Zobacz temat - [R75] Gdzie kupic nowy silnik krokowy do 2,0 benzyna?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Gdzie kupic nowy silnik krokowy do 2,0 benzyna?

kirk50 - Pią Maj 03, 2013 15:45
Temat postu: [R75] Gdzie kupic nowy silnik krokowy do 2,0 benzyna?
Witam!
Mam problem z nierówną pracą silnika na wolnych obrotach (wahają się w przedziale 650 - 1000 obr/min) - podejrzewam że to silnik krokowy.
Mam pytanie gdzie mogę dostac nowy do 2,0 benzyna?
Najchętniej bym go zamienił na nowy egzepmplarz ;)

mike-l - Sob Maj 04, 2013 19:27

Zanim wymienisz na nową sztukę, lepiej się upewnić że to ten element jest na pewno wadliwy. Nowe tanie nie są ...
http://www.rimmerbros.co.uk/Item--i-GRID001943
pozycja 3. za 130 funtów.

automechanik - Sob Maj 04, 2013 19:57

Upewnij się czy to napewno krokowy jest przyczyną wachania się obrotów.
Bywa, że winna jest sonda lambda. Jeśli chodzi o krokowy, niektóre testery czy diagnoskopy umozliwiaja test podzespołów, w tym przypadku można zasymulować pracę krokowca w całym zakresie. Jeśli powtórzy się to kilkakrotnie, ( tzn. otwarcie- zamknięcie) można nawet bez rozbórki doprowadzić do rozruszania i prawidłowej pracy trzpień silniczka krokowego.

zedziczek - Sob Maj 04, 2013 20:04

u mnie wachania obrotów ustąpiły po umyciu zaworu i wymianie MKG100260L
kirk50 - Sob Maj 04, 2013 23:25

Dzięki za informacje... ten problem falujących obrotów miałem po remoncie automatu z powodu szarpania skrzyni , samochód odebrałem tydzień temu i tak było przez cały czas...ale właśnie dzisiaj nastąpił jakiś cud :mrgreen: i obroty już nie falują i stale na jałowym silnik utrzymuje 650 obrotów, wogóle praca silnika zrobiła się aksamitna i samochód jedzie jakby dopiero wyjechał z salonu ;) ...co za przyjemnośc z jazdy...od razu sobie zrobiłem mały wypad za miasto bo nie mogłem nacieszyc się jazdą :mrgreen: ...nie wiem co to było ale już jest OK i myślę że tak już zostanie...faktycznie nowy trochę kosztuje :/