Zobacz temat - [R 400] problem z diodami od hamulca na tylnej szybie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R 400] problem z diodami od hamulca na tylnej szybie

marian_666 - Wto Kwi 16, 2013 22:08
Temat postu: [R 400] problem z diodami od hamulca na tylnej szybie
witam.
mam problem z przymocowaniem diod od hamulca do tylnej szyby. jaki klej do tego najlepiej użyć? chodzi o połączenie tworzywa sztucznego z szybą. od razu mówie, że taśmy klejące dwustronne nie zdały żadnego egzaminu. proszę o pomoc.
pozdrawiam

truten23 - Wto Kwi 16, 2013 22:24

Nie masz fabrycznego 3 światła?

Jeśli chcesz przylepić coś do szyby, to kup w jakimś motoryzacyjnym klej do szyb (np firmy BOLL).
Jest taki czarny. Uważaj, bo jak pobrudzisz nim tapicerkę to raczej nie wyczyścisz.
Odtłuść, posmaruj te "łapki" na lampce, przyłóż do szyby i przytrzymaj jakieś 15min. Po tym czasie powinno się samo trzymać.
Pełną wytrzymałość osiąga po jakichś 24 godz.

marian_666 - Wto Kwi 16, 2013 23:20
Temat postu: [R 400] problem z diodami od hamulca na tylnej szybie
to jest fabryczna lampa od hamulca tylko ze mi sie odkleila.
dzieki za porade i sprobuje jutro kupic takowy klej :)

truten23 - Sro Kwi 17, 2013 00:16

Polecam też kupić podkład, taka mała buteleczka i kosztuje koło 20zł. Z podkładem połączenie będzie pewne.
Broń Boże tym nie nachlap :P
Poodtłuszczaj, pomaziaj podkładem, poczekaj aż wyschnie i przyklej na ten klej ;)

staffer - Sro Kwi 17, 2013 13:23

Mi się odkleiła 1 część z 2 mocujących, a że dźwięk mnie strasznie irytował to podkleilem to silikonem, który akurat miałem pod ręką...
Co nie zmienia faktu, że jak chcesz to zrobić porządnie, to weź dobry klej, tak jak radzą poprzednicy..

marian_666 - Sro Kwi 17, 2013 15:51
Temat postu: [R 400] problem z diodami od hamulca na tylnej szybie
ok dzieki za poradę :)
truten23 - Sro Kwi 17, 2013 20:14

staffer napisał/a:
to weź dobry klej, tak jak radzą poprzednicy..

Tym bardziej że nie jest taki drobi, jakby się wydawało. :P

Kolega w warsztacie używa go do przyklejania listew na drzwiach. Lepszego rozwiązania nie ma.