Zobacz temat - [Freelander] spory problem z odpalaniem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander] spory problem z odpalaniem

Damian25 - Sob Mar 30, 2013 18:40
Temat postu: [Freelander] spory problem z odpalaniem
Witam, Jak wspomniałem mam Freelandera 2000r 1.8 benzyna, jak próbuje zapalić to raz łapie za pierwszym raz po kilku razach, strzela w filtr jak mu daje gazu. Po rozgrzaniu chodzi chodzi, strzał i zgasł, podejrzewam czujnik położenia wału lub coś innego krokowy sprawdzony proszę o pomoc.
SyntaX - Sob Mar 30, 2013 18:42

Palec rozdzielacza często pada w tym silniku.
Damian25 - Nie Mar 31, 2013 13:39

Sprawdziłem, kopułkę, krokowy, czujnik położenia wału i nic. Kupiłem go popalonego, poprzedni właściciel założył w nim gaz i musie czknęło. podejrzewam komputer ale pewność brak, nie chce rozbierać pół samochodu bo może się okazać że było to na nic.

[ Dodano: Nie Mar 31, 2013 13:39 ]
A jeszcze takie pytanie czy są 2 rodzaje rozdzielaczy?

SyntaX - Nie Mar 31, 2013 22:24

Jaka to instalacja LPG na jakim sterowniku, jakie wtryski gazu.
Wiem że z jakimiś wtryskami gazu Stag nie współpracuje poprawnie.
Po około 20.000 zaczyna być je słychać i zaczynają strzelać mieszanką w kolektor.
Jak jest z płynem chłodniczym i olejem ?? Nie ubywa.
Krokowy sprawdzałeś ??
Jak z sitkami w parowniku, są czyste ??
Generalnie ten silnik nie lubi gazu i wiem że podstawa to wtryski i listwa wtryskowa gazu.
Pogadaj z kolegą Sknerko to coś więcej doradzi.

sknerko - Nie Mar 31, 2013 22:54

SyntaX napisał/a:
Generalnie ten silnik nie lubi gazu

Bzdura wierutna ten silnik bardzo dobrze znosi gaz nie znosi druciarzy gazowników i kompromisów w instalacji minimum to stag 4 i wtryski magic jet wszystko co jest wolniejsze nie działa dobrze w tym silniku, reduktor musi mieć dość duży zapas mocy i to sa jedyne wymagania. Gazmen musi umiec sobie poradzić z dotryskami paliwa i ciśnieniem by dobrze wyregulować instalację i tyle. Przekulałem już 50kkm na gazie który sam wybrałem i kazałem zamontować i przez ten czas miałem jedna regulację bo sie coś tam rozjechało na wolnych obrotach, silnik nie wykazuje zadnych objawów zuzycia a mam juz na liczniku ponad 220kkm

SyntaX - Pon Kwi 01, 2013 13:02

Dokładnie.
Dlatego właśnie kazałem koledze napisać jaką ma instalacje.
Większość gazowników kładzie STAG 300 i wtryski Valtek albo BRC które nie bardzo się nadają i powodują strzały w kolektor.

sknerko - Pon Kwi 01, 2013 17:24

SyntaX napisał/a:
wtryski Valtek albo BRC które nie bardzo się nadają i powodują strzały w kolektor.
No i tu dobrze piszesz
Damian25 - Sro Kwi 03, 2013 17:28

dobra a teraz ten sam problem ale bez gazu w tym samym silniku i roczniku
sknerko - Sro Kwi 03, 2013 19:31

dobra to napisz co sprawdziłeś bo może być masa rzeczy.
Damian25 - Czw Kwi 04, 2013 15:15

Sprawdziłem krokowy, czujnik położenia wału, palec rozdzielacza. w sobotę dobiorę się do niego dogłębnie. Z tatą podejrzewamy komputer ale nie mam jak sprawdzić...
sknerko - Czw Kwi 04, 2013 20:01

Komputer jest najmniej prawdopodobny. Sprawdź kable, świece, kopułkę rozdzielacza choć na twoim miejscu wymienił bym komplet palec z kopułką kosztują coś ok.30pln Jak nie masz świec platynowych to tez je zmień bo Freele nie lubią zwykłych a platyny zmieniasz w nich raz na 80-100kkm. może jeszcze cewka zapłonowa bo w tych rocznikach jest awaryjna.

[ Dodano: Czw Kwi 04, 2013 20:01 ]
Mój ciężko odpalał jak kable zdechły kupiłem NGK i chodzi jak zegarek

Damian25 - Nie Kwi 14, 2013 17:43

Dobra mam go dość zaraz go potne na żyletki, wie ktoś jak ustawić rozrząd?

[ Dodano: Nie Kwi 14, 2013 17:43 ]
dobra problem znaleziony i rozwiązany, jak sie okazało po rozeebraniu go do naga w silniku jest ok, pompa paliwowa, rozrząd, wtryski i komp wszystkie rady były pomocne za co dziękuje i pozdrawiam oraz życzę by auta się nie psuły :D