Zobacz temat - [R25 1.4 16v] Nierówna praca silnika po wymianie rozrządu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25 1.4 16v] Nierówna praca silnika po wymianie rozrządu

adasko_maly - Nie Maj 19, 2013 20:26
Temat postu: [R25 1.4 16v] Nierówna praca silnika po wymianie rozrządu
Witam!

Chciałbym zacząć od początku. Kupiłem niedawno R25 1.4 16v 2003 r. produkcji. Po przejechaniu 500km wyskoczył błąd Check Engine i komputer wskazał problem z czujnikiem położenia wałka rozrządu oraz z pierwszą sondą lambda. Błędy skasowane przez mechanika u którego sprawdzałem no i czekam na nowy czujnik i rozglądam się za sondą lambda. Silnik mimo wszystko chodził poprawnie nie wykazywał żadnych problemów. Parę dni temu wymieniłem kompletny rozrząd z pompą wody no i się coś zmieniło. Silnik na zimno pracuje normalnie ale jak się rozgrzeje pracuje nierówno a dzisiaj zaczęły się problemy z odpalaniem jak jest ciepły, trzeba wcisnąć gaz i odpala. Oprócz tego silnik pracuje dość dziwnie tak jakby "pryka" i czuć we wnętrzu auta nienaturalny drgania. Obroty silnika cały czas na poziomie 900 obr/min. Oprócz tego jak zmieniam bieg i puszczam gaz to schodzi do 550 obr/min i natychmiast wraca na 900 obr/min.

Czy możecie coś podpowiedzieć czy to wina czujnika płożenia wałka rozrządu lub sondy lambda czy może coś innego?

leszczu - Pon Maj 20, 2013 13:18

Na pewno do sprawdzenia czy rozrząd został dobrze ustawiony. No i musisz wymienić ta sondę.
adasko_maly - Pon Maj 20, 2013 13:51

leszczu napisał/a:
Na pewno do sprawdzenia czy rozrząd został dobrze ustawiony. No i musisz wymienić ta sondę.


Sonde kupię juz niebawem.

Z mechanikiem który wymienił rozrząd juz sie umówiłem. Dam znac jak bedę wiedział cos wiecej.