Zobacz temat - [R216] Tylna wycieraczka, a centralny zamek.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R216] Tylna wycieraczka, a centralny zamek.

allegro16 - Czw Maj 30, 2013 15:32
Temat postu: [R216] Tylna wycieraczka, a centralny zamek.
Witam,
ostatnio postanowiłem zająć się niedziałającą wycieraczką tylną. Okazało się, że nie mam bezpiecznika nr 15. Założyłem go i samochód zaczął wariować. Po włączeniu zapłonu wszystkie drzwi się zamykają, a w drzwiach słuchać strzelanie. Jakby zamek chciał się zamknąć. Dodam , że centralny zamek mi nie działa, ani z pilota ani z kluczyka. O co może chodzić ? Jaki związek ma wycieraczka z zamkiem ?

leszczu - Czw Maj 30, 2013 15:32

Zapewne masz po przecierane kabelki w wiązce klapy tylnej.
allegro16 - Czw Maj 30, 2013 15:34

Gumowa osłona nie jest przetarta. Możliwe że same kabelki się poprzecierały ?
robsson78 - Czw Maj 30, 2013 15:39

allegro16 napisał/a:
Możliwe że same kabelki się poprzecierały ?

Tak.

allegro16 - Czw Maj 30, 2013 15:46

Dzięki. Zdjąłem osłonę i okazało się że kable są w tragicznym stanie. Zaraz się za to wezmę.
robsson78 - Czw Maj 30, 2013 17:32

Widać ktoś nie umiał sobie z tym poradzić i wyjął bezpiecznik.
A wystarczyło tylko na forum zapytać :P
Ciekawe co jeszcze wyjdzie po naprawie wiązki :shock:

allegro16 - Czw Maj 30, 2013 18:14

Naprawiłem wiązkę. Pokleiłem wężyk. Wycieraczka działa. Muszę tylko zakupić nakładkę na dyszę spryskiwacza :P Mam teraz inny problem. Przy zepsutej wiązce i włożonym bezpieczniku centralny zamykał wszystkie drzwi (normalnie nie działał). Teraz znowu nie działa. Czasami tylko bagażnik się zamyka. Przy zamykaniu drzwi kierowcy i naciskaniu pilota słychać przekaźnik przy bezpiecznikach. Alarm się włącza, ale drzwi się nie zamykają.. Nie wiem już o co chodzi.
silnoreki2000 - Sob Cze 01, 2013 10:31

U mnie po deszczu, jak wrzucam wsteczny to razem z nim załącza się tylna wycieraczka. A tak to nigdy nie działa.
robsson78 - Sob Cze 01, 2013 21:50

allegro16 napisał/a:
Przy zepsutej wiązce i włożonym bezpieczniku centralny zamykał wszystkie drzwi (normalnie nie działał). Teraz znowu nie działa.

Jeśli dobrze rozumiem to nie działał, jak się zepsuł to działał a po naprawie znów nie działa ?
Jak naprawiałeś tą wiązkę ?

brkzzz - Nie Cze 02, 2013 00:25

silnoreki2000 napisał/a:
U mnie po deszczu, jak wrzucam wsteczny to razem z nim załącza się tylna wycieraczka. A tak to nigdy nie działa.

Czyli masz wbudowany czujnik deszczu? :smile:
W każdym R200, jeśli włączone są przednie wycieraczki i wrzucimy wsteczny, tylna wycieraczka powinna się włączyć.

[ Dodano: Nie Cze 02, 2013 00:25 ]
allegro16 napisał/a:
Mam teraz inny problem. Przy zepsutej wiązce i włożonym bezpieczniku centralny zamykał wszystkie drzwi (normalnie nie działał). Teraz znowu nie działa. Czasami tylko bagażnik się zamyka. Przy zamykaniu drzwi kierowcy i naciskaniu pilota słychać przekaźnik przy bezpiecznikach. Alarm się włącza, ale drzwi się nie zamykają.. Nie wiem już o co chodzi.

Diagnozę rozpocznij od posprawdzania wszystkich mas.

allegro16 - Nie Cze 02, 2013 09:41

Chodzi o to że centralny przestał działać jakiś czas temu. Kiedy wziąłem się za wycieraczkę i włożyłem brakujący bezpiecznik, przy każdym przekręceniu kluczyka na zapłon wszystkie drzwi się zamykały. A siłowniki w drzwiach strzelały. Raz czy dwa centralny zadziałał też z kluczyka przy otwieraniu. Po zaizolowaniu wszystkich przewodów i wiązki centralny odmawia współpracy.
leszczu - Nie Cze 02, 2013 10:07

allegro16, a bezpiecznik od centralki pod maska sprawdził ??
allegro16 - Nie Cze 02, 2013 22:37

Sprawdzałem. Wymieniany był niedawno. Alarm z pilota normalnie mogę włączyć i wyłączyć.