Zobacz temat - [R25] Problem z klimatyzajcą i jazdą jednocześnie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] Problem z klimatyzajcą i jazdą jednocześnie

TOREK513 - Nie Kwi 28, 2013 11:27
Temat postu: [R25] Problem z klimatyzajcą i jazdą jednocześnie
Witam.
Przeszukałem prawie całe forum na temat klimatyzacji w aucie Rover 25 z 2000 r i nie znalazłem rozwiązania na mój problem. Mianowicie silnik chodzi fajnie wszystko gładko ładnie przyspiesza nic nie skrzypie nic nie puka itd. gdyż jedna włączam przycisk od klimatyzacji to po paru minutach zaczynam mi wariować tzn. zrywam nim na każdym biegu przy każdych obrotach. Gdy wyłączam przycisk silnik znowu chodzi normalnie. Sprawdzałem silnik i nic nie zauważyłem, myślałem że to znowu wina przewodów ale nic nie mogę dopatrzeć żeby coś było przetarte.

Silnik jest 1.4 benzyna.

Bardzo prosiłbym o pomoc i z góry dziękuje za odpowiedzi na mój post.

flapjck1 - Nie Kwi 28, 2013 11:56

nie obraz sie ale nic nie zrozumialem z twojego opisu problemu
hannar - Nie Kwi 28, 2013 16:20
Temat postu: Re: [R25] Problem z klimatyzajcą i jazdą jednocześnie
TOREK513 napisał/a:
Witam.
Przeszukałem prawie całe forum na temat klimatyzacji w aucie Rover 25 z 2000 r i nie znalazłem rozwiązania na mój problem. Mianowicie silnik chodzi fajnie wszystko gładko ładnie przyspiesza nic nie skrzypie nic nie puka itd. gdyż jedna włączam przycisk od klimatyzacji to po paru minutach zaczynam mi wariować tzn. zrywam nim na każdym biegu przy każdych obrotach. Gdy wyłączam przycisk silnik znowu chodzi normalnie. Sprawdzałem silnik i nic nie zauważyłem, myślałem że to znowu wina przewodów ale nic nie mogę dopatrzeć żeby coś było przetarte.


Wynika z tego że klimatyzacja jest problemem. Albo zwiera układ za bardzo i pobiera za dużo prądu albo zbyt obciąża sprężarka klimy (zatarty kompresor).
Krzysztof

brkzzz - Nie Kwi 28, 2013 18:43

TOREK513 napisał/a:
Przeszukałem prawie całe forum na temat klimatyzacji w aucie Rover 25 z 2000 r i nie znalazłem rozwiązania na mój problem.


http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=81415
http://forum.roverki.eu/v...=klimatyzacj%2A

TOREK513, długo się męczyłem z podobna przypadłością jak u ciebie. Poprzednia właścicielka również - z taka usterka go kupiłem. Spędziłem nad tym kawal czasu i wymieniłem masę części. Uważam, ze powinieneś zacząć od wymiany silniczka krokowego i czujnika przepustnicy. To na 90% wina tego pierwszego.

Jeśli będziesz kupował używkę, istnieje duże prawdopodobieństwo, ze kupisz nie do konca sprawnego krokowca, usterka nie zniknie i będziesz szukał winy gdzie indziej. U mnie chyba 2 czy 3 silniczek krokowy okazał się sprawny i teraz klima działa w całym zakresie pracy silnika :-)

TOREK513 - Wto Sie 20, 2013 23:04

Problem okazały się przetarte kabelki przy klimatyzacji. Po prostu się przetarły i powodowały zwarcie czego skutkiem bylo przerywanie pracy silniki na niskich i wysokich obrotach.