Zobacz temat - [R25] Pytanie o ELM 327
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] Pytanie o ELM 327

smoczoos - Nie Lut 10, 2013 17:36
Temat postu: [R25] Pytanie o ELM 327
Witajcie serdecznie!

Jestem szczęśliwym świeżym posiadaczem Roverka 25 (1.4 103KM, 2004r.). Podobno jest to wersja Style, ale pytania na ten temat zadam później...

Obecnie mam jedno pytanie. Chciałbym zakupić ELM 327. Chciałbym również, żeby to działało na tablecie. Nadmieniam, iż nie mam tam bluetooth'a. Z tego, co szukałem po allegro, widzę, że jest sporo różnych tego typu urządzeń. Pomóżcie mi, gdyż nie mam pojęcia, jak się za to zabrać...

Pozdrawiam,
JS

smoczoos - Nie Lut 10, 2013 17:43

Witam serdecznie!

Dziękuję za reprymendę, ale wydaje mi się, że temat, który już zdążyłem poprawić, teraz jest zgodny z zasadami. Jeśli nie, proszę o kolejną reprymendę :)

Pozdrawiam,
JS

pawel90 - Nie Lut 10, 2013 17:57

Z tego co wiem to ELM dziła na zasadzie bluetooth`a lub poprzez kabel usb, wiec jeśli nie masz wejścia USB w tablecie to nie podłączysz......( skoro nie masz bluetooth`a)
tuners - Nie Lut 10, 2013 18:44

elm 327 są wersje na BT i na kabel ja mam na BT i łączę z tabletem motorollą xoom przez
BT niestety cudów nie można oczekiwać Temp silnika obroty prędkość temp dolotu i ciśnienie i kilka innych rzeczy

Nie odczyta błędów i wielu parametrów niestety też na dodatek większość aplikacji jest na łączenie z BT więc kolejny problem kumpel pożyczył ode mnie i podłączał do 1.8vvc i nie miał praktycznie żadnych odczytów nawet na kompie więc zależy do czego Ci potrzebne ale średnio odczytuje od 4-8 parametrów w VW 102 -120 więc bez porównania

smoczoos - Wto Lut 12, 2013 19:26

Czyli nie za bardzo jest sens w ogóle inwestować? Czy po BT, czy po usb, niewiele można odczytać?
hannar - Wto Lut 12, 2013 19:48

smoczoos napisał/a:
Czyli nie za bardzo jest sens w ogóle inwestować? Czy po BT, czy po usb, niewiele można odczytać?

Chyba że za jakiś czas zmienisz markę (do której ten elm będzie bardziej przydatny). Mam elm-a zakupiłem przed nabyciem roverka (i jest w szufladzie nawet nie próbowałem adaptować go do roverka bo poczytałem że mizerny byłby efekt)
Krzysztof