Zobacz temat - [R75] Zaciął się pedał gazu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Zaciął się pedał gazu

majestic - Nie Kwi 21, 2013 21:26
Temat postu: [R75] Zaciął się pedał gazu
Jest to moj pierwszy post forum, wiec chcialem przy okazji przywitac wszystkich :)

Dzisiaj podczas jazdy moim roverem 75 mialem niefajny incydent. Tak jak w temacie - zacial mi sie pedal gazu, a przynajmniej tak mysle. Jadac spokojnie po miejskiej uliczce dodalem troche gazu i nagle silnik wkrecil sie na najwyzsze obroty. Nie wiedzialem co robic, ale szybko wcisnalem hamulec, gdy sie zatrzymalem to odruchowo zmienilem drazek od biegow na P (skrzynia automatyczna) i zgasilem silnik. Dodam ze silnik caly czas trzymal najwyzsze obroty. Trwalo to moze kika sekund i nie wiedzialem co mam w takiej sytuacji zrobic i teraz boje sie czy nie uszkodzilem czegos w skrzyni no i oczywiscie co bylo przyczyna takiego zachowania silnika.

Spotkal sie ktos z podobnym zdarzeniem ? Prosze o jakies porady, bo teraz to nawet boje sie tym samochodem jechac do mechanika.

7Tomi - Nie Kwi 21, 2013 21:35

Zacięta linka gazu, przyblokowana przepustnica - raczej w tym miejscu szukałbym usterki.
rafalmis1 - Pon Kwi 22, 2013 12:58

u mnie jak zatyka się odma to takie sytuacje się dzieją. Trzeba wyczyścić przepustnice wraz z odmą i sprawdzić linkę od gazu