Zobacz temat - [216 coupe] zmiana felg a ET i otwór centrujący
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - [216 coupe] zmiana felg a ET i otwór centrujący

mlody975 - Pon Maj 06, 2013 19:56
Temat postu: [216 coupe] zmiana felg a ET i otwór centrujący
Witam, wyczaiłem ciekawe felgi 17cali , rozstaw śrub 4x100, tylko że ET jest inne i otw centrujący również..

wymiary z rovera coupe : 4x100 ET45 otw. : 56

wymiary felgi: 4x100 ET35 otw. : 60


i teraz pytanie. czy musze zastosować pierścienie wystansowe 10mm na strone żeby ET się zgadzało czy to działa w drugą strone? (zawsze mam problem z tym ET :P )

no i oprócz tego trzeba by wstawić pierścienie centrujące...

czy nic sie nie stanie jak nakrętki bedą wkręcone o 10mm mniej niz normalnie bez dystanu? trzeba wymieniac szpilki na dłuższe ?

są gotowe dystanse z pierścieniem centrującym czy trzeba dawać dystans i osobny pierścień?

Felgi to coś w kształcie Dotz Imola 7j17

Pozdrawiam :)

greg-si - Pon Maj 06, 2013 20:02

otwór centrujący to pryszcz, pierścień i po sprawie
co do ET, tutaj dystans nie da rady
Jaka szerokość tych felg? Jeśli 7j i opona nie będzie jakaś wielka to będzie ok.

tronsek - Pon Maj 06, 2013 20:35

mlody975 napisał/a:
czy musze zastosować pierścienie wystansowe 10mm na strone żeby ET się zgadzało czy to działa w drugą strone?
To działą właśnie w drugą stronę. Im mniejsza wartość ET, tym bardziej felga wychodzi na zewnątrz auta.
Z oponami 205/40/R17 powinno wejść na styk.

mlody975 - Pon Maj 06, 2013 22:32

no to lipa bo mam opony 215/45 ZR17 czyli 10mm za szerokie...
a nie da sie felgi podtoczyc zeby zjechac troche z tego ET? :P

kurcze szkoda bo fajne felgi i za niewielkie pieniądze..

tronsek - Wto Maj 07, 2013 07:08

mlody975 napisał/a:
215/45 ZR17 czyli 10mm za szerokie...
i za wysokie. Na bank będą Ci tarły.
greg-si - Wto Maj 07, 2013 11:23

nigdy nie słyszałem by ktoś staczał miejsce montażowe.
mlody975 - Czw Cze 20, 2013 21:29

dobra, w takim razie odpuszczam i szukam dalej :)
dzięki Wam, greg-si, i tronsek, nie wtopie kasy w niepasujące koła :)

Pozdrawiam :)



Witam ponownie, nie chce zakładać kolejnego tematu o podobnej tematyce wiec napiszę tutaj :)
(jak coś to prosze moderatora o PW w sprawie instrukcji jak zmienic temat :P )

w dalszym ciagu rozglądam sie za felgami do coupety i w sumie cieżko znaleźć jakiś ciekawy wzór felgi z odpowiednimi wymiarami, wiekszość felg które mi sie podoba mają ET30 .. o 15 za mało..
znalazłem felgi z ET37 ale są cal szersze.
do kolesia mam kawałek i chciałem sie zapytac czy sie zmieszczą, zeby nie jechac na darmo.
znalazłem całkiem ciekawy kalkulator rozmiaru felg:
http://www.felgi.pl/narze...ulator-et-felgi
według niego:



od zewnętrznej strony felga bedzie wystawać 21mm wiecej a od wewnętrznej strony 5mm bedzie mi to tarło na skręconych kołach?

a tak powinien na nich wygladać moj rover (rysowane na szybko, sory za niedokładność) :




Pozdrawiam :)

tronsek - Czw Cze 20, 2013 21:43

mlody975 napisał/a:
od zewnętrznej strony felga bedzie wystawać 21mm wiecej a od wewnętrznej strony 5mm bedzie mi to tarło na skręconych kołach?
Nie. Ten kalkulator mówi jaka będzie różnica między nową felgą a obecnie założoną, a nie czy będzie obcierać.
mlody975 - Czw Cze 20, 2013 22:26

tronsek napisał/a:
Nie.
czyli nie bedzie tarło ?
może źle sie wcześniej wyraziłem.
wiem ze kalkulator nie powie mi czy felga bedzie obcierac. chodziło mi o to że na tej feldze zewnetrzny rant felgi bedzie wystawał bardziej o 21mm niż ori felga a do środka bedzie 5mm bliżej auta. znajdzie sie w nadkolu miejsce na te wystające mm? z jednej strony 2centy z drugiej pół to w sumie nie dużo.. podejdzie ?

tronsek - Pią Cze 21, 2013 06:40

mlody975 napisał/a:
czyli nie bedzie tarło ?
Tego na 100% nie wiem. Musisz zobaczyć jak stara felga siedzi w nadkolu i sprawdzić czy masz jeszcze na tyle luzu, że te 2cm jeszcze się zmieszczą.