Zobacz temat - [R600] Elektryczna szyba kierowcy nie działa
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] Elektryczna szyba kierowcy nie działa

Chudeck - Sro Mar 06, 2013 16:16
Temat postu: [R600] Elektryczna szyba kierowcy nie działa
jak w temacie, klikam i nic. Wczesniej miałem tak, ze klikałem przycisk- nie łapało, poklikalem ze dwa trzy razy i dało sie otworzyc/zamknąc szybę. Zauważyłem tez, ze nie mam spadku napięcia podczas wciskania tego przełącznika(przy pozostałych trzech naprawde delikatnie przygasa mi lampka w kabinie). Przelącznik niby jest w porządku.
kruszan - Sro Mar 06, 2013 20:33

Wyczyść styki we włączniku - to jest najprawdopodobniejsza przyczyna, raz na kilka lat śniedzieją lub słabo się doginają i prąd jest niewystarczający by ruszyć szybkę, to na start łatwe i proste zadanie a powinno pomóc.
Chudeck - Sro Mar 06, 2013 22:34

Styki przy złączach?(brązowe i białe) czy rozebrac caly ten 'panelik' na czesci?
kruszan - Czw Mar 07, 2013 00:05

Panelik na części, styki dla włącznika - miedziane blaszki wyczyścić drobnym papierem + styki do których blaszki dolegają wyczyścić i podgiąć aby były milimetr bliżej.
Chudeck - Czw Mar 07, 2013 15:54

Zrobiłem jak mówiłeś, rozebrałem przycisk od kierowcy, wygiałem te blaszki, zeby były bliżej tego zaglębienia, ktorego muszą dotknąć, wyczysciłem wszystko i nic :cry:
Mariusz27 - Sob Mar 16, 2013 19:49

Zobacz na krótko sam silniczek bo może "padł"
Chris_w - Wto Kwi 23, 2013 23:00

U mnie zaciął się silnik siłowniku, a dokładniej szczotki w nim. Po przeczyszczeniu komutatora i szczotek papierem ściernym wszystko działa jak trzeba.
mateooo25 - Pon Kwi 29, 2013 19:57

kolego jak rozebrales ten panel to spróbuj te blaszki co sa w srodku odwrocic albo jakos to popodginaj ja tak zrobilem juz nie pamietam czy odwrocilem czy podgialem wkazdym badz razie rezalem te blaszki i dziala a mialem tak samo jak ty