Zobacz temat - [R75] Silniczek regulacji lamp przednich
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Silniczek regulacji lamp przednich

sebols - Czw Kwi 11, 2013 15:19
Temat postu: [R75] Silniczek regulacji lamp przednich
Witam wszystkich.
Mam taki problem, padł mi silniczek prawej przedniej lampy odpowiedzialny za regulację wysokości świateł w Roverze 75 CDTI wersja po lifcie czyli lampy z jednym kloszem. Pytanie brzmi czy będzie do nich pasował silniczek od lamp poprzedniego typu?

sebol11 - Czw Kwi 11, 2013 15:25

Będzie pasował bo jak przekładałem coś (już nie pamiętam co) z silniczka od starych lamp do nowych to pamiętam ,że silniczek był identyczny tylko miał chyba kolor inny.
sebols - Czw Kwi 11, 2013 15:33
Temat postu: [R75] Silniczek regulacji lamp przednich
sebol11 napisał/a:
Będzie pasował bo jak przekładałem coś (już nie pamiętam co) z silniczka od starych lamp do nowych to pamiętam ,że silniczek był identyczny tylko miał chyba kolor inny.


A czy silniczek regulacji od lampy prawej będzie pasował do lampy lewej i na odwrót?

Balas87 - Pon Sty 27, 2014 22:55

Witajcie, nie działa mi lewy silniczek od ustawienia wysokości światła w reflektorze od czego najlepiej zacząć poszukiwania. Prawy działa bardzo dobrze natomiast lewy cisza zero czegokolwiek :( ? macie jakieś pomysły co by sprawdzić na początek ? i jeszcze jedno dlaczego jak jest wyłączony silnik to nie można włączyć świateł mijania ?? działają tylko postojówki ? natomiast gdy wyłączę silnik a po 15 sekundach światła to potem w ogóle nie moge ich włączyć aż do ponownego uruchomienia silnika nie rozumiem tego.... coś nie tak z układem który steruję światłami ?
damiwr - Pon Sty 27, 2014 23:00

Balas87 napisał/a:
Witajcie, nie działa mi lewy silniczek od ustawienia wysokości światła w reflektorze od czego najlepiej zacząć poszukiwania. Prawy działa bardzo dobrze natomiast lewy cisza zero czegokolwiek :( ? macie jakieś pomysły co by sprawdzić na początek ? i jeszcze jedno dlaczego jak jest wyłączony silnik to nie można włączyć świateł mijania ?? działają tylko postojówki ? natomiast gdy wyłączę silnik a po 15 sekundach światła to potem w ogóle nie moge ich włączyć aż do ponownego uruchomienia silnika nie rozumiem tego.... coś nie tak z układem który steruję światłami ?


zacznij od bezpieczników/przekaźników
potem sprawdź czy masz prąd na sinik

jak to sprawdzisz będziesz wieszał gdzie dokładnie szukać usterki

Balas87 - Pon Sty 27, 2014 23:17

a dostane się do tego silnika bez zdejmowania zderzaka ??

[ Dodano: Pon Sty 27, 2014 23:17 ]
no i gdzie może być przekaźnik ? ale to pewnie by nie działała cała lampa a tu tylko ewidentnie silnik nie odpowiada :(

damiwr - Pon Sty 27, 2014 23:21

Cytat:
a dostane się do tego silnika bez zdejmowania zderzaka ??


jak masz duże zdolności manualne wszędzie się dostaniesz.

rtoip69 - Wto Sty 28, 2014 21:13

Do silniczka bez zdejmowania zderzaka i rozklejenia lampy raczej się nie obejdzie.