Zobacz temat - [R400] Diagnoza sprzęgła
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] Diagnoza sprzęgła

r0wl3n - Nie Mar 10, 2013 00:39
Temat postu: [R400] Diagnoza sprzęgła
Panowie,
zaczynając od początku. Latem tamtego roku wymieniałem skrzynie biegów, już wtedy mech powiedział, ze sprzęgło też by się przydało wymienić, bo daje mu pół roku żywotności. Nie podjąłem się tego, gdyż skrzynia mnie finansowo pochłonęła. Teraz mam delikatny zastrzyk i wróciłem do tematu. Jak zdiagnozować sprzęgło? Nie chciałbym mieć niespodzianki, że jadąc gdzieś w trasę nagle nie mogę wbić, wybić biegu. Jestem osobą która dmucha na zimne :wink:

Drugie pytanko, czy takie coś dobrze zadomowiłoby się w mojej skrzyni:

alledrogo

Przepraszam, wiem, że tematów o sprzęgle jest masę, ale są poruszane sprzęgła valeo, lub mówią o osobach, którym już sprzęgło padło. Ja się rozglądam za LuK'iem i chcę trochę wyprzedzić rozczarowujący fakt wysypanego sprzęgła.

greg-si - Nie Mar 10, 2013 07:24

Mam sprzęgło luka od 3 lat i działa :)
r0wl3n - Nie Mar 10, 2013 10:15

greg-si, ale to co podałem to się nadaje? Nie wiem jaka ma być średnica, ale gdzieś wyczytałem, że chyba ta 200mm. Jak zdiagnozować, czy moje aktualne sprzęgło mogłoby przejść na emeryturę? :razz:
sTERYD - Nie Mar 10, 2013 11:10

o tym jak poznać czy sprzęgło się kończy było już setki razy na forum, więc szukaj się kłania.
Wg katalogu to sprzęgło powinno pasować do Twojego auta

r0wl3n - Nie Mar 10, 2013 12:01

sTERYD, szukam i szukam, ale jedynie znalazłem jakiś sposób z ręcznym i biegami?