Zobacz temat - Wskazniki doladowania - Opinie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning mechaniczny - Wskazniki doladowania - Opinie

Remigiusz - Sob Mar 23, 2013 19:04
Temat postu: Wskazniki doladowania - Opinie
Hej,

Wiec tak bo mam lekki dylemat teraz co wybrać. Szukam wskaźników doładowania i ciśnienia spalin :wink: Mialem kiedyś swojego czasu chyba 3 sztuki Autogauge wskaźników do 2bar ale jakoś mi się nie podoba ich wygląd i z dobrych opinii tez nie słynną.

Czy słyszał ktoś o Depo Racing Japan maja wskaźnik do 3bar na doładowania i taki mnie interesuje, ponieważ z VNT będzie ok 1,7bara to nie chce wskazania gdzie jest koniec na 2bary bo długo takie coś nie pożyje :-|

Wygląda to tak o kosztuje ok 100zl



Zna ktoś coś podobnego bo druga opcja jest kupić zwykle wskaźniki glicerynowe na 2,5bara do hydrauliki ale kosztuje ok 80zl z 89% gliceryny.

Do pomiaru ciśnienia spalin niestety muszę kupić te glicerynowe bo odczyt będzie prawie ze nie możliwy na takich zwykłych :wink:


camaro17 - Sob Mar 23, 2013 22:26

Remigiusz, Depo który pokazałeś jest wersją mechaniczną raczej nie jest to szczyt wskaźnika wiarygodnego , i jest na tym samym poziomie co AG ...

Może zerknij na inne serie Depo np tu :

http://mtuning.pl/pl/skle...epo-racing.html

tu masz z wyższej półki :

http://wskazniki.com/produkty/wskazniki

ale najlepszym rozwiązaniem będzie poszukanie używanego wskaźnika ale markowego

Remigiusz - Sob Mar 23, 2013 23:56

camaro17, No wiem ale te wszystkie inne to ten sam shit z Depo :neutral: Nie chce jakiś bajerów na kijach, i tam szukalem z WikalPolska wskaźniki i maja tez silikonowe nawet w zakresach od -1 do 3bara lub więcej, spora gama jest tego i chyba kupie takie bo koszty ok 60zl :wink: Podświetlenie mi konieczne nie jest, a jak coś to się dorobi :wink: Fajne jest tez to ze sa wersje manometrów w 40mm oraz 50mm średnicy :wink:

Kupie takie zwykle zalane silikonem manometry do przemysłu, jednak najlepsza opcja :wink: Mi te wskaźniki i tak będą potrzebne na czas ustawienia VNT i na tym koniec potem do zniknie :wink:

tuners - Nie Mar 24, 2013 06:48

Remi zamontuj komputer pokładowy uniwersalny. Mi pokazywał doładowanie chwilowe i maxymalne na trasie oraz średnie
Remigiusz - Nie Mar 24, 2013 13:04

tuners, Mi Torque App tez to pokazuje ale ma być mechaniczny odczyt nie cyfrowy :P
greg-si - Nie Mar 24, 2013 15:16

Jak ma być na chwilę to ładuj byle co oby było choć trochę dokładne.
Remigiusz - Nie Mar 24, 2013 15:31

greg-si, Dokładne są te glicerynowe od WIKA i tanie. Wskaźniki znikną pod deskę, bo nie chce mięć ich na wierzchu ;)

Choć jak bym kupił 40mm to bym je zamontował w licznik :P