Zobacz temat - [R220] Wymiana koła alternatora (?)
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R220] Wymiana koła alternatora (?)

Sabz - Pią Maj 17, 2013 18:35
Temat postu: [R220] Wymiana koła alternatora (?)
Historia zaczęła się od tego, że przed zimą wymieniłem piszczący pasek klinowy. Jakiś czas po tym pasek zaczął znowu piszczeć aż się zwyczajnie zerwał. Winowajcą była niewymieniona rolka, która była porządnie postrzępiona. Po drugiej wymianie paska (wraz z rolką) znowu wydobywa się pisk spod maski (ostatnio był wymieniony 2 miesiące temu). Byłem z tym u mechanika, który powiedział mi, że tym razem jest to wina koła alternatora, które jest zwyczajnie zużyte. Zlecił mi znalezienie takiego kółka na allegro, ponieważ jeżeli go nie znajdę, to będzie musiał obrabiać stare (?).
Teraz moje pytanko: czy gdziekolwiek dam radę dorwać taką część nową? Ze znalezieniem używki mam nawet problem ;/

Byłem wcześniej u jeszcze jednego mechanika, który stwierdził, że napinacz może być krzywy przez zużycie i przez to słychać piszczenie. Pisk jest rytmiczny. Bardzo często piszczenie ustaje po jakiś 5-10 minutach jazdy.

szoso - Pią Maj 17, 2013 19:58

Sabzu napisał/a:
Ze znalezieniem używki mam nawet problem ;/

bo źle szukasz, wpisz sobie "pompa vacum rover" w allegro, to jest ta przednia część alternatora z rolką
Sabzu napisał/a:
Byłem wcześniej u jeszcze jednego mechanika, który stwierdził, że napinacz może być krzywy przez zużycie i przez to słychać piszczenie

trzeba sprawdzić, czy rolka napinacza jest prosto i czy cały pasek po niej chodzi
ja wczoraj wymieniałem napinacz, bo rolka była lekko skoszona i część paska wychodziła poza nią

Sabz - Pią Maj 17, 2013 20:29

szoso napisał/a:

bo źle szukasz, wpisz sobie "pompa vacum rover" w allegro, to jest ta przednia część alternatora z rolką

Trzeba całą tą część wymieniać? Nie da się po prostu tego kółeczka żeby problem ustał?
Tak w ogóle to nie ma już w produkcji nowych części?

szoso - Pią Maj 17, 2013 20:52

Sabzu napisał/a:
Nie da się po prostu tego kółeczka żeby problem ustał?

da się tylko znajdź samą rolkę, sam napisałeś że nie możesz znaleźć, to podałem ci inną możliwość :wink:
to będzie raczej wina napinacza, sprawdź go

Sabz - Pon Maj 20, 2013 09:39

Wczoraj byłem na kanale. Z tego co widziałem, to napinacz lata "przód - tył". Przy tym wydaje popiskiwanie. Będzie trzeba dorwać nowy.

To prawda, że produkowano 2 rodzaje różniące się wypustką?

szoso - Pon Maj 20, 2013 09:49

Sabzu napisał/a:
To prawda, że produkowano 2 rodzaje różniące się wypustką?

prawda, ale to dotyczy tylko 600-tki

Sabz - Pon Maj 20, 2013 10:07

Czyli wszystko idzie po dobrej myśli. Znalazłem 2 napinacze w przystępnej cenie, ale jedna rzecz mnie zastanawia. Czy wykonanie tego tańszego nie jest bardziej tandetne?

http://allegro.pl/napinac...3187972300.html

http://allegro.pl/rover-2...3256771464.html

szoso - Pon Maj 20, 2013 10:36

też się nad nim zastanawiałem, ale to jakaś nieznana marka, dołożyłem i wziąłem INA