Zobacz temat - [Rover 214 Si] Wyskaujący bieg wsteczny
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [Rover 214 Si] Wyskaujący bieg wsteczny

Damiano - Sro Mar 06, 2013 20:27
Temat postu: [Rover 214 Si] Wyskaujący bieg wsteczny
Cześć:)

Problem polega na tym, że kiedy wrzucam wsteczny to najzwyczajniej wyskakuje co bardzo przeszkadza bo na poziomej powierzchni to jeszcze jakoś na sprzęgle powoli wycofam ale jak już jest lekko pod górkę to wyskakuje skurczybyk;/ i tu moje pytanie czy trzeba wymienić skrzynie? a może da się to uratować jeśli tak to w jaki sposób i w jakiej cenie. dodam że czasem jedynka też ciężko wchodzi...

rudealis - Czw Mar 07, 2013 15:59

Raczej skrzynia do wymiany,najlepszy sposob.Uratowac pewnie sie da,ale watpie ze sie oplaci.
Adrian - Czw Mar 07, 2013 16:37

Sprawdź stan oleju w skrzyni, a najlepiej go wymień (jeśli tego nie robiłeś).
Damiano - Pią Mar 08, 2013 22:05

wymiana oleju powinna pomóc?
Gonia - Sob Mar 09, 2013 07:17

Damiano napisał/a:
wymiana oleju powinna pomóc?


Najprawdopodobniej nie. Pewnie masz już pościnane zęby. Efekt taki, że gdy nie ma dużej siły, to koła jeszcze ją przeniosą, ale gdy dodasz więcej gazu lub cofasz pod górę koła ześlizgują się i bieg wypada. Najprawdopodobniej zużyte są oba współpracujące koła, więc naprawa może być nieopłacalna.

Damiano - Sob Mar 09, 2013 09:38

rozumiem..tylko teraz pytanie;/ czy jak kupię skrzynie używke w której podobno chodzi wszystko ok, to za chwilie znowu nie bd miał tego problemu lub gorzej bo zacznie jakieś bieg do przodu wyskakiwać;/ (mam okazję za 300 zl kupic)
Gonia - Sob Mar 09, 2013 09:53

To chyba pytanie do sprzedającego :)

Ale sam piszesz, że masz "okazję" :)

Damiano - Sob Mar 09, 2013 14:03

tak tak ja wiem tylko moze byc tak ze ten typ tak ma no i pojezdze 2 miechy i znowu tak sie stanie lub gorzej:/
rudealis - Sob Mar 09, 2013 15:52

Jak chcesz miec pewnosc to kup z auta ktore jeszcze jezdzi,do wyboru masz skrzynie z 200 i 400.Lub na gwarancji.
Roverkowicz - Sob Mar 09, 2013 16:36

W moim Roverku też był problem z wstecznym i jedynką, wymiana oleju pomogła.
Gonia - Sob Mar 09, 2013 16:46

Roverkowicz napisał/a:
W moim Roverku też był problem z wstecznym i jedynką, wymiana oleju pomogła.


Mylisz pojęcia. Wymiana oleju pomaga na włożenie biegu (jedynki i wstecznego) a nie na wyskakujący pod obciążeniem już włożony bieg.

Roverkowicz - Sob Mar 09, 2013 16:51

Gonia napisał/a:
Roverkowicz napisał/a:
W moim Roverku też był problem z wstecznym i jedynką, wymiana oleju pomogła.


Mylisz pojęcia. Wymiana oleju pomaga na włożenie biegu (jedynki i wstecznego) a nie na wyskakujący pod obciążeniem już włożony bieg.


przecież użytkownik pisze że jedynka ciężko wchodzi...

Gonia - Sob Mar 09, 2013 17:21

Damiano napisał/a:

Problem polega na tym, że kiedy wrzucam wsteczny to najzwyczajniej wyskakuje co bardzo przeszkadza bo na poziomej powierzchni to jeszcze jakoś na sprzęgle powoli wycofam ale jak już jest lekko pod górkę to wyskakuje skurczybyk;/ i tu moje pytanie czy trzeba wymienić skrzynie? a może da się to uratować jeśli tak to w jaki sposób i w jakiej cenie.


To jest główny problem, z którym raczej ciężko się żyje, a dopiero później jest deser w postaci...
Damiano napisał/a:
dodam że czasem jedynka też ciężko wchodzi...


