Zobacz temat - [R75] Problem z licznikiem km
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Problem z licznikiem km

eric5 - Wto Cze 04, 2013 19:00
Temat postu: [R75] Problem z licznikiem km
Witam wszystkich forumowiczów, jestem właścicielem rovera 75 od 2 dni. Może sie będę powtarzał z problemem, ale znalazłem tylko jeden temat który za dużo mi nie pomógł. Przechodząc do setna sprawy mam taką sytuacje: po wyjęciu kluczyka ze stacyjki cały czas mi wyświetla dane na liczniku tj, cały przebieg, temperatura i przebieg tymczasowy. Jak kupiłem było wszystko ok, dopiero po tankowaniu benzyny i gazu zresetowałem licznik i z tego co kojarze od tamtej pory po wyjeciu kluczyka i zamknieciu samochodu wyswietlacz caly czas sie swieci. Dodam, że reset do licznika tymczasowego chodzi dobrze, czyli odbija oraz po odłaczeniu akumulatora i ponownym podlaczeniu bylo ok, ale po pierwszym włozeniu kluczyka przekreceniu w zaplon i wyjeciu dalej swieci. Zauważylem jeszcze, że wskazówka od paliwa takze nie opada tylko trzyma swój poziom paliwa nawet po zgaszeniu i zamknieviu samochodu. Proszę o poradę co z tym zrobić. Pozdrawiam.
Aragorn - Wto Cze 04, 2013 20:58

...odłącz akumulator na chwilę lub odepnij zegary i sprawdź podłączenie

http://forum.roverki.eu/v...B6wieci+licznik

automechanik - Sro Cze 05, 2013 10:53

sprawdż czy ecu ma sucho, u mnie licznik świecił kiedy przytkało odpływy z podszybia po spuszczeniu wody i wysuszeniu sterownika wszystko wrócilo do normy.
eric5 - Nie Sie 04, 2013 21:49

hmmm.... Aku odpiełem nic nie pomogło, rozebrałem plastiki i rzeczywiscie był przypchany odpływ (woda stała). Po przepchaniu chwile osuszalem to miejsce suszarka do włosów :mrgreen: zabrałem sie za wyjęcie licznika - poszło gładko dzieki opisowi na forum, odpinałem i zapinałem kostki kilkukrotnie. Efekt koncowy był taki, że po podłaczeniu i odpaleniu zaczeła mi swiecic kontrolka od hamulców a nastepnie od poduszki. :evil: No to mu aku odpiełem i pogrzebałem pod siedzeniem, gdyz ruszalem siedziskiem to do przodu i tylu. Aku zapiete odpalam i kontrolki zgasły, ale po wyjeciu kluczyka dalej swieci podswietlenie. Zaczekam kilka dni moze tam ten ecu wilgoci jeszcze ma, a jak nie to do elektryka.

[ Dodano: Czw Cze 06, 2013 14:02 ]
automechanik napisał/a:
sprawdż czy ecu ma sucho, u mnie licznik świecił kiedy przytkało odpływy z podszybia po spuszczeniu wody i wysuszeniu sterownika wszystko wrócilo do normy.


Czym i w jaki sposób suszyłes ecu?

[ Dodano: Nie Sie 04, 2013 21:49 ]
Pomogła tylko wymiana licznika, koszt 65zl z wysyłką.