Zobacz temat - [R75] wtyczka modulu sterujacego
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] wtyczka modulu sterujacego

grota10 - Czw Kwi 04, 2013 20:16
Temat postu: [R75] wtyczka modulu sterujacego
Potrzebuje kupic wtyczke z wiazka kabli do modulu sterujacego pompa ABS,moja sie spalila.Slyszalem ze w pompie z kontrola jest 25 pinow a bez kontroli 19.Czy to prawda,bo nie wiem jakiej szukac?NIgdzie nie moge takiej informacji odszukac.
SeniorA - Czw Kwi 04, 2013 22:13

grota10 napisał/a:
Slyszalem ze w pompie z kontrola jest 25 pinow a bez kontroli 19.Czy to prawda,bo nie wiem jakiej szukac?
grota10, sprawa jest bardziej skomplikowana bo wtyczka/gniazdo w pompie jest na 42 piny, a ilość wykorzystanych zależy od rodzaju silnika (diesel , kV6 ) i wyposażenia auta ( ETC , nawigacja ). Policz ile masz przewodów , jakie kolory i tym się kieruj .
grota10 - Sob Kwi 06, 2013 19:41

SeniorA dzisiaj liczylem.Mam 23 kable,mam kontrole trakcji,ale nie mam nawigacji.Model pompy ABS z koncowka 004 jakis nietypowy.006,003 sa a mojego numeru nie ma.Szukac kostki z 23 ema kablami. Mam porobione zdjecia.
SeniorA - Sob Kwi 06, 2013 22:11

grota10, 23 przewody , to znaczy , że masz przewód przygotowany do nawigacji (popielato/zielony - pin 34 ).Myślę, że załatwi sprawę wtyczka od pompy z diesla z TC , czyli z 23 przewodami bo pewnie przewód do nawigacji był zawsze .
grota10 - Sob Kwi 06, 2013 23:50

Nie wiem jak mam ci dziekowac. Zawsze mi pomagasz.Jutro sprawdze ten przewod.Auto od jakiegos czasu lekko mi szwankowalo o czym pisalem co jakis czas na forum.Teraz wiem dlaczego.Palila mi sie wtyczka,czego nie wiedzialem.Teraz po odlaczeniu wtyczki i wywaleniu bezpiecznika silnika pali od kopa,zadnych problemow z kierunkami,swiatlami,awayjnymi,odpalaniem rano.Wszystko przeszlo,czyli problemem byla jarajaca sie od dluzszego czasu wtyczka.Cale szczescie ze to dostrzeglem,mogl by samochod wyleciec w powietrze,ale by bylo fajnie :)
sash997 - Nie Kwi 07, 2013 01:19

podeślij mi zdjęcia tej wtyczki, porównam ją z wtyczką z audi którą mam,tam też jest pompa bosh więc może jest taka sama
grota10 - Nie Kwi 07, 2013 14:42

sash997 nie wiem czy to cos ci da,bo z wtyczki niewiele zostalo. A oto i moje kable,jest ich 23sztuki
sash997 - Nie Kwi 07, 2013 14:52

ok dzisisaj sprawdze jak wygląda w audi może jeste to samo
grota10 - Nie Kwi 07, 2013 15:41

ale wiesz,kolory przewodow musza byc takie same,ponieważ wtyczka jest nie do odtworzenia.Gniazdo modulu sterownika tez spalone.Musze dojsc po kolorach kabli.Czekam na info.dzieki
SeniorA - Nie Kwi 07, 2013 19:37

grota10, może tu coś załatwisz , jest pompa , jest wtyczka z przewodami
http://moto.allegro.pl/po...3120699260.html
http://moto.allegro.pl/ro...3109409861.html
http://moto.allegro.pl/ro...3113018729.html

grota10 - Pon Kwi 08, 2013 19:50

Chyba jest to problem nie do przeskoczenia.Przekopalem calego neta,dzis spedzilem 6 godzin przy telefonie i nic.Nie moge znalezc tej cholernej wtyczki.Malo kto posiada,a jesli juz to z 19-oma kablami,ja potrzebuje 23.Jest to towar nie do zdobycia.Pompe mam nietypowa jakas,z dziwnymi numerami,ktorych w uzywkach nie uswiadczysz,a p[otrzebna wtyczka jest od pompy o tych samych numerach,bo inaczej nie dojde z kablami,wtyczka jest stopiona prawie w calosci.Moze ktos ma jakis pomysl,jak sie do tego zabrac,kto moglby mi to poskladac,jakiegos elektryka,co moglby sie tego podjac.Mam samochod uziemiony i brak mi pomyslow.Potrzebuje pomocy w zdobyciu tej cholernej wtyczki
SeniorA - Pon Kwi 08, 2013 22:15

