Zobacz temat - Powierzchnia reklamowa na budynku/płocie.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Powierzchnia reklamowa na budynku/płocie.

Alexi - Czw Cze 27, 2013 18:41
Temat postu: Powierzchnia reklamowa na budynku/płocie.
Witajcie! Chciałbym wynająć powierzchnię reklamową na budynku/ogrodzeniu, której właścicielem jest obecnie mój dziadek (nieżyjący). Żaden bilboard czy duża konstrukcja, jedynie plandeka reklamowa (zdjęcia poglądowe poniżej). Czy potrzebuję jakiegokolwiek pozwolenia od kogoś na ten cel? Reklama miała by znajdywać się na wjeździe do małej wsi kilka km od miasta powiatowego (droga wojewódzka 647) KOLNO - MYSZYNIEC.

- Widok z wjazdu do wsi.

- Opcja nr.1

- Opcja nr.2

- Opcja nr.3

- Opcja nr.4


Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi ;-)

szoso - Czw Cze 27, 2013 19:49

Alexi napisał/a:
Czy potrzebuję jakiegokolwiek pozwolenia od kogoś na ten cel?

Nie jest to na nikogo przepisane?
Kto tym zarządza?
Jeśli rodzina się zgadza to działaj, nie potrzebujesz zgody żadnych urzędasów.

Alexi - Czw Cze 27, 2013 19:58

Nie jest na nikogo przepisana ta działka. Doglądam jej ja i moja famelia która nie ma nic przeciwko.
zetes - Pią Cze 28, 2013 10:08

Alexi, jeżeli baner reklamowy będzie na terenie stanowiącym własność /tak na razie jest w papierach/ dziadka to tak jak napisał szoso, pamiętaj tylko, że osoba, która będzie uzyskiwała z tytułu wymajmu powierzchni dochód powinna to wykazać w PIT w rozliczeniu podatku od dochodów osób fizycznych. Bo jeżeli tego noie zrobi ryzykuje naliczenie domiaru.
bizon - Pią Cze 28, 2013 10:30

Ale nie jest nigdzie powiedziane ze ten co "uzycza" plotu musi miec z tego jakies korzysci finansowe. Skarbowka sama z siebie sie za to nie wezmie bo to sprawa nie do udowodnienia
emes - Pią Cze 28, 2013 10:38

bizon, pod warunkiem, że "powierzchniobiorca" dogada się z "powierzchniodawcą", że będzie płacił pod stołem i dodatkowo np. nie poprosi o fakturę od "powierzchniodawcy", którą to mógłby wrzucić w koszty działalności.
zetes - Pią Cze 28, 2013 12:06

Cytat:
Skarbowka sama z siebie sie za to nie wezmie bo to sprawa nie do udowodnienia
obyś się nie zdziwił. Wszystko zależy od naczelnika urzędu skarbowego i od tego kto pracuje w tzw.wywiadowni danego urzędu skarbowego a nadto coraz częściej mają miejsce zawiadomienia kierowane do urzędu skarbowego osób określanych jako "życzliwych".
bizon - Pią Cze 28, 2013 12:10

emes napisał/a:
np. nie poprosi o fakturę od "powierzchniodawcy", którą to mógłby wrzucić w koszty działalności.

to jest oczywiste, jak jest dokument to jest i dowod. jesli powierzchniodaca nie prowadzi dzialalnosci gosp zwiazanej z reklama to nie musi pobierac oplat, moze z dobrej woli spobie powiesic na swoim plocie kogos reklame

zetes napisał/a:
osób określanych jako "życzliwych".

jedyna osoba ktora moze doniesc (jest swiadkiem zaplaty) bylby autor watku jako powierzchniobiorca

Alexi - Pią Cze 28, 2013 19:48

zetes no i wlasnie o to mi chodzilo. Cieszy mnie bardzo ze moze w koncu dzialka zarobi na swoj wlasny podatek ;)