Zobacz temat - [R75] - Wysprzęglik albo pompa albo Bóg jeden wie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] - Wysprzęglik albo pompa albo Bóg jeden wie

VITZH - Sob Cze 08, 2013 16:26
Temat postu: [R75] - Wysprzęglik albo pompa albo Bóg jeden wie
Witam!

Miałem się dziś zabrać za odpowietrzanie pompy sprzęgła, ale nie zdarzyłem.
Rano pojechałem do galerii na małe zakupy wracam po 30 minutach odpalam auto i... pedał sprzęgła w podłodze ;-( .

Szybko rozkręcam plastyki w środku pompa sucha, patrze pod auto też sucho (w tym momencie zdziwienie)
ale mokro się zrobiło w okolicach akumulatora - dolna część obudowy aku oraz inne w okół elementy (przezroczysty płyn o dziwnym zapachu - stawiam na hamulcowy). Pytanie brzmi - WTF - gdzie usterka?! Ktoś miał coś podobnego?

w załączniku przybliżone położenie prawdopodobnego wycieku. (zdjęcie z tablicy.pl wziąłem gdyż auto u mechanika pozostawiłem)

Vickers - Sob Cze 08, 2013 16:57

Ja stawiam na ten śmieszny "złoty" łącznik który łączy pompkę z wysprzęglikiem.
Pewnie się rozpiął w jakiś sposób albo o-ring puścił.

VITZH - Nie Cze 09, 2013 19:54

Dziś szukałem owego wycieku i znalazł się, otóż nie była to wina wysprzęglika (Bogu dzięki) i pompy sprzęgła (też dziękuję)... ale wyciek powstał na wężyku/przewodzie który biegnie od pompy i łączy się z ta złota złączką od wysprzeglika. Powstała tam (nie wiem jakim cudem i dlaczego) mała dziurka wielkości dziurki jakoby od szpilki i po naciśnięciu pedału płyn hamulcowy zjawiskowo wystrzeliwał w górę w stronę wygłuszenia maski i na moją twarz :P (dobrze że nosze okulary).

Pytanie brzmi - czy da się to jakoś zakleić / zaspawać by pozbyć się wycieku?
Nie chciałbym wymieniać pompy bo jakaś tam dziurka na przewodzie, za jakie kol wiek pomysły będę wdzięczny

W załączniku podglądowy obraz gdzie jest wyciek - tam gdzie czerwona kropka.

czort - Nie Cze 09, 2013 20:13

Ta złota złączka ma po stronie przewodu gdzie pękł szykozłączkę??
Skróć przewód o to peknięcie i włóż wciśnij spowrotem w złotą złączkę..
Przewodu "wężyka" powinno wystarczyć..

Tak mi się wydaje z pamięci..

Vickers - Nie Cze 09, 2013 20:28

czort napisał/a:
Ta złota złączka ma po stronie przewodu gdzie pękł szykozłączkę??
Skróć przewód o to peknięcie i włóż wciśnij spowrotem w złotą złączkę..
Przewodu "wężyka" powinno wystarczyć..

Tak mi się wydaje z pamięci..


Ten patent nie przejdzie bo ten wężyk nie jest ani stalowy anie miedziany tylko z jakiegoś tworzywa sztucznego (coś jak b. twardy plastik) i złączka jest zgrzana z tym wężykiem. Także po odcięciu złączki od tego już tego w prosty sposób nie przymocuje z powrotem.

VITZH - Nie Cze 09, 2013 21:27

A sam wężyk idzie dokupić lub ewentualnie dorobić? (kolega pracuje w firmie co zajmuje się takimi pierdami) ale martwi mnie ta złączka, takiego czegoś to nie będą mieli. Także stawiałbym na kupno samego przewodu jeśli idzie dokupić...
0L0 - Nie Cze 09, 2013 22:04

Oddam za przysłowiową flaszkę ;)

Kontakt :arrow: PW

VITZH - Pon Cze 10, 2013 08:22

-> 0L0 - Wysłałem PW ale raczej Chyba wysłałem :P gdyż po naciśnięciu wyślij wiadomość pojawiła się w katalogu "Do wysłania" ;-| - no chyba że doszła do kolegi wiadomość to wtedy nie ma tematu :P .