Roverkowicz napisał/a:
Gonia napisał/a:
Roverkowicz napisał/a:
W moim Roverku też był problem z wstecznym i jedynką, wymiana oleju pomogła.


Mylisz pojęcia. Wymiana oleju pomaga na włożenie biegu (jedynki i wstecznego) a nie na wyskakujący pod obciążeniem już włożony bieg.


przecież użytkownik pisze że jedynka ciężko wchodzi...

kadzaf - Sob Mar 09, 2013 18:05

Cytat:

rozumiem..tylko teraz pytanie;/ czy jak kupię skrzynie używke w której podobno chodzi wszystko ok, to za chwilie znowu nie bd miał tego problemu lub gorzej bo zacznie jakieś bieg do przodu wyskakiwać;/ (mam okazję za 300 zl kupic)

spokojnie mozesz brac uzywke ,tym bardziej jesli daja gwarancje rozruchowa .
U mnie tez uzywka cieka jak talala ,naprawa w moim przypadku była 100% nieopłacalna :razz:

Damiano - Sob Mar 09, 2013 21:08

rozumiem:) z góry dziękuję za zaangażowanie do mojego problemu:) jeszcze pytanie ile za taką skrzynię wydać aby nie przepłacić?

Jest jeszcze jedna rzecz;/ mega Ciężko mi sprzęgło wchodzi (podejrzewam że się skończyło lub popsuło:P więc bez naprawy się nie obejdzie i tu kolejne pytanie jaki koszt naprawy ?) Pozdrawiam :)

fajka1983 - Nie Mar 10, 2013 14:47
Temat postu: skrzynia
podpatrz na allegro za cenami i bedziesz wiedzial sprzeglo jak masz cienkie lepiej wymien przy skrzyni za samo targanie skrzyni biora 300zl moze wiecej
Damiano - Nie Mar 10, 2013 15:39

oj;/ to muszę kupić skrzynię np. za 300 i jeszcze 300 robocizna?:( a sprzęgło lepiej kupic kompletne?
leszczu - Pon Mar 11, 2013 13:33

Damiano napisał/a:
i jeszcze 300 robocizna?

Tak.
Damiano napisał/a:
a sprzęgło lepiej kupic kompletne?

Tak.

Damiano - Wto Mar 12, 2013 15:51

DOBRA DZIĘKI:) w trakcie wymian bd pisał jak postępy POZDRAWIAM:)
BigBoyPL - Czw Mar 14, 2013 19:15

Włączę się do tematu.
Możesz jeszcze spróbować jednego zabiegu :
jedziesz do przodu na jedynce następnie wrzucasz na luz i puszczasz pedał sprzęgła. Następnie jeszcze raz wciskasz i wrzucasz wsteczny ;]

killcia - Czw Mar 14, 2013 20:28

to jeszcze ja cos dorzucę: na starej skrzyni też mi wyskakiwał wsteczny, niestety po paru miesiącach się zatarła i kaputt, trzeba było kupić - używka kosztowała mnie 350zł wyciągnięta przy mnie z R o przebiegu 83tyś (nie wiem czy prawdziwy przebieg) koszt wymiany 350zł a nie w tym rzecz, mimo że skrzynia wymieniona to wsteczny i tak wyskakuje więc nie wiem gdzie tu jest problem :(
Damiano - Sob Mar 16, 2013 10:31

BigBoyPL, czy to aby bezpieczne ? :-|
kondzio508 - Sob Mar 16, 2013 10:41

Ogólnie skrzynie R65 i sposób rozwiazania sterowania biegami w roverkach to porażka ;) umnie druga skrzynia i tez nie dokońca jestem zadowolony , biegi juz wchodzą ok , tylko ze luz sie na lewarku ogromny zrobil , wkólko cos sie dzieje z tymi wodzikami ;/ jakoś w audi ,pssatach , bmw , biegi chodza jak w masło i jeszcze lewarek ma bardzo fajny skok w roverku mi nie przypadlo do gustu to rozwiazanie :neutral:
BigBoyPL - Sob Mar 16, 2013 21:15

A co może być niebezpieczne. Robisz to normalnie jakbyś zmieniał bieg tylko jakby na 2 razy. Najpierw wrzucasz z biegu do przodu na luz a potem z luzu na wsteczny. Chyba że chodzi ci o to że masz się zatrzymać to tak, nie możesz jechać do przodu na wstecznym.