Zobacz temat - [R75] brak płynności jazdy przy zmianie biegów.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] brak płynności jazdy przy zmianie biegów.

markozalko - Pią Kwi 26, 2013 18:46
Temat postu: [R75] brak płynności jazdy przy zmianie biegów.
Już od dłuższego czasu mam taką dolegliwość. Podczas zmiany biegów auto mi szarpie (nie mocno ale zawsze) albo jakoś dziwnie rwie. Opisałbym to tak jakbym miał auto od wczoraj i nie umiejętnie biegi zmieniam. Czasem jest tak, że przy puszczaniu sprzęgła auto wyrywa mi się. Nie sa to jakieś mocno odczuwalne tematy al edenerwują mnie. Ni emowię już o zmianie n abieg niższy, szczególnie na dwójkę potrafi szarpnąc ale nie przy wysokich obrotach bo to normalne tylko tak ok.1400-1500. Ostatnimik czasy pedał sprzęgła mam jakiś twardy że po powrocie z trasy stopa mnie pobolewa :) . No nie aż tak ale miłe to nie jest. Normalnie czuję jakby pedał sprzęgła był tak napompowany i ciężko chodzi jakby miał pęknąć. O co kaman?? Czy trza odpowietrzyć i pomoże czy może co inne.
apples - Pią Kwi 26, 2013 19:29

markozalko, sprzedaj go w cholerę i będziesz miał spokój. Na forum jest tyle tematów o szarpaniu że głowa boli od czytania. Odpowietrz porządnie sprzęgło. Jeśli nie było wymieniane to do wymiany. Jeśli wymieniłeś, a odpowietrzanie nic nie dało to efekt oszczędzania i tanich zamienników. Jeszcze jedna opcja ... poduszka niestety zerwana ... chyba wymieniałeś (nie pamiętam).

Temat powinienem wywalić do śmieci jak większość Twoich postów. Urządziłeś sobie drugi pudelek / onet forum. W kółko o tym samym tylko w innym wydaniu. Sorry ale nie mam już siły czytać Twoich postów (niestety JA muszę) i nie jestem z pewnością odosobniony.

Jeśli nie chcesz go sprzedać to wstaw go do dobrego mechanika i niech zrobi tak jak należy, a nie rzeźbienie w ...

markozalko - Pią Kwi 26, 2013 19:40

wiesz co jak ci się nie podoba to nie czytaj i mnie nie obrażaj. myślisz że każdy ma się znać na autach jak ty. to akurat nie jest moja profesja a w mojej ja mógłbym z ciebie jaja zrobić. więc jak nie pomagasz to nie pisz i mnie nie dokuczaj. żegnam
Pieta - Pią Kwi 26, 2013 20:12

markozalko,
jaką pompkę i jakie sprzęgło masz? oryginały czy jakieś przeróbki?

apples - Pią Kwi 26, 2013 20:24

markozalko napisał/a:
wiesz co jak ci się nie podoba to nie czytaj
Niestety jako moderator muszę i to zaznaczyłem.
markozalko napisał/a:
mnie nie obrażaj.
Gdzie Cię obraziłem?
markozalko napisał/a:
myślisz że każdy ma się znać na autach jak ty. to akurat nie jest moja profesja
Nie jestem mechanikiem o czym pisałem wielokrotnie. Czytam ze zrozumieniem co do mnie piszą inni na tym forum i tym się różnimy. Jak napisane wymieniaj to wymieniam, a nie meczę czy oby na pewno.
markozalko napisał/a:
a w mojej ja mógłbym z ciebie jaja zrobić.
Ja w swojej Ciebie również.
markozalko napisał/a:
więc jak nie pomagasz to nie pisz i mnie nie dokuczaj.
Napisałem Ci co masz zrobić.
markozalko napisał/a:
żegnam
Ja też pożegnam chyba Twoje posty.
apples - Pią Kwi 26, 2013 20:28

markozalko,
Póki co dostajesz ostrzeżenie za nie używanie funkcji szukaj i niepotrzebne zakładanie tematów.

rafalmis1 - Pią Kwi 26, 2013 22:58

apples, wydaje mi się, że powinniśmy dać większą swobodę użytkownikom o zakładanie takich samych czy podobnych tematów. W końcu, to jest forum i myślę, że pytanie 10 razy o to samo jest normalną rzeczą. Nawet może mieć to pozytywny skutek np. rozszerzy perspektywę możliwych napraw/ czynności do sprawdzenia.
Poza tym większość z użytkowników nie jest takimi maniakami jak my i dla nich liczy się odpowiedz w 5 minut, zamiast wertowanie forum 5 godzin. Jedni są wygodni, inni po prostu wolą poświęcić czas czemuś innemu,a kolejni po prostu nie znają funkcji szukaj :mrgreen: dla tego, że np. to forum jest dla nich pierwszym na którym się udzielają, bądź korzystają

miłego wieczoru :mrgreen:

markozalko - Sob Kwi 27, 2013 08:25

Widzę że są ludzie wyrozumiali :)
Pięta, pompkę mam oryginalną AP, którą regenerował mi Boncky. Sprzęgło mam nowe nationala i nowe koło dwumasowe. Znaczy się rok temu robione. Denerwuje mnie ten pedał bo normalnie jak wracam z trasy to zmęczony od tego wciskania sprzęgła. Wiem że przydałoby się odpowietrzyć sprzęgło ale sam się boję a żaden mechanik tego mi nie zrobi bo im się nie chce. Sami wiecie jak to jest. Ale będę musiał sam spróbować.

apples - Sob Kwi 27, 2013 14:53

rafalmis1, Nie Ja ani nie Ty ustalamy zasady na forum. Tu jest regulamin który Wszyscy zaakceptowali podczas pierwszego logowania http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=71417


markozalko napisał/a:
Widzę że są ludzie wyrozumiali
Nie wszyscy.
apples - Sob Kwi 27, 2013 14:57

markozalko! Temat zamykam.

Odpowiedzi na Twoje pytanie szukaj w następujących tematach: #1.

Następnym razem zanim założysz nowy temat użyj funkcji Szukaj
lub przejrzyj Workshop Manual ROVERki.pl. :wink:

Pozdrawiam,
apples