niema także kolejnego miejsca dla ognisk rdzy, a zamek w R200/25 to lubiany smakołyk przez rudą :mrgreen:

Juzef - Pon Maj 20, 2013 10:01

Jak widać nigdzie mi się nie spieszy ;) A dziś z rana zauważyłem powrót Streetwise'a z Wołowa. To ten już tutaj wałkowany z poduchą z logo MG, gdzie właścicel zarzekał się początkowo, że to oryginalna, a jak mu wyjaśniłem, że raczej nie, to zamilkł. Ogłoszenie znikło na 2 tygodnie, a teraz powraca w nowej formie.
Zmieniła się cena: 500zł taniej, 8500zł. Mało tego:

Cytat:
Auto zostało wysoko DOINWESTOWANE przeze mnie.

Mianowicie w samochodzie jest wymienione:

-Sprzęgło 900zł (08.04.2011)

-Opony

-Oleje i filtry (co 10 do 12 tys. Kilometrów)

(23.06.2012) Mobil 1 2000 10w40

-Płyn do chłodnicy

-Świece BOSH (Nowe)

-Nabicie klimatyzacji (014.05.2011)

-Filtr powietrza (01.08.2011)

-Rozrusznik (nowy) daty dokładnie nie pamiętam ale około rok temu

-Naprawa systemu alarmowego 100zł (30.08.2012)

-Tłumik końcowy 125zł (29.08.2012)

-Ustawiona zbieżność (jedzie prosto przy 130km/h)

-Filtr benzyny + dolewany preparat oczyszczający cały układ paliwowy

-Sonda Lambda 340zł (19.09.2012)

-Wymiana łączników stabilizatora (28.09.2012)

-Klocki hamulcowe (szczęki) 150zł (28.09.2012)

-Większość zacisków w silniku na mocniejsze (chciałem by wszystko było szczelne)



I jeszcze:
Cytat:

Wszystkie szyby maja ten sam rok produkcji (z tego co pamiętam przednia szyba ma inny rok, ale to było raczej spowodowane kamyczkiem)

Srsly? :twisted:


Co szanowne gremium może na to powiedzieć? Sam fakt, że auto niekoniecznie jest bezwypadkowe mi aż tak nie przeszkadza, o ile nie jest sklejone z dwóch czy jeździ zygzakiem. Ale takie doinwestowanie, niska cena i ogólnie całokształt zachowania gościa sprawia, że zdrowy rozsądek szepce "it's a trap!".

bociannielot - Pon Maj 20, 2013 10:10

Tego goscia bym sobie odpuscil, skoro od poczatku kłamie ;-) .
ADI-mistrzu - Pon Maj 20, 2013 10:36

"Do auta leje TYLKO 98, nie będę żałował 10 groszy na litrze by zalać 95."

Szkoda tylko że nie wie czym są oktany oraz dlaczego niema sensu lanie 98 do naszych maszyn :D

Wiesz, jak poduszka wyskoczyła to są dwa przypadki:
- albo czujnik zareagował za wcześnie (co rzadko się zdarza)
- albo przedni pas nieźle dostał i trzeba by było zrobić pomiary czy cała buda nie jest krzywa

Za 7.5tys można by się zastanowić nad nim pod warunkiem że nie został przekoszony.

Tomek001 - Sro Maj 22, 2013 19:58

No dokładnie - egzemplarze z wypranymi poduszkami zawsze sobie odpuszczam. Jak poleciała to znaczy, że auto mocno dostało. Raz tylko miałem lekką wtopę z autem, bo się okazało, że wszystko super, ale właścicielka (z Beglii) przyznała potem, że auto zostało skasowane przez pijaka na parkingu i jest w szoku, że wyklepali handlarze (namierzyłem ją przez Fejsbuka :P ). W sumie to auto było dobre, jechało prosto, ale było mocno rozbite.
Juzef - Sro Maj 29, 2013 18:29

http://otomoto.pl/rover-streetwise-C29335425.html

Pewnie nic nie widać jak zwykle... Ale ciekawi mnie to co pod maską. Silnik myty, standard. Ale kolor lakieru pod maską wydaje mi się jakiś zbyt jasny. Choć to może kwestia dobrego domycia ;)

Julek - Sro Maj 29, 2013 20:35

w tym ostatnim silnik nie jest myty :P a ten przedostatni za 8500 to niezly koles bezwypaek a poduszka od mg ciekawe;p moze mu przechodni piescia walna w maske i wyskoczyla :D do tego jak pisze "jesli ktos chce przyjechac skatowac mi auto na jezdzie probnej" pisze to jakby sprzedawal jakiegos 300 konnego szatana a nie 1.4 w benzie... dziwny typ moze i wlozyl troche kasy ale ten opis pisze w taki sposob... stara sie byc tak przekonywujacy... ale same argumenty poducha i szyba mowia same za siebie :)
Juzef - Sro Maj 29, 2013 21:58

Huh. To może w końcu będzie sztuka, za którą warto pojechać. Tego z wymienionymi poduchami sobie odpuszczam :)
brkzzz - Sro Maj 29, 2013 22:27

Juzef napisał/a:
Ale kolor lakieru pod maską wydaje mi się jakiś zbyt jasny. Choć to może kwestia dobrego domycia

Wszystko jest ok. Pod maską jest po prostu mniej warstw /gorszy lakier/ z oszczędności. A zwróciłeś pewnie na to uwagę , bo brakuje wygłuszenia maski.

