Zobacz temat - [R 416 si] Dynamika Jazdy ?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R 416 si] Dynamika Jazdy ?

Dr.Stein - Pon Cze 17, 2013 22:11
Temat postu: [R 416 si] Dynamika Jazdy ?
Witam Panie i Panowie.
Chciałbym z wami podyskutować na temat jazdy naszymi Roverkami
Jak nimi jeździcie na przykład w trasie
Jako że jestem użytkownikiem 416tki z motorek 1,6 serii K 112 Kucy
i mam za sobą atrakcje z wymianą uszczelki pod głowicą, jestem bardzo przewrażliwiony na punkcie dbania o mój Motor :)
Nie przekraczam 3000 obrotów nie jeżdżę powyżej 100 km/h, jeżdżę kulturalnie i z przepisami, Brak jakichkolwiek mandatów i cieszę się ładnym spalaniem w mieście +/- 8/9 litra a w trasie 7l na 100km. Dbam o auto i po każdej jeździe kontroluję poziom płynu itd :) nie gaszę auta po dynamicznej jeździe, podczas upałów w korku pomagam silnikowi w chłodzeniu tj. ma max nawiew gorący i Heyah :)

Panowie i Panie:) Meritum wątku. Jak jeździcie? Ale na poważnie, bez jaj i dorośle podejdźcie do wydawałoby się śmiesznego pytania.
Jak jeździcie w trasie? noga cały czas na gazie i tak przez godzinę trzymacie obroty na autostradzie powiedzmy na 5000?
Mieliście jakieś przygody? zjeżdżacie na postój i już nie chce odpalić?
Boję się swojego rozkręcać do 160na godzinę bo auto ma 16 lat a chce nim pojeździć jeszcze :D :D Dlatego jak wy jeździcie? czy katujecie swoje autka czasem? tzn, dajecie im kopa?

fredii - Pon Cze 17, 2013 22:32

Też mam 416. Oryginalny przebieg coś około 140.000 i do tej pory oryginalna uszczelka. Z rana, gdy samochód całą noc odpoczywa przez pierwsze 5-10 minut jadę spokojnie. Obroty maksymalnie do 2.500. Gdy widzę, że łapie temperaturę to na prostej drodze mam prawie 4000 obrotów. Dwa razy w tygodniu jadę autostradą Tarnów – Kraków. Daję mu mocno popalić. Na piątym biegu jadę całą trasę, średnia prędkość 120 , maksymalna jaką osiągam na pewnym odcinku coś około 170 i tak przez 20 km. Nic mi się do tej pory nie przytrafiło i odpala normalnie. Zanim dojadę na miejsce muszę przejechać przez Kraków a to wiadomo trochę trwa, więc Roverek sobie odpocznie przy wolnej jeździe i silnik na miejscu gaszę od razu. Później odpala za pierwszym razem. Zresztą z odpaleniem nigdy problemów nie miałem.
kezmanq - Pon Cze 17, 2013 22:38

ja tylko go oszczędzam dopóki nie złapie odpowiedniej temp. a później jeżdzę zdecydowanie dynamicznie. Po S8 cały czas 140-150km/h. Niestety kupiłem auto z HGF i musiałem wymienić na samym początku jego użytkowania.

Przygód nie miałem, po bardziej dynamicznej jeżdzie dam mu trochę odpocząć na postoju i tyle.

ps. Dr.Stein moglibyśmy gdzieś na AOW porównać przyspieszenie itd. bo mój jakoś wydaje mi się słaby :mrgreen:

Dr.Stein - Wto Cze 18, 2013 19:51

Przyjmuję propozycje :) moze nie tyle na AOW ale na prostej na lotnisko :) po 22:00 pustki:) tylko czasem 406 przeleci i taryfa :)

[ Dodano: Wto Cze 18, 2013 19:51 ]
No chyba że lecimy po całości i ciśniemy razem z Boeingiem 737 na pasie startowym :D

kezmanq - Wto Cze 18, 2013 20:06

nie bardzo kojarze gdzie to jest ;) proponuję piątek :twisted:

ps. podeślij link do google street view z tego miejsca jak możesz

Dr.Stein - Wto Cze 18, 2013 20:34

To jest ulica graniczna, jak lecisz z Factory na lotnisko
http://maps.google.pl/?ll....01929&t=m&z=16

tylko od factory masz 1 rondo z wjazdem na S8 potem masz drugie rondo i za nim prosta droga 2 pasy * pas zieleni