Zobacz temat - [420 Di] opóźnic czy przyspieszyc wtrysk?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [420 Di] opóźnic czy przyspieszyc wtrysk?

Patryk_420Di - Wto Lut 26, 2013 17:02
Temat postu: [420 Di] opóźnic czy przyspieszyc wtrysk?
witam.
Przestawiałem kąt wtrysku o około 2stopnie w stronę szyby,silnik zaczął ładniej pracować trochę, lepiej jechać i przestała zaświecać się pomarańczowa kontrolka ale po całonocnym staniu bardzo ciężko dziś odpalił i pościł dużą chmurę dymu, teraz pytanie przekręcić jeszcze w stronę szyby czy minimalnie cofnąć?
proszę o szybką pomoc ,chciałbym to dziś zrobić.
pozdrawiam

Kobi84 - Wto Lut 26, 2013 22:31

Wychodzi na to że zbyt mocno go opóźniłeś. Jak sprawdziłeś te 2 stopnie? Możliwe że przestawiłeś o dużo więcej.
sTERYD - Sro Lut 27, 2013 09:36

jakby był mocno opóźniony, to by nie miał problemu z paleniem. Raczej trzeba opóźnić
Kobi84 - Sro Lut 27, 2013 15:22

Wydaje mi się że przekręcając w stronę szyby, czyli w prawo to go właśnie opóźnił. Miałem tak samo. Gdy był zbyt przyśpieszony to powodowało zapalanie się kontrolki. Zbytnie opóźnienie - problemy z odpaleniem. Złotym środkiem okazało się maksymalne przyśpieszenie, które jednocześnie nie wywołuje błędu. Gdy miałem kąt -2 to auto tragicznie odpalało. Po ustawieniu na +4, były problemy z kontrolką silnika. Po przestawieniu na +3 jest idealnie.
Polecam zapoznanie się z tym tematem:

http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=84028

jest tu chyba wszystko czego potrzeba by prawidłowo ustawić kąt.

Patryk_420Di - Sro Lut 27, 2013 19:02

już jest wszystko okej :-) minimalnie cofnąłem w stronę przodu ,dziś rano dobrze odpalił i nie puścił dymka :-) kontrolka tez się nie zapala.
po najbliższym przypływie gotówki pojadę na komputer i sprawdzę czy jest wszystko dobrze.
dzięki za podpowiedzi.
zamykam temat.

szoso - Czw Lut 28, 2013 06:58

Patryk_420Di napisał/a:
po najbliższym przypływie gotówki pojadę na komputer i sprawdzę czy jest wszystko dobrze.

to niby czym sprawdziłeś te 2 stopnie skoro nie byłeś na kompie?

Patryk_420Di - Czw Lut 28, 2013 16:47

chodziło mi o 2 stopnie z 360 koła.
Kobi84 - Czw Lut 28, 2013 18:25

Patryk_420Di napisał/a:
chodziło mi o 2 stopnie z 360 koła.

Tego nie da się tak łatwo na oko określić. Niezbędne jest urządzenie które odczyta kąt z komputera samochodu. Grunt że już wszystko jest Ok i auto dobrze śmiga.

Patryk_420Di - Czw Lut 28, 2013 21:09

tak jak pisałem wyżej ,pojadę na komputer i zobaczę czy jest wszystko ok.
ale jeszcze przed tym za jakieś 4-5 dni ''wymigam'' sobie błędy i zobaczę czy jest jeszcze błąd 34,jeżeli nie będzie to chyba już nie ma sensu jechać i płacić :-)