Zobacz temat - [R75]Problem z działaniem klimatyzacji...
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75]Problem z działaniem klimatyzacji...

falko29 - Czw Maj 09, 2013 16:39
Temat postu: [R75]Problem z działaniem klimatyzacji...
Witam
Włączam klimatyzację, słychać charakterystyczne cyknięcie sprzęgiełka klimatyzacji i sprężarka zaczyna tłoczyć , po jakichś 3 minutach , sprzęgło sprężarki zaczyna łapać i puszczać, praktycznie co sekundę - łapie/ puszcza/ łapie/ puszcza....
Do kabiny leci ciepłe powietrze, przewody klimy również są ciepłe...
Ciśnienie gazu w układzie "jakieś tam" jest, bo przecież jakby była pusta, to by klima nie załapała w ogóle ?

apples - Czw Maj 09, 2013 16:55

falko29 napisał/a:
ciśnienie gazu w układzie "jakieś tam" jest,
:roll: :shock: :rotfl:

falko29 napisał/a:
bo przecież jakby była pusta, to by klima nie załapała w ogóle ?
Właśnie nie załapuje ... czujnik rozłącza - albo uszkodzony ... albo sprzęgło rozwalone ... albo za mało lub za duże czynnika ... albo wentylator uszkodzony i jest zbyt duże ciśnienie w układzie. Jedz chłopie na sprawdzenie ciśnień w w układzie, a potem zadawaj pytania.

Na przyszłość http://forum.roverki.eu/search.php

falko29 - Czw Maj 09, 2013 17:00

Zadałem pytanie, własnie, by ewentualny problem móc wyeliminować samemu. Nie wiedziałem, że praktycznie wszystko zależy od ciśnienia gazu.
A wentylator klimy działa, więc być może zwykłe dobicie gazu wystarczy , o ile nie okarze się, ze układ jest pełny gazu i problemem jest co innego.

apples - Czw Maj 09, 2013 17:05

http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=51449
falko29 - Sob Lip 27, 2013 14:16

odświeżę temat...
Starą sprężąrkę zablokowało wewnątrz, spaliło sprzęgło (rozpadło się) , oraz wypaliło cewkę...
Zmieniona sprężarka, układ szczelny, nabity gazem, sprzęgiełko zaskakuje, ciśnienia w układzie prawidłowe, na niskim i wysokim ciśnieniu, idealne parametry.
Ale rurki od klimy nie robią się zimne, a do kabiny nie leci chłodne powietrze... Jakiś pomysł ? Mechanik mówi, ze może mam cały układ zasyfiony resztkami ze starej sprężarki, bo zmieliła sie doszczętnie i trzeba płukać układ.
Sprawdziłem dzisiaj, że gruba rurka jest ciepła i cienka też jest ciepła, ale tylko do pewnego miejsca. Od strony kabiny jest super lodowata , oznaczyłem to miejsce na zdjęciu... Czy to może oznaczać przytkany układ ?

sew87 - Wto Lip 30, 2013 18:25

a w moim pojawil sie problem na wlaczonej klimie na najmniejszy podmuch ,auto strasznie muli i przy jezdzie tak jakby przerywalo auto i nie jechalo a nagle znow jedzie
falko29 - Wto Lip 30, 2013 21:31

problem z kompresorem. blokuje on koło pasowe co spowalnia cały silnik... miałem to samo, potrafiło mi zatrzymać silnik na wolnych obrotach...
sew87 - Wto Lip 30, 2013 23:19

ile takie cosik kosztuje ?i ile wymiana
pelson91 - Wto Lip 30, 2013 23:26

falko29 napisał/a:
Ale rurki od klimy nie robią się zimne, a do kabiny nie leci chłodne powietrze... Jakiś pomysł ? Mechanik mówi, ze może mam cały układ zasyfiony resztkami ze starej sprężarki, bo zmieliła sie doszczętnie i trzeba płukać układ.

Może masz czujnik temperatury na rurkach uwalony? Ja miałem mocno zaśniedziały, po wymianie problemów brak.

[ Dodano: Wto Lip 30, 2013 23:26 ]
sew87 napisał/a:
ile takie cosik kosztuje ?i ile wymiana
Regeneracja kompresora to koszt kilkuset złotych, zakup używanego to duża loteria, a zakup nowego to koszt już liczony w tysiącach. Ja kupiłem używany kompresor, zapłaciłem śmieszne pieniądze bo 120zł, ale na razie (odpukać!) działa. Chociaż ciekawe od czego koło pasowe mi siadło...
sew87 - Wto Lip 30, 2013 23:28

aha czyli winny kompresor ,a co wy radzicie zrobic ??
falko29 - Czw Sie 01, 2013 08:44

kupić i wymienic :)
Ja dałem 80 zł :D za sprawny kompresor z mojej wersji silnikowej

[ Dodano: Czw Sie 01, 2013 08:44 ]
pelson91 napisał/a:

Może masz czujnik temperatury na rurkach uwalony? Ja miałem mocno zaśniedziały, po wymianie problemów brak.


Ale klima normalnie się włącza, poza tym miejsce gdzie styka się ciepłe i zimne, jest daleko od czujnika