grota10 napisał/a:
Chyba jest to problem nie do przeskoczenia
jest do przeskoczenia , wtyczki z 19 przewodami ( w Twoim przypadku ) nie posiadają tylko 3 przewodów od TC tzn. żółto/czarny do pinu 24 , szary/jasno zielony do pinu 27 i żółto/brązowy do pinu 40 , które można do wtyczki wprowadzić, wszystkie pozostałe pasują.Nawigację pomijam , czy masz komputer pokładowy z dużym wyświetlaczem ?

[ Dodano: Pon Kwi 08, 2013 22:15 ]
grota10 napisał/a:
a p[otrzebna wtyczka jest od pompy o tych samych numerach,bo inaczej nie dojde z kablami,
wtyczki są uniwersalne i przewody jednakowo umiejscowione ( nr pinów przypisane są odpowiednie kolory ).
grota10 - Pon Kwi 08, 2013 22:22

skad Ty to wszystko wiesz???To znaczy ze wtyczki wszystkie sa takie same tylko jedne maja wiecej kabli a inne mniej i trzeba by bylo tylko brakujace dodac? Kolory tez sa takie same,tylko brakujacych nie ma?Czyli moge kupic wtyczke z 19 kablami?Jesli chodzi o to czy mam duzy wyswietlacz z nawigacja po srodku to nie mam.Mam w zegarach,pompa ma kontrole trakcji i tempomat.Jesli to nie problem,mam spisane kolory wszystkich kabli,czy moglbym Ci wyslac i pomogl bys mi opisac do ktorego pinu jaki kolor wchodzi,z jakims rysynkiem i opisem wtyczki?Bylbym niezmiernie wdzieczny,sam sobie z tym nie poradze.Jutro wysylam do l
Łodzi pompe,gosc mowi ze prawdopodobnie da rade naprawic,ale z wtyczka musze sobie sam poradzic.Tak wyglada moj wyswietlacz

SeniorA - Pon Kwi 08, 2013 22:48

tak wtyczki są takie same i 19 przewodów podstawowych w nich. Dokładane są przewody do TC , nawigacji , czujnika przepustnicy w kV6 itd. Piny są ponumerowane i przypisane im kolory przewodów. Przy określaniu kolorów na pierwszym miejscu podaje się kolor dominujący a na drugim ten pasek, bo np. może być czarno/biały (czarny z białym paskiem) i biało/czarny (biały z czarnym paskiem.grota10, to wszystko powinno być w RAVE chociaż ja mam inne materiały.Oczywiście , że Ci pomogę to zidentyfikować.
grota10 - Pon Kwi 08, 2013 23:01

no to jest jakies swiatelko w tunelu,szczerze myslalem ze to juz koniec.Bardzo Ci dziekuje na razie,teraz wiem czego szukac.Musze odnalezc tego goscia ktory mial ta wtyczke z 19 kablami,jako jedyny hehe.Jutro wysle Ci opis moich kolorow kabli bys mogl stwierdzic czy wszystko sie zgadza.Dzialam dalej :)
SeniorA - Wto Kwi 09, 2013 20:47

napiszę tu , bo może jeszcze komuś się przyda, a Tobie będzie łatwiej:

pin 1, czarny ( masa,wyjście sygnału)
pin 2, brąz/róż ( aku ,wejście )
5 czarny (masa ,wyjście)
6 brąz/fiolet (aku, zasilanie ,wejście)
11 popielaty ( linia diagnostyczna)
12 czerwony (czujnik ABS LP ,wyjście)
13 zielony (ABS LT, wejście)
14 zielony/czarny ( ABS LT, wyjście)
15 żółty (ABS PP , wejście )
16 żółto/czarny (ABS PP, wyjście)
17 czarny/żółty (lampka hamulca, wyjście)
18 biały/popielaty (VVS-przód, wyjście)
23 j.zielony/popielaty (zapłon/zasilanie, wejście)
28 czerwony/czarny (ABS LP , wejście)
30 biały/czarny (ABS PT , wejście)
31 biały (ABS PT , wyjście)
32 zielony/fiolet (czujnik hamulca , wejście)
33 żółty/czerwony ( kontrolka-lampka ABS,)
35 czerwony/niebieski (ABS LP , tempomat i ECM)
24, 27, 40 TC opisane wcześniej[/quote]

