Zobacz temat - [618i]Listwy szyby czołowej-demontaż
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [618i]Listwy szyby czołowej-demontaż

Mariusz27 - Sro Lut 13, 2013 12:02
Temat postu: [618i]Listwy szyby czołowej-demontaż
Witam. To mój drugi Roverek i to samo. Mianowicie cieknie narożnik od strony kierowcy (podsufitka). Czy da się jakoś delikatnie zdjąć listwy szyby czołowej , aby nie połamać spinek-zatrzasków? W poprzednim aucie były połamane przez nieudolnego mechanika i klejone na silikon dom szyb no i szpary zostały. Czy można w jakiś sposób zdjąć listwy aby zatrzaski były do powtórnego założenia? No i czym zalepić dziurę w narożniku (w poprzednim było to zalepione klejem do szyb przy okazji wklejenia szyby na nowo bo się rozszczelniła). Dziura była spora no i rdzy także. Dziękuje za ewentualne podpowiedzi.
woziak - Sro Lut 13, 2013 14:32

Delikatnie odciągając tą listwę nic nie powinno pęknąć. jeśli masz szyberdach to sprawdź czy nie cieknie w rogu przez otwór odprowadzający wodę.
Mariusz27 - Pią Lut 15, 2013 18:43

nie mam szyberdachu a cieknie tzn mokry róg po ulewie. Krótko mam to auto ale w poprzednim 618Si był taki sam problem, wiec mysle że rdza jest w rogu.
karol6376 - Pią Lut 15, 2013 20:32

Zdejmij te listwy co zaznaczyłęm na zdjęciu i zobacz czy nie masz tam małych pęknięć bo ja tak mialem i po deszczu mialem na rogach mokro, myslalem że to wina szyby a tu zonk.





Uploaded with ImageShack.us

Mariusz27 - Nie Lut 17, 2013 20:14

Tak własnie w tych miejscach (rogach) które zaznaczyleś mialem diury od rdzy w poprzedniej 618. Silikon do szyb zalatwil sprawe jak mi wklejal gośc szybe na nowo. Powiedział że bedzie trzymać i tak było. Ale spinki były polamane od listew i nie chcę połamać w następnym aucie.