Zobacz temat - [R200] Wentylator chłodnicy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] Wentylator chłodnicy

deofux - Pon Cze 17, 2013 22:06
Temat postu: [R200] Wentylator chłodnicy
Mam problem z wentylatorem chłodnicy. Nie włącza się przy nagrzanym silniku (ostatnio zagotowałem się w korku).
Czujnik temp. wymieniony na nowy - bez skutku

Przeglądając schemat serwisowy i mierząc napięcia/masy całego układu natrafiłem na DIODE PACK który powinien znajdować się pod schowkiem od pasażera:





Dioda powinna łączyć kable szaro-niebieski i niebiesko-czarny. Natomiast u mnie tego brakuje.

Czy ktoś może u siebie sprawdzić jak to wygląda i jeśli macie ten cały DIODE PACK to jaka jest tam dioda włożona. Na necie znalazłem coś co by mogło pasować natomiast brakuje parametrów.

leszczu - Wto Cze 18, 2013 10:51

Odłącz wtyczkę od czujnika temp i odpal auta jeśli wentylator się uruchomi to znaczy że masz do wymiany korek zbiorniczka.
deofux - Wto Cze 18, 2013 11:34

Dzięki za poradę ale to nie to. Przekaźniki odpowiedzialne za włączenie wentylatora są sterowane masą z komputera, a ta ma najzwyczajniej w świecie przerwę.
Więc wentylator nigdy się nie włączy


Stąd moja prośba aby ktoś u siebie sprawdził jakie parametry ma ten cały DIODE PACK

Sirk - Wto Cze 18, 2013 14:07

Nie rozumiem.. Ktoś Ci to ukradł? Zgubiłeś? Jeśli uważasz że to stanowi problem, to zmostkuj te dwa przewody diodą półprzewodnikową, jeśli wentylator nie odpali po odłączeniu wtyczki od czujnika przy odpalonym silniku, to nie tu problem.

A wentylator klimatyzacji normalnie chodzi?

deofux - Wto Cze 18, 2013 20:47

Nie wiem co się z tym stało. W każdym bądź razie wlutowana dioda 1N4005 załatwiła sprawę :)
Sirk - Czw Cze 20, 2013 01:33

To teraz kliknij na "pomógł" :mrgreen: