Zobacz temat - [rover 200 1.4]drgania kierownicy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [rover 200 1.4]drgania kierownicy

lucy15081972 - Wto Kwi 09, 2013 22:33
Temat postu: [rover 200 1.4]drgania kierownicy
mam mały problem z moim nowo nabytym roverkiem.po przekroczeniu 60km/h kierownica ma dziwne drgania w obu kierunkach i jest odgłos trzepotania.nadmienie że jadąc wolniej wszystko jest okzero drgań i cisza. czy to normalne w tym typie?
robsson78 - Wto Kwi 09, 2013 22:39

Musisz mieć koła niewyważone lub felgę krzywą.
Danio2020 - Wto Kwi 09, 2013 23:25

robsson78 napisał/a:
Musisz mieć koła niewyważone lub felgę krzywą.


albo koło niedokręcone ;D

Svirus - Sro Kwi 10, 2013 13:37

uszkodzona opona. sprawdź czy przy hamowaniu mocniej nie trzepie kierownicą - jeśli tak - szukałbym przyczyny w układzie hamulcowym. jeśli nie, a po zmianie kół i opon trzepie dalej - układ zawieszenie bądź kierowniczy.
robsson78 - Sro Kwi 10, 2013 18:53

lucy15081972, Wybierz kawałek prostej i bardzo równej drogi (wiem że w naszym kraju będzie ciężko ale postaraj się) i tam przetestuj. Rozpędź się wrzuć na luz i spróbuj wyczuć czy przy swobodnym toczeniu się auto jedzie gładko. Zwróć uwagę na koła, opony.
U mnie występował podobny problem, dałem tarcze do przetoczenia i nic.
Okazało się że tylna felga jest lekko uderzona, lekkie jajo i to powodowało że przednia oś wpadała w drgania a przy hamowaniu auto hamowało z pulsowaniem.

lucy15081972 - Sro Kwi 10, 2013 19:59

Svirus napisał/a:
uszkodzona opona. sprawdź czy przy hamowaniu mocniej nie trzepie kierownicą - jeśli tak - szukałbym przyczyny w układzie hamulcowym. jeśli nie, a po zmianie kół i opon trzepie dalej - układ zawieszenie bądź kierowniczy.
kierownicą trzepie na letnich i zimówkach więc to nie wina opon a to trzepotanie kierownicą jest przy hamowaniu

[ Dodano: Sro Kwi 10, 2013 19:59 ]
robsson78 napisał/a:
lucy15081972, Wybierz kawałek prostej i bardzo równej drogi (wiem że w naszym kraju będzie ciężko ale postaraj się) i tam przetestuj. Rozpędź się wrzuć na luz i spróbuj wyczuć czy przy swobodnym toczeniu się auto jedzie gładko. Zwróć uwagę na koła, opony.
U mnie występował podobny problem, dałem tarcze do przetoczenia i nic.
Okazało się że tylna felga jest lekko uderzona, lekkie jajo i to powodowało że przednia oś wpadała w drgania a przy hamowaniu auto hamowało z pulsowaniem.
to trzepotanie występuje jak jadę powyżej 60km/h i zaczynam hamować.jadąc wolniej tego incydentu nie ma.przy normalnej jeżdzie. autko jedzie bez żadnych dziwnych odgłosów
robsson78 - Czw Kwi 11, 2013 16:27

Ciężka sprawa. Rozwiązanie problemu może być proste ale gdzie leży przyczyna tego nie wiem. Piszesz że tylko powyżej 60 to występuje ?
A jak z felgami ? Masz proste ? Przy zmianie opon nic nie zauważyłeś ?
Powiem Ci ze u mnie z krzywą felgą jak jechałem wolno tak do 30 km/h było czuć że coś jest nie tak na równym asfalcie ale z większą predkością 60-90 km/h nic już nie było czuć.

lucy15081972 - Czw Kwi 11, 2013 19:07

robsson78 napisał/a:
Ciężka sprawa. Rozwiązanie problemu może być proste ale gdzie leży przyczyna tego nie wiem. Piszesz że tylko powyżej 60 to występuje ?
A jak z felgami ? Masz proste ? Przy zmianie opon nic nie zauważyłeś ?
Powiem Ci ze u mnie z krzywą felgą jak jechałem wolno tak do 30 km/h było czuć że coś jest nie tak na równym asfalcie ale z większą predkością 60-90 km/h nic już nie było czuć.
koła sprawdzałem na wulkanizacji i jest ok więc to nie jest ta przyczyna lecz mechanik mi powiedział że to są tarcze hamulcowe(krzywe).może wiesz ile kosztują nowe?
robsson78 - Czw Kwi 11, 2013 20:05

