Zobacz temat - [R416 Si] Problem zbyt dużą ilością oleju w silniku
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416 Si] Problem zbyt dużą ilością oleju w silniku

cobra011 - Pon Kwi 15, 2013 10:47
Temat postu: [R416 Si] Problem zbyt dużą ilością oleju w silniku
Witam serdecznie.

Od tygodnia czasu zauważyłem problemy z roverkiem, zaczęło się sypać po kolei jak domek z kart. Mój pierwszy problem pojawił się gdy na biegu jałowym zauważyłem drgawki co jakiś okres czasu i z rury wydobywał się dźwięk rrrrrr i nagle pr pr pr i pozniej znowu rrrrrr. Wiec po przeczytaniu forum wymieniłem siwece zapłonowe (Po 3 latach użytkowania NGK BKR6E wymieniłem na te same). Nadal odczuwałem dyskomfort jazdy więc sprawdziłem kable zapłonowe a tam moim oczom ukazała sie choinka. Wywiałem stare przewody wstawiłem nowe tez firmy NGK. Uciążliwość drgawek zmalała ale nie zniknęła. Postanowiłem zobaczyć co piszczy pod kopułką i jak wygląda palec. Przeczyściłem palec wraz z kopułka. I tu sie zaczyna najlepsze. Spoglądam na płyny eksploatacyjne a tam mam nadmiar OLEJU w misce olejowej (sprawdzane na zimnym silniku) aż za dużo, dużo ponad stan. Wącham olej a tam czuć benzyna. Z kolektora ssącego wydobywa się dziwny dźwięk syczenia i dodatkowo co jakiś okres czasu taki metaliczny słychać stukot na biegu jałowym. W czym leży problem?

Proszę was o pomoc jestem załamany

sTERYD - Pon Kwi 15, 2013 19:52

sprawdź jak wtryskiwacze rozpylają i wymień olej
leszczu - Wto Kwi 16, 2013 10:35

A jaki miały nalot poprzednie świece ??
cobra011 - Wto Kwi 16, 2013 17:35

Jutro zobaczę stan wtryskiwaczy w roverku pomoże mi w ocenie kolega mechanik. Przekonam się co z niego za mechanik. Kondycja świec chyba dobra była.
leszczu - Wto Kwi 16, 2013 17:45

Świece ładnie wyglądają.
sTERYD - Wto Kwi 16, 2013 20:09

jeśli chodzi równo, to najprawdopodobniej wtryskiwacz któryś leje, albo jest gdzieś nieszczelny i benzyna wycieka w dolot, albo jeszcze jest dziura w regulatorze podciśnieniowym, ale to będziecie widzieć jak wyciągniecie listwę.
Chyba, że to jednak nie benzyna była w oleju, no to wtedy nasze trzy ulubione literki :/

kurczak - Wto Kwi 16, 2013 22:27

benzyna nie ma prawa dostać sie do miski ,bo nawet nie ma takiej możliwość .co innego płyn chłodniczy i te syki z dolotu -może z pod uszczelki .
sTERYD - Wto Kwi 16, 2013 22:33

może i nie ma takiej możliwości, ale wierz mi, że się zdarza. :/
kurczak - Sro Kwi 17, 2013 06:50

jedyna możliwość to musiało by przez tłok lać ,ale wtedy musiałby mieć zapieczone pierścienie i wtedy by nie pracował jak należy ,ale tutaj widać po starych świecach ,że ma dobre spalanie na wszystkich tłokach ,chyba że przygrzał i zapiekło pierścień z jednej strony co już też kiedyś przerabiałem w oplu .wtedy czasami chodził dobrze a czasami wariował .
Tomahawk - Sro Kwi 17, 2013 09:32

Może lać, może.
Znam takie historie - co prawda dotyczące silników diesla, konkretnie w ciągnikach - ale tu chyba :wink: różnicy nie ma w drodze przenikania płynów znad tłoka do misy olejowej.

tak więc lejący wtryskiwacz = paliwo w oleju.

kurczak - Sro Kwi 17, 2013 20:18

ale gdyby lał któryś wtryskiwacz ,to by na którymś tłoku nie spalało i świeca by była okopcona a tu ma czyściutkie świece .no i ten syk przy dolocie sugeruje jakąś nieszczelność ,a jak nieszczelność to nie będzie dobrze chodził