Zobacz temat - [Rover 416 Si wariuje wskaźnik temperatury]
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [Rover 416 Si wariuje wskaźnik temperatury]

asiu13lka - Sob Cze 22, 2013 01:56
Temat postu: [Rover 416 Si wariuje wskaźnik temperatury]
Kochani, proszę o pomoc, do tej pory mój Roverek chodził bez zarzutu, a dzisiaj ni stąd ni zowąd zwariował wskaźnik temperatury, a auto zaczęło gasnąć przy próbach odpalenia. Teraz, kiedy odpali się auto, chodzi chwilę i niby wszystko jest ok, ale zaraz wskaźnik temperatury skacze na maxa do góry, gasną światła, pada wszystko, świecą się wszystkie kontrolki na desce, nawet po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki. I tak cały czas... Po chwili wskaźnik wraca do normalnego stanu i wraca elektryka (oprócz wyłączenia się świateł pada również elektryka w szybach i lusterkach)
Podpowiedzcie, co może być przyczyną. :(

tronsek - Sob Cze 22, 2013 07:13


Moderator tronsek informuje

asiu13lka! Ten temat zostanie usunięty jeśli nie poprawisz jego nazwy.
Na tym forum obowiązują ściśle określone zasady nazewnictwa tematów.
Proszę niezwłocznie zapoznać się z tym tematem
Aby zmienić nazwę tematu, musisz w pierwszym poście użyć funkcji


misiekns - Sob Cze 22, 2013 07:42

Miałem kiedyś podobnie: wskaźnik temp. dochodził po chwili na maxa, kontrolki świeciły się jak lampki na choince. U mnie winowajcą okazał się pęknięty przewód od masy przy akumulatorze
pawelo416 - Nie Cze 23, 2013 17:24

U mnie w r416 było podobnie, tylko kontrolki na liczniku działały dobrze. Samochód ciągle gasł, a wskaźnik temperatury skakał od połowy do maksimum. Powodem tył rozregulowany czujnik płyny chłodniczego. Po wymianie problem znikł :)