Zobacz temat - [R75] Bendiks
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Bendiks

keda - Pon Maj 27, 2013 16:42
Temat postu: [R75] Bendiks
Problem wygląda następująco:

Podczas przekręcenia kluczyka przy odpalaniu zamiast "kręcenia" występuje niemiły zgrzyt (o ile można tak to nazwać).

Stawiam że to właśnie wina "bendiksa".

Tylko skąd go dostać? Rozrusznik firmy DENSO.
A na dodatek mam problem z odczytaniem numerów seryjnych z rozrusznika bo są przetarte.

Jakie rozwiązanie proponujecie? Czy może obejdzie się bez wymiany, a wystarczy naprawa tego (jeśli się da)?

sTERYD - Pon Maj 27, 2013 16:56

najpierw sprawdź, czy przypadkiem to nie jest wytarty wieniec na kole zamachowym.
Dziadek - Pon Maj 27, 2013 17:29

Naklejka na moim rozruszniku- CDT 2001r.
sash997 - Pon Maj 27, 2013 19:27

regeneracja ok 60zł w zakładzie zajmującym sie alternatorami i rozrusznikami,nie warto używki kupować raczej :smile:
keda - Wto Maj 28, 2013 08:57

sTERYD napisał/a:
najpierw sprawdź, czy przypadkiem to nie jest wytarty wienieć na kole zamachowym.



właśnie mam lekkie obawy o to.

Np. jak dam "piątkę" i go pchnę do przodu bądź do tyłu to wtedy kręci a nie zgrzyta.

a żeby wieniec sprawdzić to muszę przecież to wszystko wyciągać a auto mi potrzebne....

sTERYD - Wto Maj 28, 2013 13:12

wystarczy wyjąć rozrusznik i zrobić obrót wałem korbowym, ale po tym:
keda napisał/a:
Np. jak dam "piątkę" i go pchnę do przodu bądź do tyłu to wtedy kręci a nie zgrzyta.

to na bank wieniec :/

keda - Sro Maj 29, 2013 17:05

no to pięknie. co teraz? można go wymienić czy pozostaje wymiana całego elementu?
Co radzicie?

sTERYD - Sro Maj 29, 2013 19:58

można wymienić sam wieniec, ale lepiej z tym pojeździć, aż będziesz robił coś przy sprzęgle :/
rafalmis1 - Czw Maj 30, 2013 06:37

Mój brat tak jeździł i w końcu rozrusznik do regeneracji. Cos się urwało, ponieważ źle złapało za zęby.

Stary wieniec trzeba zbić, a nowy podgrzać i sam wpadnie na miejsce, napewno nie wolno młotkiem wbić