Zobacz temat - [R416] Silnik centralnego zamka
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Silnik centralnego zamka

etm - Sro Kwi 17, 2013 00:53
Temat postu: [R416] Silnik centralnego zamka
Witam, czy są jakieś róznice pomiędzy silniczkami centralnego zamka lewej albo prawej strony/ tył/ przód.
Jestem w trakcie poszukiwań takiego silniczka i zastanawiam się czasem czy aby silniczek ten nie był montowany taki sam w każdych drzwiach.

P.S. Chyba, że ktoś wie jak ustawić tą sprężynkę/ zębatkę w silniczku by działało to prawidłowo.

leszczu - Sro Kwi 17, 2013 18:01

Drzwi pasażera i obydwa tylne powinny mieć te same siłowniki. Kierowcy jest już tupu "master" który kieruje wszystkimi siłownikami.
bizon - Sro Kwi 17, 2013 19:32

leszczu, a nie ma znaczenia czy ktos ma na kluczyk drzwi pasazera czy nie??
leszczu - Sro Kwi 17, 2013 19:35

bizon napisał/a:
leszczu, a nie ma znaczenia czy ktos ma na kluczyk drzwi pasazera czy nie??

A tego już nie wiem.

sTERYD - Sro Kwi 17, 2013 21:08

Cytat:
P.S. Chyba, że ktoś wie jak ustawić tą sprężynkę/ zębatkę w silniczku by działało to prawidłowo.

bardzo prosto.
Musisz napiąć tą sprężyne dwoma końcami za taką łukową wypustkę w obudowie tak żeby była nia nią naciągnięte. Potem tą krzywkę z zębatką wkładasz między napięte wąsy sprężyny tak, ze każde przekręcenie napina sprężynę, a po ustaniu napędu krzywka wraca do położenia zero. W tym położeniu dźwigienka powinna być w najwęższym miejscu krzywki, tak, ze przekręcenie jej w jedną stronę i w drugą powoduje odpowiednie przesuwanie wałeczka dźwigienki w jedną lub w drugą. Kto widział, ten wie, a jak nie zapomnę, to w łikęd porobię zdjęcia, bo mam rozebrany jeden siłownik, tylko dźwigienka mi pękła przy próbie naprawy :/
BTW to nie jest stal, tylko odlew cynkowy :/
jak będę się mocno nudził to dorobię z duralu ;)