Zobacz temat - [R75] Mignięcie kontrolki od kontroli trakcji
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Mignięcie kontrolki od kontroli trakcji

damian131720 - Sro Maj 15, 2013 11:56
Temat postu: [R75] Mignięcie kontrolki od kontroli trakcji
Witam,
auto mam od miesiąca. Możliwe że od początku przy zapalaniu auta na ok 2 sec. na wyświetlaczu komputera pojawia mi się żółta kontrolka od kontroli trakcji, ale zaraz znika. To samo dzieje się gdy trochę szybciej wchodzę w zakręt, czyli zapala się kontrolka ale zaraz gaśnie.

Pieta - Sro Maj 15, 2013 12:24

damian131720 napisał/a:
Możliwe że od początku przy zapalaniu auta na ok 2 sec. na wyświetlaczu komputera pojawia mi się żółta kontrolka od kontroli trakcji, ale zaraz znika


Nie przejmował bym się tym. Z tego co wiem to wielu to ma. U mnie tylko w zimę czasami na chwilę się zaświeci podczas zapłonu, może wtedy jak napięcie mocno spada

damian131720 napisał/a:
To samo dzieje się gdy trochę szybciej wchodzę w zakręt, czyli zapala się kontrolka ale zaraz gaśnie.
.
Może na sportowe jeździsz i zrywają ci koła w zakręcie

haszczyc - Sro Maj 15, 2013 15:09

ja mam jedynie w zimie przy niskich temp kiedy auto stało cały dzień w garażu, przy uruchamianiu silnika kontrola trakcji zapala się na 2 sekundy i znika :) ten typ chyba już tak ma
SeniorA - Sro Maj 15, 2013 18:15

haszczyc napisał/a:
przy uruchamianiu silnika kontrola trakcji zapala się na 2 sekundy i znika ten typ chyba już tak ma
tak . R 75 tak ma, bo po włączeniu zapłonu ,sterownik sprawdza sprawność układu ( ok. 3 sek ) i wtedy świeci się kontrolka. Jak wykryje niesprawność kontrolka pali się dalej.
haszczyc - Sro Maj 15, 2013 19:07

SeniorA, zgodzę się ale ja mam to tylko przy ujemnych temp w lato nie ma tego komunikatu
SeniorA - Czw Maj 16, 2013 09:45

haszczyc napisał/a:
mam to tylko przy ujemnych temp w lato nie ma tego komunikatu
widocznie wtedy napięcie baterii spada poniżej normy. ETC monitoruje napięcie baterii.
xROnx - Czw Maj 16, 2013 10:45

haszczyc napisał/a:
zgodzę się ale ja mam to tylko przy ujemnych temp w lato nie ma tego komunikatu

Ja też tak mam... ale nawet teraz jak już jest cieplej to zapala mi się TC na wyświetlaczu po zapłonie.
Czasem mam też tak że podczas jazdy gdy wyczuje że TC "zadziałała" to kontrolka zaświeca się i nie zgaśnie aż do momentu wyłączenia silnika. I wtedy TC nie działa mi. Pewnie muszę zrobic przegląd siłownika od TC bo może się zacina czy coś...

rafalmis1 - Czw Maj 16, 2013 12:44

mi przy każdym odpalaniu zaświeci i zgaśnie po 2s. Dodatkowo czasami jak wpadnę w dziurę. No i oczywiście przy ostrej jeździe w zakrętach