[ Dodano: Wto Kwi 09, 2013 20:47 ]
przewody trzeba tak naprawić , by różnica długości była możliwie taka sama jak w oryginale , dopuszczalna różnica to 3-4 cm.Teoretycznie nie jest zalecane łączenie przewodów przez lutowanie , najlepiej przez zaciskanie, zgrzewanie lub spęczanie, ale trzeba do tego mieć narzędzia.

grota10 - Sro Kwi 10, 2013 21:24

SeniorA podales mi 22 kable,u mnie na pewno sa 23.Zostal jasnozielony bez opisu.Opisalem Ci na priv moje kolory i sprobowalem je przypisac do tego co mi podales.Jednego brakuje.Pompa juz wyslana.



pozdrawiam

SeniorA - Sro Kwi 10, 2013 23:01

grota10 napisał/a:
SeniorA podales mi 22 kable,u mnie na pewno sa 23.Zostal jasnozielony bez opisu.
SeniorA napisał/a:
.Nawigację pomijam
.bo pisałeś , że jej nie ma . Do nawigacji jest właśnie przewód popielato/zielony którym idzie sygnał z czujnika ABS z tylnego koła - pin 34. Ale podłącz bo może kiedyś będziesz miał jak znalazł.
turbina - Wto Cze 11, 2013 01:24

Mam ten sam problem z wtyczką. Spaliło się gniazdo w pompie szukałem długo ale w końcu znalazłem za 150zł pompę, gorzej z wtyczką. Sąsiad przywiózł mi z Anglii ale ma 19 kabli. Ale skoro da się to zrobić to napewno dam rade dorzucić te pare kabli.
Powiedz grota10 jak skończyła się twoja historia z wtyczką??

grota10 - Wto Cze 11, 2013 11:36

Dzięki seniorA który mi bardzo pomógł,opisał i przesłał mi cały schemat kolorów kabli i pinów sam wszystko polutowalem,pompę stara która miałem trafiona wysłałem do naprawy koło łodzi chyba za jak się nie mylę ok 200 zł z gwarancją na rok i teraz wszystko działa pięknie. Kontrola trakcji,abs,nic się nie świeci. Warto popytać pogrzebac,poszukać bo później cieszy . Wbrew pozorom nie jest to aż tak trudne. Jakby co mogę ci wszystkie potrzebne schematy przesłać
turbina - Wto Cze 11, 2013 13:38

Super!:) oglądałem wtyczkę to nie ma tam nic strasznego poradziłem sobie z silnikiem to i z tym dam radę ale jak masz coś więcej to podeślij. moj email. kamillhr@gmail.com

i powiedz jeszcze jak rozebrać wtyczkę bo cięzko z nią..:) niby odblokowałem ją a nie chce wyjść to białe..

grota10 - Sro Cze 12, 2013 00:34

Jesli chodzi o to jak rozebrac wtyczke to ci nie podpowiem.Ja kupilem cala z odcietymi kablami ok 30cm i polutowalem kolorami,zaizolowalem porzadnie i dziala.Nie ma mnie aktualnie w domu,ale jak wrócęwysle ci schemat pinow,jaki kolor kabla do jakiego pinu powinien trafic i za co odpowiada.Chociaz gdybys poczytal moje posty na ten temat tam wszystko jest opisane.seniorA mi przesylal na publicznym co za co odpowiada.Ale moge ci przeslac jeszcze raz na maila jak bede mil mozliwosc
turbina - Pią Cze 14, 2013 17:00

Doszedłem do wniosku ze się jej nie rozbiera a przynajmniej nie ma takiej potrzeby. Kable można wsunąć od góry i same się zatrzasną. Co do schematów to myślałem że coś więcej masz, jak tylko to co na forum to nie musisz wysyłać w sumie tam wszytko jest wyjaśnione ;)

[ Dodano: Pią Cze 14, 2013 17:00 ]
no i nie udało się zrobić wtyczki. mam 25 kabli.. zostały dwa gruby czarny w którym jest dwa małe i szaro czerwony.. Pomoże ktoś??? no i nie wiem czy tak powinno być ale podłączyłem wszystkie inne a licznik ciągle nie działa..