Zobacz temat - [Rover 200] Zimny silnik, brak wolnych obrotow
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [Rover 200] Zimny silnik, brak wolnych obrotow

mmmm89 - Sro Maj 01, 2013 14:17
Temat postu: [Rover 200] Zimny silnik, brak wolnych obrotow
Witam kolejny raz ;)

Podczas porannego palenia auta i nie tylko gdy odpalam auto na benzynie autko chodzi normalnie przez jakies 5 sekund po czym gasnie, wystepuja nierowne wone obroty, gdy silnik jest goracy auto na benzynie po odpaleniu nie gasnie i chodzi normalnie. W czym moze byc problem?

Pozdrawiam

Drwal85 - Sro Maj 01, 2013 18:12

Podejrzewam czujnik temperatury ( ten na ECU ) czyli ten co pokazuje wskazania temperatury do komputera. Pewnie gdy jest zimny, to czujnik widzi, że silnik jest już rozgrzany i nie włącza ssania. I dlatego Ci gaśnie lub nie równo chodzi.

Odrzucam silnik krokowy bo te objawy występowały by cały czas ( zimny lub ciepły ) a zwłaszcza nie równa praca silnika ( skaczące, wieszające ) się obroty.

brkzzz - Czw Maj 02, 2013 00:25

mmmm89, napisz coś więcej; czy na biegu jałowym silnik po prostu nie trzyma obrotów i gaśnie, jak się zachowuje po dodaniu/podtrzymaniu gazu, itd.
mmmm89 - Czw Maj 02, 2013 07:24

Jestem zielony i nie wiem gdzie dokladnie znajduje sie ten czujnik teperatury jezeli mozecie to powiedzcie ;)

Jezeli go odpale to musze przez chwile trzymac go na gazie zeby nie zgasl, po jakims czasie kiedy juz rusze silnik strasznie szarpie, czasem gasnie jezeli zdejme noge z gazu, robi strasznie gwaltowne ruchy kurde nie wiem jak to jeszcze opisac ;>

bundylp - Czw Maj 02, 2013 09:19

Następnym razem użyj opcji szukaj bo temat już był kilka razy poruszany a miejsce czujnika znajdziesz nawet w gogle http://www.google.pl/imgr...22&tx=120&ty=85

tu jest szukajka dpisz tylko "czujnik temperatury" lub "szarpie na zimnym"
http://forum.roverki.eu/search.php?mode=results

mmmm89 - Sro Maj 22, 2013 17:22

Ponawiam temat. Nie moge znalezc nigdzie ponownego tematu. Czujnik temperatury ten na ECU co kolega wyzej pisal wyminilem i dalej gasnie na zimnym na benzynie.