Juzef - Nie Cze 02, 2013 22:48

Pierdut! Stało się, ostatnia wspominana tu sztuka została nabyta drogą kupna.


Ostatecznie poszło za 10 200zł. Wnętrze w ekstra stanie, naprawdę chyba tylko w egzemplarzu za 14k z 2006 było podobne. Jakieś duperelki na lakierze. Pocąca się olejem uszczelka dekla od zaworów. Poza tym silnik, hamulce, zawieszenie - git majonez. Idzie równo, po wertepach płynie, a temperatura silnika przez 200km ani drgnęła, nawet na ekspresówce ;)

Ale nie obyło się bez przygód. 20km od hacjendy handlarza auto zaczęło się dusić. To było do przewidzenia, bo w baku susza. Zabrakło 1km do stacji.
Podjechalim drugim autem na stacje, kanisterek 5l bierzemy. Wracamy, zalewamy Rovera i.. nic, a nawet gorzej. Przestał odpalać. Oczywiście wszystkie możliwe teorie z HGF na czele się posypały. Ściągamy więc sprzedawcę, on ma mechanika niestety tylko na telefon. Ale to wystarczyło.
Mechanik rzecze, że w tym aucie jak się wydoi rezerwę, to nie wystarczy wlać 5l, żeby z powrotem zaskoczyło. Gdzieś tam jest w baku jakiś rezerwuar, do którego musi się nalać paliwa z powrotem, i do tego potrzeba wlać więcej. No więc pojechali po dalsze 10l, zalali i... naprawione :mrgreen:

Od razu parę pytań formalnych... Radia nie ma. Jakie trzeba zanabyć, aby pasowało i najlepiej współpracowało z tym ustrojstwem przy kierownicy? Widzę na allegore oryginał Rovera za ok. 100zł, ale "nierozkodowane" co pewnie dobrze nie wróży.

I kwestia przeglądu. Jest przegląd niemiecki niby ważny, ale tablice wywozowe, które ważne były do dziś. Może ma ktoś aktualne doświadczenia w tej kwestii, jakie warunki trzeba spełnić, by pierwszy przegląd przejść? Chcąc do stacji podjechać, pewnie tymczasowe OC by się przydało, choć to w sumie 2km, ale licho nie śpi.
Ale czytam też o jakichś zmianach z zeszłego roku, wedle których na przeglądzie trzeba mieć ważne tablice. Gdybym miał te wywozowe jeszcze dzień choćby ważne, to by chyba wystarczyły, ale handlarz nie miał żadnych o dłuższym terminie ważności do dyspozycji. A tak cóż, zostają chyba tylko próbne?

brkzzz - Pon Cze 03, 2013 00:10

Juzef napisał/a:
Pierdut! Stało się, ostatnia wspominana tu sztuka została nabyta drogą kupna.

Gratulacje :smile:

Juzef napisał/a:
Ale nie obyło się bez przygód. 20km od hacjendy handlarza auto zaczęło się dusić. To było do przewidzenia, bo w baku susza. Zabrakło 1km do stacji.
Podjechalim drugim autem na stacje, kanisterek 5l bierzemy. Wracamy, zalewamy Rovera i.. nic, a nawet gorzej. Przestał odpalać. Oczywiście wszystkie możliwe teorie z HGF na czele się posypały. Ściągamy więc sprzedawcę, on ma mechanika niestety tylko na telefon. Ale to wystarczyło.
Mechanik rzecze, że w tym aucie jak się wydoi rezerwę, to nie wystarczy wlać 5l, żeby z powrotem zaskoczyło. Gdzieś tam jest w baku jakiś rezerwuar, do którego musi się nalać paliwa z powrotem, i do tego potrzeba wlać więcej. No więc pojechali po dalsze 10l, zalali i... naprawione

Trzeba było więcej utargować, bo ten epizod może odbić się dużą czkawką (filtr paliwa, odpowietrzanie pompy, etc.)

Juzef napisał/a:
Radia nie ma. Jakie trzeba zanabyć, aby pasowało i najlepiej współpracowało z tym ustrojstwem przy kierownicy?

Na allegro są przejściówki do popularnych producentów, które pozwalają podłączyć radio do pilota przy kierownicy. Oidp cena ~100zł.

Juzef - Pon Cze 03, 2013 09:31

brkzzz napisał/a:

Trzeba było więcej utargować, bo ten epizod może odbić się dużą czkawką (filtr paliwa, odpowietrzanie pompy, etc.)


Też mieliśmy większe zamiary, ale koleś twardy był fest. Na pewno nie ułatwiało nam zadania, że przyjechaliśmy z daleka i on wiedział, że bez auta raczej nie będziemy chcieli wracać.
Ja może się nie znam na handlu, ale byli ze mną tacy, co niejedno auto kupili, w tym też Rovera 25 i po niezłych cenach, ale koleś nawet tych 200zł nie chciał odpuścić. Potem przy tej akcji podjechał nam po paliwo, ale za te 10l też mu musieliśmy zwrócić. Niemniej rozstaliśmy się we względnym pokoju ;)

Nie wiem, na ten moment wydaje mi się, że cenowo wyszło korzystnie mimo wszystko, o ile nic poważniejszego się nie rypnie prędko. Inne sztuki od 12k są osiągalne na ten moment, więc nie narzekam póki co.

leszczu - Pon Cze 03, 2013 09:45

Juzef napisał/a:
git majonez.

Mam nadzieje, że nie w zbiorniczku wyrównawczym. :P :mrgreen: A tak na serio to gratulacje, aby spisywał się bezproblemowo. :)