Ale sprawdzał ? czy tak tylko strzelił ?
A ceny są różne. Allegro działa. W sklepach ceny podobne.
http://www.iparts.pl/auto...329-100032.html

kangaroo69 - Czw Kwi 11, 2013 23:02

lucy15081972 napisał/a:
lecz mechanik mi powiedział że to są tarcze hamulcowe(krzywe)
I to bardzo możliwe, u mnie też tak było no i w sumie nadal jest ;-) Przy samym hamowaniu telepie ;-)
Tommek - Pią Kwi 12, 2013 17:29

też tak miałem, tylko przy prędkości ok 90 km/h telepało u mnie kierownicą. Po wymianie tarcz hamulcowych wszystko wróciło do normy
lucy15081972 - Pią Kwi 12, 2013 22:02

robsson78 napisał/a:
Ale sprawdzał ? czy tak tylko strzelił ?
A ceny są różne. Allegro działa. W sklepach ceny podobne.
http://www.iparts.pl/auto...329-100032.html
strzelał ale mam nieco zaufania do niego bo robił mi poprzednie samochody i było ok.

[ Dodano: Pią Kwi 12, 2013 22:02 ]
kangaroo69 napisał/a:
lucy15081972 napisał/a:
lecz mechanik mi powiedział że to są tarcze hamulcowe(krzywe)
I to bardzo możliwe, u mnie też tak było no i w sumie nadal jest ;-) Przy samym hamowaniu telepie ;-)
i po wymianie nadal telepie?
Drwal85 - Pon Kwi 15, 2013 15:54

podepnę się :) trzepanie kierownicą także u mnie występuje ( obojętnie z jakiej prędkości hamuje ) a gdy jadę to wszystko jest OK. Mam 2 felgi troszkę skrzywione ale myślę, że objawy były by też podczas jazdy?
lucy15081972 - Pon Kwi 15, 2013 21:30

Drwal85 napisał/a:
podepnę się :) trzepanie kierownicą także u mnie występuje ( obojętnie z jakiej prędkości hamuje ) a gdy jadę to wszystko jest OK. Mam 2 felgi troszkę skrzywione ale myślę, że objawy były by też podczas jazdy?
też tak mi się wydaje że te objawy nie mają wpływu na felgi
Damiano - Wto Kwi 16, 2013 23:21

równiez mam taki sam problem;/ przełożyłem koła z tyłu na przód zeby zobaczyc czy cos sie zmienie i jest gorzej;/ jutro przekładka z powrotem na swoje miejscie.. tylko jak przykręciłem koła to pokręciłem sobie tylnim i dosyć cięzko chodzi;/ sam już nie wiem czy to welka czy tarcze;/ dodam że koła były wyważane
kangaroo69 - Sro Kwi 17, 2013 07:46

lucy15081972 napisał/a:
po wymianie nadal telepie?

Nie wymieniałem bo były to nowe tarcze Delphi, w tej chwili telepać można powiedzieć przestało, bo chyba się ułożyły ;) Gorzej z tyłem, bo na przeglądzie powiedział że słabo hamuje i właściwie tarcze wyglądają jak nie używane :|

Sirk - Czw Kwi 18, 2013 01:34

kangaroo69 napisał/a:
Gorzej z tyłem, bo na przeglądzie powiedział że słabo hamuje i właściwie tarcze wyglądają jak nie używane :|


Miałem u siebie to samo, po wymianie płynu hamulcowego i przepłukaniu układu tył hamuje lepiej niż przód ;P

lucy15081972 - Sob Kwi 27, 2013 09:08

Drwal85 napisał/a:
podepnę się :) trzepanie kierownicą także u mnie występuje ( obojętnie z jakiej prędkości hamuje ) a gdy jadę to wszystko jest OK. Mam 2 felgi troszkę skrzywione ale myślę, że objawy były by też podczas jazdy?
odebrałem auto od mechanika i jest ok. nic nie trzepie kierownicą.wymienił końcówke drążka kierownicy i to było przyczyną. :)
Drwal85 - Sro Maj 01, 2013 09:48

ja do mechanika w za 2 tygodnie w czwartek odstawie autko :)

[ Dodano: Sro Maj 01, 2013 09:48 ]
wiecie co jest dobre, wracając z pikniku motoryzacyjnego w kamieniu Śląskim, musiałem na autostradzie wyhamować na krótkim odcinku z 170 km/h aż śmierdziało gumą. Jaki efekt tego? nie bije mi kierownicą przy hamowaniu ( minimalnie, ale z większych prędkości ) z 60, 80 nic nie czuć.